Kitaplıklarımız

Bu da benden gelsin. Kitap okuma sevgisini 2-3 yıl önce kazandım maalesef. Şimdi diyorum acaba çocukken başlamış olsam ne kadar kitap okumuş olurdum bugüne gelene dek. Ancak bir yerlerden de başlamak lazım :slight_smile:

62 Beğeni

Kitap okumaya başlayalı yedi yıl oluyor ama böyle bir kitaplığım yok, üç yıl içerisinde iyi yol katetmişsiniz bence😅

8 Beğeni

Stephen King köşesi.

49 Beğeni

Stephen King’in bu kadar çok kitabı var mıydı diyenler beyensin. :smiley:

8 Beğeni

Üzülmeyin sizinki de benimkinden zengin benim toplamda 51 kitabım felan var kütüphanemde.

3 Beğeni

Ben de severim kitap toplamayı o yüzden kitaplarını satan insanlar görünce garipsiyorum. Biliyorum kişisel bir tercih ve bazen de gerekli oluyor ama ne bileyim…

5 Beğeni

Ben de biriktirmeyi sevmiyorum, 100 kitap falan tutuyorum, kitap toplayanlar garip geliyor bana da :joy:

3 Beğeni

Ama işte mecburiyetler giriyor devreye bazen. Kiracı olunca ve 1000 kitap üzeri kitap olunca elinde artık sayı artmasın diye zorla vedalaşıyor insan. Ama çok zor seçiyorum satacağım kitapları, genellikle de eşimin kitapları olsada bende arada çıkarıyorum elimden.

2 Beğeni

Yazarın Türkçeye çevrilmiş 75 kitabı vardı hatırladığım kadarıyla. Külliyatıni toplamaniza az kalmış. Bendeki sayının çokluğu dediğiniz gibi aynı kitabın eski yeni baskısı veya bazılarından çift olmasından kaynaklı. Kitap okumayı, almayı, bakmayı seviyorum fakat problemim aldığım kadar hızlı okuyamıyorum. Emeklilikte evden çıkmayarak kalan ömrümü kitaplara, okumaya adamayı düşünüyorum.

8 Beğeni

Benim 100 kitabım yok. 46 tane var ki eskiden çok daha fazlaydı ama satmadım hiç birini. Bir kitabı azıcık bile sevsem satamam sanırım. :slight_smile:

@Erdal_01 haklısınız tabi ama kindle’a geçme hevesiyle satanlar var işte ben onları anlamakta zorluk çekiyorum. Ben yüzlerce e-kitap okumuş biriyim ama kitabın fiziksel formundan vazgeçmek anlayamadığım bir durum ama tabi ihtiyaç için olanlar başka. Gerçi kişisel bir tercih.

7 Beğeni

Olsun önemli olan kazanmak. Keyifli okumalar :smiling_face_with_three_hearts:

3 Beğeni

Köşe demişsin ama bu bildiğin Stephan King Kütüphanesi olmuş :slight_smile:

3 Beğeni

Öyle oldu hakikaten. 100den fazla kitabı var sanırım o raflarda. Ben bir yazara takıldığımda kitaplarının tamamini edinmezsem gece uyuyamıyorum neredeyse. Eşim hastasın sen bir Dr a görün diyor, haklıdır belki ama ben memnunum hayatımdan. Tolkien, Ursula K., King, Sanderson, Ludlum ve daha kaç yazarın kitaplarını toplarkenki heyecan ve endişenin tadı bir garip ve güzeldi. Metis bk toplarken daha büyük sıkıntı vardı bende bulamiyordum kitapları falan. Elime geçtikten sonrasi ise biraz boşluk yaratıyor. Garip bir duygu tam isimlendiremiyorum ama hoşuma gidiyor. Tıpta yeri vardır belki. Uzun konuştum. Keyifli okumalar diliyorum tüm üyelere.

7 Beğeni

Bibliyomani sayılabilir ama durum biraz farklı. OKB özellikleri taşıyor.

(-Sen doktor musun?
+Hayır, ehe.)

2 Beğeni

Nedense bana da kitap almak, kitapçı gezmek çok iyi geliyor. Canım sıkkın olduğumda, kendimi kötü hissettiğimde kitap alışverişi yapıyorum. Terapi gibi geliyor. Bu yüzden her sene aldığım kitap sayısı okuduğum kitap sayısını geçiyor.

15 Beğeni

Bi kitaplık almak istiyorum ama koyabileceğim tek bir yer var. Balkon önü ve kışları ise çok soğuk bir oda kendileri. Bu sartlar kitaplara zarar verir mi acep? Bilginiz var mıdır? Google de bulamadim da sizlere bir sorayım dedim

1 Beğeni

Soğukla birlikte nem olursa (ki sıcaklık değişimlerinde bu kaçınılmaz) sayfalarda sararmalar olacaktır. Bir zamanlar benim başıma gelmişti.

3 Beğeni

Başka koyacak yeriniz yok ise, kitapları kilitli poşetler içinde saklamanızı öneririm (yazları kitapları havalandırmayı unutmayın). Bu durumda nem yüzünden sayfalarda sararma, lekelenme olmayacaktır. Ama sıcaklık değişimi kitaplarda hafif eğilip bükülmelere neden olabilir.

4 Beğeni

Kilitli poşetlere alternatif olarak streç film kullanabilirsiniz. Kitapları raflara biraz sıkıca yerleştirerek Faust’un bahsettiği eğilip bükülmeleri de en aza indirgeyebilirsiniz.

6 Beğeni

Teşekkür ederim herkese. Evde okudugum icin sene ici bulunmuyorum o dikkati vermez evdekiler de. O yuzden bi süre daha almamak en iyisi sanırım

2 Beğeni