Kitaplar Hakkında Danışma Başlığı: Şu Kitabı Okudunuz mu?

Bende 101 serisinin Dünya Tarihi, Mitoloji ve Ekonomi kitapları var. Şimdilik sadece Dünya Tarihi’ni okudum ve diğerlerini okumak pek içimden gelmedi. Bu seriden bir kitap alacaksanız, hakkında neredeyse “0” bilginiz olan bir konudan alın. Eve geçince içlerinden biraz görsel atarım, şimdilik elimdeki tek görsel bu:

2 Beğeni

19-30-49-images
Şu kitabı okuyan oldu mu ? İçerisinde 5 6 sayfa boş sayfa (eksik metin) var. Bu sorun herkeste mi var yoksa bir tek benim mi karşıma çıktı?

Merhabalar. Şu serilerden veya kitaplardan okuyan var mı acaba? Görüşlerinizi yazabilir misiniz?
1-Yürüyen Kentler
2-Dragonvarld Üçlemesi
3-Hükümran Taş Üçlemesi
4-Kehanet Vaatleri
5-Goblin Kral

Çok övgü almıştı ama ben sevemedim maalesef. Aksiyondan ziyade daha çok saray yaşantısının ve entrikalarının anlatıldığı bir kitap. Beklentim çoktu ama ben sevemedim.

1 Beğeni

Teşekkürler yorum için. Konusuna falan bakınca aksiyon bekliyordum ama sanırım beklentimi karşılamayacak. :disappointed_relieved: Listemde alt sıralara atalım o zaman. :grin:

H.G. Tanhaus - Zamanda Yolculuk okuyan var mı?

Dark dizisinde geçen kitap kendisi ve Türkçe’ye de çevrilmiş ama işin ilginç tarafı da bu. Sadece Türkçe’de olması. İngilizce ya da Almanca baskısı yok bu kitabın ve gerçek yazarının kim olduğu ile ilgili bir bilgi bulamıyorum malesef. (Tanhaus kurgusal bir karakter kitabın yazarı o olamaz yani). Bu kitap gerçekten Almanca’dan çevrilen, dizi tarafından onaylı bir kitap mı yoksa bir nevi fanfiction tarzı bir şey mi? Yazarı kim? Aklımda deli sorular…

Benim merak ettiğim de dizi sayesinde haberimin olduğu bu yazarın bir de şöyle kitabı var. Anatolien Günceleri - H. G. Tannhaus Açıklamasında Dede Korkut filan görünce ne alaka ya dedim.

1 Beğeni

Tam da şimdi bu kitaba bakıyordum ben de. Sanırım kitap bir fanfiction ve yayınevi satsın diye böyle ucuz bir numaraya başvurmuş. 2. Kitaba baktığımda aynı isimde bir Wattpad kitabı gördüm aynı kitap mı bilmiyorum ama ikisinin de başrol kahramanı Basat isimli bir genç.

1 Beğeni

Mahlas ile yayınlanmış o zaman. Çevirmen için Eda Lehmann diyor iki kitap icin de ama o da göstermelik görünüşe göre. Bu yöntemler yazarın yazdıkları topluma uygun değilse yabancı biri yazmış gibi göstermek için, bilinmeyen Türk yazarlar az okunduğu için vb. tercih ediliyor bazen ama böylesini ilk kez görüyorum.

4 Beğeni

https://www.perseusyayinevi.com/kitap/anatolien-gunceleri/ Yayınevi sayfasındaki bilgilerde de orijinal isminin Die Anatolien Chroniken olduğu çevirmeninin diğer kitapla aynı olarak Eda Lehmann olduğu bilgileri mevcut ama googleda başka hiç bir bilgiye ulaşamadım. amazon.de de dahi olmaması enteresan :smiley:

1 Beğeni

Sanırım yapılan gerçekten bu. Ama üzücü bir numara açıkçası…

1 Beğeni

Kitap bende var ama açıkçası sırf meraktan aldım. Ilk çıktığında not defteri mi değil mi çok tartışma olmuştu. Aslında orijinali not defteri bunun. Almanca versiyonu da dahil Türkçe hariç her versiyonu not defteri. Fan fiction gibi görünüyor bana da.
Ama kitabın kapağı ve kapaktaki görsel muhtemelen Trade Mark. Şikayet edilebilir ki netflixe hem mail attım hem Türkiye sayfasına tweet attım. Hadi bakalım neler olacak.

1 Beğeni

Kitaba yazılmış incelemelere baktım böyle bir şeyle karşılaştım.

Bir de şöyle bir yazı var.

3 Beğeni

İthakiden çıkan conan cilt 1 i okuyan var mı? İnternette pek bir inceleme veya bilgi bulamadım.

Ve de bu kitabın yorumlarının altında görmüştüm.
İngilizcenizi geliştirmek için çok faydalı demişler. Sizin yorumlarınızı merak ettim. Bu sene üniversitede hazırlık okuyacağım. Faydası olur diye düşünüyorum.

Ben okuyorum. İlk başlarda biraz fazla betimleme ve tarih var. Daha önce konuya hakim değilseniz biraz sıkıyor. Ancak olaylara gelince mükemmelleşiyor. Herhangi bir mantık veya çeviri hatası olmamasının yanında yazarın tarzı çok etkiliyor beni. Sadece bir hikayeden kesit almışlar. Orada çok gıcık oldum. Kesinlikle okumalısınız.

1 Beğeni

Hobbit’in şu baskısına sahip olan biri içinden fotoğraflar atabilir mi? Hep almak istedim ama bi türlü bulamadım.
images (34)

Bende şu baskı var aradaki farklar neler merak ediyorum.
indir (2)

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam @Ozgur bir sahaftan bulmuştu. :grin: O atabilir.

1 Beğeni

Serinin mitoloji, evren, felsefe, ekonomi, yönetim, müzakere ve anatomi kitaplarını okudum. Mitoloji ve ekonomi en beğendiklerim oldu. Yönetim ve müzakere ise en beğenmediklerim. Bir konuya giriş için güzel kitaplar.

1 Beğeni

Atmasam daha iyi aslında :grimacing: :grimacing: :grimacing:

Sinir krizi geçirme tehlikesi mevcut buyrun @MrtRıhtım Kamarası - Ozgur tarafından #6016

@Altaryus Seriden Dinler Tarihi, Etik, Dünya Tarihi ve Sanat kitaplarını aldım. Bu aldığım konularda çok fazla bilgi sahibi değilim daha doğrusu mesela Dinler Tarihi konusunda kitaplığımda bir danışma kitabı olsun istedim. Sanırım bu kitaplar altlarını çizerek notlar alarak okuyacağım ders kitapları gibi olacaklar. Umarım aşırı yüzeysel kalıp da beni yanıltmazlar.
Listemde Astroloji 101, Felsefe 101, İngiliz Edebiyatı 101, Budizm 101, Amerikan Edebiyatı 101 ve Sosyalizm 101 kitapları var. Elimdekiler beni tatmin ederse bu listedekileri de alacağım. Bakalım :slight_smile: Say yüzde 30’dan fazla görmüyor nedense. Görse şimdiye almıştım hepsini :smiley:

Bu arada araştırdım seri şu serinin Türkçe sürümü. İsmi Adams 101
https://www.goodreads.com/series/235790-adams-101

Çevirisini gerçekten bekleyeceğim birkaç kitap var burada. Şiir 101 var mesela, enfes bir çeviriyle çok güzel olur. Statics 101, U.S. Hıstory 101 vs… güzel şeyler gelebilir.

Ayrıca seride aslında olan ama Say yayınlarından değil başka yayınevinden çıkan PSIKO 101:Psikolojinin Gercekleri, Temel Ögeler, Istatistikler, Testler ve Daha Fazlasi! by Paul Kleinman | Goodreads PSIKO 101 de mevcut. Okuyan Us yayınları basıyor kitabı. Say alır mı zamanla bilmiyorum ama kitap giğerlerinin iki katı fiyatla satılıyor nedense. Ve baskısı muhtemelen Say baskıları gibi değil.

Serinin orijinal baskılarını Simon & Schuster | Adams 101 linkinden takip edebilirsiniz.

4 Beğeni