Kitaplık Meseleleri Tartışmaları (Büyük Kitaplık Tavsiyesi)

İlave raf dediğiniz nedir? Üstüne eklemek için mi?

1 Beğeni

Burak hocam düşük bir tahmin yapmışım o halde. Raf boyutları arzu edilen şekilde yukarı aşağı ayarlanabiliyor görünüyor. Cep boy kitaplar rafi icin yüksekliği kısaltıp alt kısmına ilave rafi eklemeyi düşünüyorum. Bakalim nasıl olacak bende bilemiyorum şimdilik.

2 Beğeni

Anladım sunta gibi raf dediğiniz tamam :slight_smile: mantıklı.

Sığıyor ama kitaplara çok bağlı bu. Ben de istiap haddindeyim o yüzden 2 yanına ekleme yapacağım kısa süre sonra. 100-150 kitabım dışarıda kaldı ve sağladığım düzen biraz bozuldu son zamanlarda.

8 Beğeni

Çift sıra sığıyor gibi sanki, dikey ve yatay olarak.

Dikey sığmıyor. Doğru anladıysam tabi.

1 Beğeni

Otostopçunun olduğu rafın diziliş şekli gibi. Her kitap bu şekilde sığmaz ama herhalde normal boyutlar böyle sığıyorsa ben de bu modeli tercih edebilirim.

Ekleme: Dikkat etmemişim, arkasında Kabalcı kitapları varmış, o nedenle sığmış.

Ben ikinci sırayı dizince arkadakileri “unutuyorum”

En son çare o :frowning:

Anladım bu arada :slight_smile:

1 Beğeni

Oldukça fazla kitap alacaktır. Tahminim 1000+ kitap alır. Tavana kadar olduğunu düşünerek bunu diyorum.

@Ozgur Senin bir avuç kitabın var annem. Kandra olsun, Alper olsun bizlerin binden fazla kitabı olunca süs püs yerine düz, sade ve muntazamlık istiyoruz. :sweat_smile:

Çok araştırdım ama Bily’den kullanışlısını bulamadım. Ben de Bily almayı düşünenlerdenim.

4 Beğeni

Eğer camlı alacaksan cam kısmına sığıyor kitaplar ama tahta olan kısımlara olmuyor. PKD boyutundaki kitaplar sığıyor her türlü ve HAY’ler sığıyor. Ama mesela İthaki BKK’leri sığmaz tahta olan kısımları boş bırakman gerek öyle bile olsa zorlama olur biraz. Ama camsız düşünüyorsan çok az kısmı boşlukta kalır, sığar. İstersen özelden yaz resim atarım camlı olanların durumu görmüş olursun :+1:t2:

1 Beğeni

Sizin kitaplık gayet güzel Burak bey. Daha önce belki yazmışsınızdır ama ben göremedim; sizin için zahmet olmazsa kitaplığın boyutlarını, markasını ve fiyatını yazabilir misiniz? Veya varsa link atarsanız sevinirim.

Bunlar sanırım. Ben cam kapaklılarını kullanıyorum. Evde toz sorunu ufak da olsa oluyorsa cam kapaklı almanızı tavsiye ederim. Renk olarak beyaz tercih ederseniz ilerde özelleştirme yapma şansınız da olur. Mesela beyaz için ekstra raf alabiliyorsunuz.

Özellikle bu boydakiler yine tavsiyem. Üst kısmında ekstra bölme var. Kitaplığın üstüne kitap yığarım diye düşünmeyin sarkma yapıyor. Bu sebepten ileriye dönük kullanışlı olsun diyorsanız benim tecrübe ettiğim bu şekilde :slight_smile:

Tabi önemli olan sizin bütçeniz, karar sizin :slight_smile:

2 Beğeni

Teşekkür ederim, hepsini inceleyeceğim.

1 Beğeni

Öncelikle beğenmenize sevindim teşekkürler.

@Ufuk un attığı linktekilerden doğrudur. Yüksekliği 2.37 olanlardan. Bunlar 7 raflı fakat odanızın yüksekliğine bir bakın. 2.30-2.20 gibi alçak bir tavanınız ya da asma tavanınız varsa bu sefer odanıza sığmayacaktır. Bir ufağına bakabilirsiniz. 2 metre civarında. Sondaki rafı yok.

Sondaki raf ayrıca monte ediliyor. Biraz uyuz bişey ama sonradan iş görüyor. Ben şimdi iki yandaki geniş raflardan yanlara birer tane daha ekleyeceğim ve duvar boydan boya kapanmış olacak. Yaklaşık 1500-1700 kitap kadar bir hacme ulaşacaktır. Yeterli olmasını umuyorum. Şu an sıkış tıkış 1000 kitaba yaklaştı bu haliyle ama çok sıkışık oldu böyle sevmiyorum.

5 Beğeni

Teşekkür ederim Burak bey

1 Beğeni

çok güzel görünüyor :innocent:
bir gün ben de paylaşacağım ama kitaplığımın koltuğu eksik, tam olmadan paylaşmak istemiyorum🙄

1 Beğeni

Koltuk önemli :slight_smile: bekliyoruz öyleyse sizden de :slight_smile:

2 Beğeni

tabi tabi koltuk olmadan nerde okuruz :rofl::rofl::rofl:

Şaka bir yana, gerçekten odanın havasını çok etkiliyor o koltuk. Biz hanım la kavga ediyoruz kim oturacak diye hep. Genelde sıkış tıkış 2 kişi oturuyoruz :smile:

Evlilere bank tipi tavsiye edilir :smile:

1 Beğeni

ben de direkt uzanma koltuğu alacağım.
yıllar önce nette bi tasarım görmüştm ekran fotoğrafı almıştım.
eşimle ilk tanıştığımızda kendisine gonderdigim ilk fotoğraf da oydu.
Kendisinin kitaplarla arası pek olmamasına rağmen o kütüphaneyi yaptırdı sağolsun, fakat koltuk kaldı :rofl:

Ben köşe takımının bir köşesini attım odaya 3 kişi sığıyoruz. Tavsiye ederim :grin::grin:

1 Beğeni