Kitaplıklarımız

Ben de evirdim çevirdim çıkamadım işin içinden :smiley:

4 Beğeni

Hepinize güzel ve çok kıymetli yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. :blush:

Daha pek bilimkurguya giremedim ama ilk adım olarak güzel bi eser öneriniz varsa öğrenmekten mutluluk duyarım.

Camları sökerken gerçekten bi arafta kalmadım değil :smile:

Teşekkür ederim. Rich boya kullandım. Antrasit rengini hedefleyerek siyah ve beyaz boyayı göz kararı karıştırdık. Boyutları da 2 metre yükseklik 3 metre genişlik, raf araları da 26cm.

Yapım aşamalarını kademe kademe görmek isterseniz:

38 Beğeni

Hocam işte şimdi battın, 5 bin TL bütçe hazırla. :joy:

Ben de bilimkurgu için @SJack’e sormuştum da, sorduğuma soracağıma pişman etmişti. :unamused:

Bu arada işçilik çok iyi, el emeği bir kere. @Leingrad in kitap kaplamaları ve @Eolo nun 3d baskılarından sonra zevkle takip edeceğim yeni bir hesap katıldı aramıza. :slight_smile:

7 Beğeni

Daha alınacak bissürü kitap var. O kitaplık dolmalı. Dolacak!

4 Beğeni

Bir fantastikseveri zehirlemene müsaade etmeyeceğim!

Bence Stephenson reyiz de fantastik yazıyor ama farkında değil. :smiley:

6 Beğeni

Ben ikna oldum, harika olmuş. :wink:

4 Beğeni

Tam hayal ettiğim gibi olmasada, uzun yılların emeği ile hayal ettiğim salon motifine az da olsa kavuştum. Kiralık evde en iyi böyle oluyor. Umarım kendi evimde daha iyisine kavuşurum.
Eski hali kalktıktan sonra böyleydi:

Ondan sonra bu şekilde düzenledim.

76 Beğeni

Harika :clap:t2::clap:t2::clap:t2:
Ürün yerleştirme de var :smile:

8 Beğeni

Teşekkür ederim, çok yoruldum valla halen düzenleyemedigim kısımlar var, bu arada 2 kitaplık arası TV olayını senden esinlendim haberin olsun. :joy:

4 Beğeni

Kitaplara bakmaktan TV’ye bakamaz insan. :joy: Film ve dizinin yavanlığından sonra şu kitabı okuyayım bari demenin ihtimali çok yüksek

4 Beğeni

Bence 56 saat aralıksız oyun oynamamak için kitapları vicdanı bir anımsatıcı olarak göz önünde tutuyor. Ben öyle yapıyordum da.

7 Beğeni

Çocuk akşam 10’da uyusa, eşim de beraber uyusa bana kitap ve oyun için max 2 saat kalır. :joy:

6 Beğeni

Mesajın devamına iş hayatıyla ilgili sitemlerimi yazmıştım da iç karartmak istemedim gece gece. Yaşamak için mi çalışıyoruz, çalışmak için mi yaşıyoruz anlamadım valla. Taşı taşa sürtmekten buralara gelen medeniyetin kurucusuna saygılarımı iletiyorum.

8 Beğeni

Aynen moralimi bozma, zaten çok aşırı bir is temposundan bayram tatili aracılığı ile kurtuldum. Pazartesiyi düşünmek dahi istemiyorum. En azından kitaplık işi tatilde bitti de aradan çıktı. :roll_eyes::wink:

5 Beğeni

Arkadaşlar, benden size küçük ama önemi çok büyük bir tavsiyede bulunacağım, zira paylaştığınız kütüphanelerinizi görünce özellikle de ciltli kitaplarınızı görünce, içim cız etmiyor değil.
Ciltli kitaplarınızı dik yerleştirmeyin, çünkü bu kitaplar ne kadar sağlam görünse de zamanla yer çekimine boyun eğiyorlar, dikişleri esniyor, ya öne doğru çıkıntı yapıyorlar, ya da aşağıdan dış bükey şekilde bombeleşip üst yanı da iç bükey bir görünüm alıyor, yani deforme oluyorlar ve yıllar sonra ciltten kolayca ayrılmalar kopmalar yaşanıyor. En doğrusu ve sağlıklısı, ciltli kitaplarınızi yatay olarak rafınıza yerleştirmeniz olacaktır. Dilerseniz kitabın sırtı görünecek şekilde üst üste dizin ya da bunun yer kaplayacağını düşünüyorsanız kitaplarınızı benim yaptığım gibi etiketleyerek alt tarafı öne gelecek şekilde de dizebilirsiniz. Emin olun böylece hem kitaplarınızın ilk günkü gibi temiz ve sağlam kalacak hem de kitaplarınıza verdiğiniz önemi gören herkesin kütüphanenize olan saygısı ve hayranlığı daha da artacak…

27 Beğeni

Güzel bir tavsiye ama bazı çekincelerim var. Örneğin büyük ve ciddi kütüphanelerde böyle olduğunu düşünmüyorum. İkinci noktaysa uzun süre üst üste olmaları sayfaların birbirine yapışmasını sağlamaz mı? İyi geceler…

4 Beğeni

Sayfaların birbirine yapışma ihtimali, eskilerin kuşe kağıda baskılı ağır ansiklopedilerde belki olabilir ama bu roman kağıdında böyle bir sorun hiç yaşamadım, zaten yapışkanlı jelatinle koruduğum için kitaplarım nemden, tozdan etkilenmiyor, fakat eskiden dik koyduğum ciltli kitaplarımda çok deformeler yaşamıştım. Artık asla ciltli kitaplarımı dik yerleştirmiyorum. Yatay yerleştirirseniz pişman olmazsınız…

1 Beğeni

Benzer yaşamlar :smile:…….

3 Beğeni

43 Beğeni

İyi bir düzen isteyen bir kütüphane, orada Aşai Rabbani biblosu mu görüyorum ?