Kitaplıklarımız

Gözüm kitaplıktan ziyade koltuktaki kediye takıldı. En sevdigim kedi türü olan bu tekir kediler, cins kedilere göre, çok daha cana yakın ve sevecen geliyor bana.

1 Beğeni

Artık kitaplar bile şikayet etmeye başladı, daha fazla raf lazım…

43 Beğeni

Yeni ev yeni modül. El emeği göz nuru. Bunun gibi bir tane daha yapmam lazım.

41 Beğeni

Benim kitaplığım da bu şekilde. Fantastik türünde kitap okuyorum genellikle. Sağ tarafta görünmeyen kitaplar, Zaman çarkı 1 ve 2, alttaki rafta ise elantris ve son imparatorluk.

46 Beğeni

Güncelleme

35 Beğeni

Bu kitaplıkların üzerine kendiminkini atmaya utandım. Ne kadar DÜZENLİ, özenli.
Benimkinde her şey her yerde, raflardan kağıtlar sarkıyor, boy sırası YOK. Gruplandırma, kategori yok. Okuduktan Sonra tozlanmasın diye cam kitaplık içinde kaderine terk ediyorum kitapları. Cam kitaplık özellikle aldım, tozlanmasın diye.

3 Beğeni

Felsefe tarihi kitabının olduğu fotoğraf ablama ait olan dolap ama oradan da faydalanmaya çalışıyorum :sweat_smile: kalan dolaplardakiler daha çok bana ait olan kitaplar var (şimdi düşününce bütün dolaplara çökmüş gibi duruyorum :grimacing: :grimacing:). 2019’da ama özellikle 2020’de tam pandemi zamanında bu kadar kitap almaya başlamıştım. Daha önceden aldığım maksimum 100 kitap vardır bunların arasında, aile evinde annemin kitaplığından geçinirdim sürekli, şimdi eve çıkınca ablamla, kendi kitaplığımın olması ayrı bir mutlu ediyor. Bütün bunların yanında hakikaten ekonominin etkisini inanılmaz hissediyorum, devam serileri konusunda artık daha seçici davranayım diyorum ama hala elim gidiyor satın almaya :face_with_diagonal_mouth: :face_with_diagonal_mouth:. Hafif hafif kategori yapmaya çalıştım ama hala tam istediğim gibi olmadı, boş bir zamanda inşallah bir düzenleme yapmayı düşünüyorum. En alt rafın arkasındakiler görünmüyor, onları diğer posta atacağım. Herkese iyi okumalar dilerim şimdiden :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:.

33 Beğeni

16 Beğeni

Kitaplıklar Ikea mı?

2 Beğeni

Pardayanlar’ı görünce ben.

70a81cc393c45c88a5badc086de9315d

4 Beğeni

Evet hepsi cam kapakli billy.

2 Beğeni

Ben de bu aralar kitaplık almayı düşünüyorum, genel olarak memnun musunuz?

Bir de Ikea divan gördüm fotoğrafta. Dün Ikea’nın sitesinde denk geldi, yanları bir süre sonra esnemez mi diye merak etmiştim. Var mı bir sıkıntısı? Sağlamlığı, konforu iyi mi?

2 Beğeni

ESG’nin takma isminden görüp okumuştum, gerçekten keyifli seriden ziyade yolculuk diye nitelendiririm hep.

2 Beğeni

Kitaplıktan memnunum, en eskisi 5 senelik oldu. Divan çok kullanışlı. Çift kişilik yatak oluyor, misafir için çok iyi. Ama konforu vasat. Ayrıca altta 3 adet sandık çekmece var. Çocuk oyuncakları için harika oluyor. Divan 2 senelik oldu, şuan esneme yok. Pek fazla da kullanmıyorum ama esnerse pek şaşırmam.

3 Beğeni

Buraakiler kıyasla baya ufak olsa da bendeki kitaplıkta böyle. :slightly_smiling_face:

39 Beğeni

Merhabalar, kitaplığınız çok güzel bayıldım. Biz de bir kitaplık yaptırmak istiyoruz ve fikir edinebilmek için bütün kitaplıklara baktım. En çok sizinkinin raf genişlikleri ve tasarımını sevdim. Ben altı dolaplı ve cam kapaklı bir kitaplık çizecegim ama sizin kitaplığınızdan baya esinlenecegim. Kitapliginizin ölçüleri nedir acaba rafların genişlik-derinlik ve yüksekliği? Öğrenirsem çok sevinirim

1 Beğeni

Eskiyi bir hatırlayalım :grin: Forum sayesinde bu şekle geldi :slightly_smiling_face: Boş alanlar yavaş yavaş doluyor.

40 Beğeni

Merhabalar, teşekkür ederim.
Aslında kitaplığın çok öyle bir özelliği yok aşağıda linkini paylaştığım İkea’nın Billy kitaplığı ben farklı modülleri birleştirdim. Bunlarda kapaklılar da var diye hatırlıyorum.
Benim size tavsiye çiziminizi yapın ölçülerinizi belirleyin ve bir mobilyacı vs’den fiyat alıp daha sonra İkea’ya bakın derim. Çünkü ben benzer ölçülerde demir çerçeveli bir model için mobilyacıya sorduğumda bana çıkardığı fiyatla; İkea’dan sallanan sandalyeler ve ayak uzatma dahil bütün kitaplığı toparladım.

Not; ölçüler paylaştığım linkte mevcut.

3 Beğeni

Kitaplığımın en sevdiğim bölümlerinden: Stefan Zweig. Türkiye’de genelde hikâyeciliği ön plana çıkarılsa da ben biyografilerini, anılarını ve günlüklerini daha bi’ seviyorum.

30 Beğeni

Kitaplığım şuan bana yetiyor. Yolu yarılamadık henüz elbet büyütürüz zamanla :smiley: Karşısında yatağım var arada şöyle bir izlerim beni mutlu eder. İçimi açar. Zamanla dolmasını görmek insana ayrı bi güzel his veriyor. (Evet daha da boştu :smiley: )

Dipnot: Siz bir de ablamın kitaplığını görün :face_with_hand_over_mouth: kendisini uzun uğraşlar sonucunda foruma üye yapmıştım hala daha kitaplığını atması konusunda kendisini ikna edemedim belki siz edersiniz :smiley: @berbermerve sizi şöyle sahneye alalım efenim.

41 Beğeni