Kitaplık Meseleleri Tartışmaları (Büyük Kitaplık Tavsiyesi)

Ahaha mantıklı aslında :smile:

Baksana gariban eğildi benim :smile:

@kitapkurdusu onu da alır inşallah :

3 Beğeni

Kalorifer peteğini sökersen bir kitaplık daha sığar… :roll_eyes:

3 Beğeni

Sökmeme gerek yok ben kitaplığın altına patates koyup kaydırdım. İki tarafa da birer kitaplık sığıyor. Yakında ekleyeceğim :wink:

Sadece bir zaman ve para meselesi :smile:

1 Beğeni

Arkadaşlar internetten kitaplık satın alacağım da eğer kitaplığını internetten satın alan varsa tavsiye verebilir misiniz ?

Ikea’dan bakmanızı tavsiye ederim. Ben Koçtaş’ın sitesinden almıştım. O da sorunsuzdu.

@mit
-----------> bknz. başlıklar : büyük kitaplık tavsiyesi.

1 Beğeni

Mümkünse İKEA Billy almanızı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Raflarda eğilme oluyor mu ? Ben de istiyorum ama bunu öğrenince içime kurt düştü

1 Beğeni

İkea’nın kargosunda çok sorun yaşadım. Kitaplığı ancak 2 ayda tamamlayabildim, Borusan gibi firmalarla gönderiyorlar, 2 kez parçalar hasarlı geldi, hasarlı parçaları teslim almayıp geri yolladım. İkincisinde bir parça 2 ye bölünmüştü. Telefonda baya mesai harcadım. Müşteri hizmetleri zorluk çıkarmıyor ancak süreçleri uzun sürüyor. Bir tane billy almıştım sadece bir tane.

Benim yaşadığım problem belki genellenemez ancak böyle sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer alırsanız teslimat görevlisini asla yollamayın, açmam gerek diyip açın mutlaka, parçaların kıyılarını köşelerini dikkatle inceleyin. Hasarı olan parçaları almayın, tutanak da kaç parça alındığını kaçının iade edildiğini mutlaka belirtsin görevli. Hemen müşteri hizmetlerini arayıp durumdan haberdar edin.

1 Beğeni

Koyduğunuz kitapların ağırlığına göre zaman içerisinde her kitaplıkta eğilme olur. Sunta kitaplık alıp eğilme problemi olmasın istiyorsanız ya az kitap koyabilirsiniz ya da geniş olmayan kitaplıklar tercih edebilirsiniz.

Yada suntadan yapılmamış kitaplıklara yönelmeniz gerekiyor.

1 Beğeni

Yada sunta kitaplık alıp,
Kitapları üst raf ile boşluk bırakmayacak bir şekilde üst üste dizin. Yatay değilde diklemesine. Daha sonra, Alttan destekli rafa yatay kitapları koyun. Zaman zaman yer değiştrin.

Billy aldım, gelmesini bekliyorum. Kurulumu zor mu ?

1 Beğeni

Hayırlı olsun. Daha önce kitaplık, dolap vs. kurulumu yaptıysanız bunu da rahatlıkla kurarsınız.

Tecrübeniz yoksa da zorlanacağınızı sanmıyorum açıkcası, basit bir kurulumu var.

1 Beğeni

Şarjlı tornavida seti diyeceğim ama umarım adı budur :slight_smile: elinizde böyle bir şey olursa çok kolay halledilir. Öbür türlü eliniz su toplayabilir.

ya da

Kitaplık modelleri hakkında bilginiz var mı? Bu paralara değer mi sizce? 2-4 yıl ortalamasında şehir değişikliği yapan biri olduğum için kalıcı kitaplık yaptıramıyorum ne yazık ki. :neutral_face:

“Bence” en güzeli koyacağınız duvara göre kendi tasarımınızı ürettirmek.
En özgün ve seyri en güzeli o oluyor. Kendi seçtiğiniz renk, kendi kafanızdaki raf düzeni, kendi istediğiniz şekil, kendi istediğiniz özel ölçüler, %100 hayalinizdeki kitaplık.
Mimar ile çalışan mobilya atölyeleri ortaya çok kalifiye sonuçlar çıkartabiliyor. Tabi ücret x4 hazır ürünlere göre orası ayrı.

2 Beğeni

Kitaplık tavsiyesi için şöyle bir şey gördüm. Değerlendirilir mi dersiniz? :smiley:

2 Beğeni

A101 arabasıysa fazla güvenmeyin. :joy:

Öyle gibi duruyor. :smiley: Siz daha iyi bilirsiniz tabii ama bu kadar kitabı da kaldırır herhalde. :smiley:

Billy kitaplığın üzerine bir raf daha eklemek istiyorum. Nasıl yapabilirim? 80x28x202 ölçülerindeki iki kitaplığım var.