Kitaplıklarımız

Yapbozun aynısını Migros’tan 17 liraya almıştım yıllaaar yıllar önce. 10 gün odanın ortasında durduğunu, annemin parçalarını elektirikli süpürgeyle çektiğini hatırlıyorum.

2 Beğeni

Ay çok güldüm valla :smiley: Yani ortalıkta bırakmış olsaydım benimkinin de kaderi aynısı olacaktı :slight_smile: Bunu alınca birde puzzle halısı aldım daha kötü oldu 2 yıldır yüzüne bakmıyorum öylece duruyor :joy: 3000 parça puzzle almayın aldırmayın pişmanlık sebebi :smiley:

3 Beğeni

Yok efendim, mübalağ yapıyor kardeşim, öyle gösterilecek türden değil. Forumdaşların öyle kitaplıkları var ki benimki kitaplıkçık olabilir ancak :smile:

47 Beğeni

Teşekkür ederim :blush: sizinkileri de düzenleyelim hemennn :slight_smile: bana çok sıkışık geliyor kardeşim üniversiteyi kazansa da onun raflarına da çöksem diye bekliyorum. Ayrıca utanmayın kitabın olduğu her yer büyüleyici geliyordur buradaki herkese.

2 Beğeni

Ben koca koca sütun kitaplıklar yerine kitaplığımdan yalnızca bu kısmı paylaşmak istiyorum. son günlerde sürekli bakıp kendi kendime mutlu olma nedenim.

46 Beğeni
3 Beğeni

Merhaba, bu baskıları Amazon’dan mı aldınız acaba?

1 Beğeni

Merhaba, evet, hepsi Amazon’dan, İngiltere’deki satıcılardan Türkiye’ye getirttim. Amazon prime kapsamında değil diye epey bir kaygılarım vardı aslında ama çok hızlıca ve zarar görmemiş bir şekilde ulaştılar. Taschen kitapları var beklemekte olduğum şimdi, umarım onlar da sorunsuz ulaşıyor olacak.

2 Beğeni

Beyaz kapaklı sandersonlar çok güzel duruyorlar yahu

1 Beğeni

2015 istanbul tüyapta 1 cilt mangayla başlayan yolculuk bu hali aldı. Genel anlamda çizgi roman manga ağırlıklı diyebilirim. Kitaplar nerde mi? Gardroba atmak durumunda kaldım. :smile: 20221118_165308|281x499
Rafları tek tek çekmedim ama turladığım bi video mevcut. Konu kurallarına aykırıysa moderatör arkadaşlar ilgili kısmı silebilirler. Sevgiler.

63 Beğeni

Billy köşe kitaplık aldım ama köşeye sığmadı, kitaplar da aynı şekilde taştı. Olabildiğince tematik toparlamaya çalıştım. Dar raflardaki ciltli Hay’larda Dumas ve Hugo var sadece. Solda İletişim ve altında biyografi, inceleme kitapları. Bir altında da fantastik edebiyat, Dune ve Christie seçkileri. Yan üstte YKY Kazım Taşkent serisi, Ressamlar serisi, Can kitapları. Pkd cilt 3 Dolap’tan, Joseph Roth Toplu Oykuler HB’den, Karamazov ciltli HAY Nadir’den, Ezilenler ciltli hay ve birkac kitap daha Amazon’dan gelecek, yoldalar.

Burada alt sol bölümde benim sığmayan kitaplarım var. Odanın fiziki durumu bir ekstra rafa müsaade etmediği için şimdilik ekleme yapmıyoruz. Zaten 200-300 kitabı da elden çıkardık. Sağda tarih ve en altta zweig biyografileri mevcut. En başta Babil Kitaplığı o raftaydı ancak çocuk ya da kedi girerse endişesiyle yerlerini ikamesi daha kolay olan bu kitaplara bıraktım. Hikayeleri de bu vesileyle geniş raflarda bir araya toplamış oldum.

Şu iki görselde alt alta 2 rafta hikaye kitapları var. Kadın yazarları yine yan yana sıraladım. Üst sağdaki King rafında alacağım tek kitap vardı zaten, muhtemelen açığı kapatır. Solda Yordam ve Balzac seçkisi var. Proust’un 7 cilde bolunmus dev eseri de bu rafta yer buldu. Bu bölümde Can’ın 50 kitaplık lacivert serisi, Cem’in 10’ar kitaplık öykü ve gotik serileri, Babil Kitaplığı vb mevcut. Cem’in öykü seçkilerinde Çehov’un hem Nuri Yıldırım Hem Mehmet Özgül baskısı var. Gotik kitaplar için bir raf ayrıca ayırdım. Yanı sıra şimdilerde E Yayınları’na dönüşen Bilge Yayınevi’nin ciltli kitaplarından O Henry, Balzac vb. öykü kitapları ile İnkılap’ın Maupassant seçkileri de hikaye bölümünde eski kitaplar olarak eklemlendiler. Öykü kitaplarım zaten 150-200 kadar vardı, Necip Tosun’un inceleme kitapları bu seçkileri artırma yolunda bana şevk kazandırdı, tükenmiş edisyonları Nadir ve Dolap gibi mecralardan temin ettim. Kitaplığın çoğu Amazon’dan tabii ki.

Burada çizgi romanlar (Red Kit, Asterix, Tenten) ve eşimin önceden okuduğu, sığmayan kitapları var. Bu rafa figür alırım diyordum ama şu halde görsel olarak değmeyecek gibi. araya tıkıştırdıklarım da çöpe attığım ders kitapları kolimden kalan tek tük eşya. Daha sonra buradan uçacaklar.

Bu kalabalıkta daha fazla kitap almak güdümü de sanıyorum bastıracağım. Mark Twain’in 1000 sayfalık öykü derlemesi için yer yok mesela. Artık okudukça beğenmediklerimizi eleye eleye kitaplık küçültürüz ya da ileride salona bir raf daha alırız diye düşünüyorum.

edit: solda bir sıra çıkmamış.

52 Beğeni

Resim yüklenmemiş bilginiz olsun .

2 Beğeni

İşleniyor gözüküyor hala ama yüklenmiyor

1 Beğeni

Eşimle birlikte oluşturduğumuz ortak kütüphanemiz. Henüz getiremediğim kitaplar olduğu için son şeklini almadı.

60 Beğeni

Onu tekrar yüklemeniz gerekiyor resim tam yüklenmeden yanıtla kısmına tıklamışsınız sanırım .

1 Beğeni

Gerçekten son dönem de gördüğüm en düzenli kitaplıklardan birisi gerçekten, hayran oldum :face_holding_back_tears: :face_holding_back_tears:. Keyifli okumalar dilerim.

2 Beğeni

Sevgili ve saygıdeğer dostlarım uzun yıllardır üyesi olmadan takip ettiğim bu muhteşem sayfaya artık üyelikle giriş yapmak istedim. 6 yıl önce başladığım fantastik bilimkurgu batağında geldiğim son mutlulukla birlikte ilk etkileşimimin bu olmasını istedim artık bende KR Sakiniyimİşleniyor: 1DEBEDCE-6F11-480C-8B55-0A1AD00FCD03.jpeg…
Yükleniyor: 4A55FEA6-56D1-48DB-9F25-16DA416389FF.jpeg…

1 Beğeni

Sonunda başardım

28 Beğeni

16 Beğeni

22 Beğeni