Kitaplıklarımız

Herkesin ne kadar da güzel kitaplıkları var böyle. Benim kitaplığım da bu:

Tavana ulaşmama az kaldı😁

52 Beğeni

Şimdi oradan Yakma Zevkini okuman gerektiğinde mesela ne yapıyorsun. Zor olmuyor mu :roll_eyes:

6 Beğeni

Kitabı okumak için ayırdığım zaman kadar, kitabı yerinden çıkarmak için zaman ayırıyorum. Ve böylelikle sorunu daha büyük bir sorun yaratarak aşıyorum😅

5 Beğeni

Kitapları indir, kaldır yaptıkça toz tutmaz en azından :grin:

4 Beğeni

@Erdal_01, @fatihcetin Aslında işin şakası bu, gerçekte böyle değil demek isterdim ama diyemiyorum.
Tabii, havalansın diye kitapları aşağı indirdim, bu ayrı bir konu. Ama evdeki kitaplıklarımın hacmi en fazla 3 sırayı alabildiği için durum bundan çok da farklı değil. Geri kalanları kitaplığın üstüne istiflemem lazım. Bu yüzden de her ay okuma listesi yapmam lazım. Maalesef, kafama göre kitap okuyamıyorum. Yoksa aradığım kitabı çıkarana kadar ölürüm😭

4 Beğeni

şöyle bir indirim var 99 tl :slight_smile:

3 Beğeni

Bu kitaplığı almak isteyen varsa, Dh’de Trendyol 100/30 indirim çekleri 3-5 TL’ye satılıyor. Kitaplığı 75 TL gibi güzel bir fiyata indirip alabilirsiniz.
(Keşke odada yerim olsa da ben de alsam.)

1 Beğeni

valla hocam hiç o kadar uğraşamam :slight_smile: ben bir tane aldım.

1 Beğeni

Yok be hocam. Dh’de takılıyorsan 2-3 dakikalık bir iş. En azından başka almak isteyen arkadaş olursa dediğim yöntemi izleyebilir. (%5 falan indirim olsa hadi neyse de, %25 indirim olunca biraz uğraşmaktan zarar gelmez😉)

2 Beğeni

Bunların raflarının yüksekliği gereksizce büyük bence. Brandon Sanderson kitaplarını sıfır alacak şekilde olsun yüksekliği daha güzel olur. Tabi kişisel fikrim.

1 Beğeni

Böyle bir boyutu standart olarak neredeyse hiç görmedim ancak ya mobilyacı sanayi sitelerine gidip özel yaptırmak lazım ya da malzemeleri alıp -yer müsait ise- kendimiz yapmamız.

Kitaplık geldi bu arada ben sevdim. Lakin yeni bir sıkıntı çıktı ortaya. Kitaplık düzenleme işi çok büyük dert benim için. Şimdilik yeri yurdu belli olan kitapları dizdim, belli olmayanları yeni kitaplığa yığdım.

5 Beğeni

Benim kitaplığıma hem Brandon Sanderson kitapları hem de resimli özel basım Harry Potter serisi sığabiliyor. Sanırım aralıkları biraz fazla yüksek yaptırmışım :dd

3 Beğeni

Brandon Sanderson’lar sığmıyorsa yakında yayınevi sizin için daha küçük ve 7 ye bölünmüş şekilde tekrar basar merak etmeyin :slight_smile:

6 Beğeni

Bu da benim kitaplığım. Kusura bakmayın baya dağınık. Uzun süredir düzenleme fırsatım olmadı. Rafların çoğunun arkasında da yine kitaplar var. Aslında çok daha geniş bir kütüphanem olabilirdi. Çocukluğumda evin her tarafından kitap çıkıyordu :joy: ama taşınırken babam hepsini elden çıkarmak zorunda kalmış. Bende sıfırdan bir kitaplık kurmak zorunda kaldım.

33 Beğeni

Sol taraf ne güzel karışık, altlı üstlü, sağlı sollu. Sağ taraf ise çok fazla düzenli. Bence sağ tarafı da dağıtın. :sweat_smile:

3 Beğeni

Bir de zamanında kitapçıydım. Mağazada raflar ip gibiydi. Sıra kendi kitaplığıma gelince aynı performansı gösteremiyorum maalesef

1 Beğeni

Ben doğal karışıklığı özenle hazırlanmış düzene tercih ediyorum. Daha egzotik bir hava katıyor.

2 Beğeni

20190413_114501

Benim ve eşimin kitaplığı an itibari ile artık taştı ve sandalye, kanepe köşelerinde geziyor kitaplar. Kitaplıkta eksik baya var ama en önemlisi Firtinaisiği serisi. Ve yeni gözbebeğim olmasını umduğum Zaman Çarkı serisi olacak. Şuan kiradayım ama ileride kendi evime çıkarsam yaptıracağım ilk iş şöyle yerden tavana kadar bir kütüphane olacak.

31 Beğeni

37 Beğeni

Kitaplık güzelmiş. Özel olarak mı yaptırdınız?

2 Beğeni