Kitap Tavsiyesine İhtiyacım Var

Arkadaşlar merhaba sizlerden bir kaç kitap tavsiyesi isteyeceğim. Küçüklüğümde Sven Hassel kitaplarını okumayı çok severdim. Sonrasında Star Trek’ın etkisiyle bilim kurgu kitaplarıyla ve daha sonları ise Yüzüklerin Efendisinin yarattığı etkiyle fantastik ve polisiye kitaplarla tanışmış biriyim.

Sizlerden rica edeceğim şey bana Sven Hassel tarzı kitaplar önermeniz. Bu yazarın kitaplarında ki ana olay örgüsünde bir grup askerin başından geçen aksiyon dolu olaylardan bahsediliyor.

Star Wars Republic Commando ve Star Trek Voyager: Elite Force isimli oyunlarda aynı şekilde bir grup özel eğitimli askerin başından geçen heyecanlı bir hikayeye tanık olmakta bana zevkli gelmişti.

Bu tarz kitap belki de oyun önerilerinize açığım hatta büyük bir merakla bekliyorum.

1 Beğeni

Hiç kimsenin en ufak bir fikri yok mu…

Yaşlı Adamın Savaşı serisini okudunuz mu? Aklıma direkt o geldi yorumunuzu okuyunca.

3 Beğeni

Bu olabilir. Diğer okuduğum savaş romanları hep eski basımlar hiçbirinin mevcutta baskısı yok. Baskan yayınlarının savaş romanları güzeldir.

1 Beğeni

İstediğin türü pek anlamadım ama yinede 1 2 kitap önermek istiyorum:
*Dune
*Sürgün gezegen
*Ejderha mızrağı
*Drizzt
*Olasılıksız
*Kralkatili güncesi
*Lejyon (brandon sanderson)
*Katilbot günlükleri

1 Beğeni

Joe Haldeman, Robert Heinlein, Stanislaw Lem, Gordon Dickson, Larry Niven, David Weber, David Drake, George Chesney, Philip K. Dick, Orson Scott Card, Isaac Asimov, John Scalzi gibi isimler askeri bilimkurguya önemli katkılar yaptılar. Benim en önemli önerimse hepsini İngilizce okuman. Özellikle Lem ve Dick eserleri korkunç düzeyde kötü çevirileriyle işkenceye dönüşmesin istiyorsan…

2 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon yani Takashi Kovacs serisini tavsiye ederim.Ama daha çok bilim kurgu-aksiyon var.

1 Beğeni

Okumadım ama listeme aldım teşekkürler :slight_smile:

@Alladierre Teşekkürler listeme kattım. Benim okuduklarımda hep eski basım yenisinide kimse basmıyor mağlesef…

@abkaen Önerilerin için teşekkür ederim bir çoğunu okumuştum. Okuduğun türe bakınca sana Amber Yıllıkları adında bir kitap serisi önermek istiyorum. Umarım zevk alarak okursun.

@kaanaskin93 Teşekkürler Kaan lakin ingilizcem A2-B1 arası bir yerde. Çizgi roman okumaya ve basit dizilere yetiyor ama bu tarz kitaplara yeteceğini sanmıyorum. Bu sene B2 yapmayı planlıyorum belki daha sonra ingilizce okuyabilirim.

@Mazotci Sağol emir dizisini izlemiştim :slight_smile:

3 Beğeni

Listemde teşekür ederim

1 Beğeni

Yaş grubun hakkında bir fikrim yok ama Harry Potter okuyabilirsin bu seri her yaş grubunun kalbinde. Sherlock Holmes okuyabilirisin ve ya Dan Brown okuyabilirsin. Çok güzel türk yazarların kitapları da var karantina gibi
Bu kitapları ben de okudum ve hayatımın bir parçası oldular

2 Beğeni

Karantina?
Watpadd olanı mı kast ediyorsun yoksa başka bir şey mi bu

2 Beğeni

images%20(14)
?

evet ondan bahsediyorum

1 Beğeni

Metro 2033 serisini onerebilirim sanırım.

1 Beğeni

Yanlış anlamayın da watpadd kitaplarını ciddiye almıyorum.

almalısın o yazarlar onlar için herşeylerini harcıyorlar
tabi ki kişisel görüşün

Teşekkürler okudum o seriyi Ulaş cidden güzeldi. @okedi

@Moongirl ay kız teşekkür ederim yorumun için lakin fantastik edebiyatla fazlasıyla haşır neşirim onun yerine savaş romanı okumak istiyorum :frowning:

@Son.of.Yona @abkaen Teşekkürler ama watpadd kitabı okumayı düşünmüyorum… ansızın karşıma bir sexting çıkmasından korkuyorum…

3 Beğeni

Yok hocam, o görseli okumanız için değil, kitabı doğrulamak için koymuştum :grin: Yanlış anlaşılmasın, tavsiye etmiyorum :smiley:

Zaten Karantina bizim önerimiz değil.Moongrl önerdi.

1 Beğeni

sen bilirsin ve kullandığın tabir hiç hoş değildi.
ben sadece tavsiye ettim ve watpadd sevmiyor olabilirsin ama kötülemene gerek yoktu