Kitaplıklarımız

Arkadaki kitapların altına yüksekçe bir şey koyun.(Kutu gibi birşey mesela) Hem sırt kısmından hangi kitap olduklarını görür sürekli kitap aramak zorunda kalmazsınız hemde daha estetik durur diye umuyorum.

4 Beğeni

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Arkadaki kitapların birçoğunu okuduğum için pek bir sıkıntı olmuyor açıkçası. Böylesi benim için daha iyi üst kısımlara da kitap dizebilirim yer kalmazsa.Tekrar sağolun, bol kitaplı günler…

3 Beğeni

Zeek Hocam merhabalar ben de bir Ankaragüçlü olarak bir Ankaragüçlünün bu kadar kitap okumasına şaşırdım ve gurur duydum :slight_smile: Kendi çalıştığım üniversitede kitap okurken bazı çalışma arkadaşlarım bu nasıl Ankaragüçlü diye bana şaka yollu sataşırlar. Ben de size sataşayım siz Ankaragüçlü olduğunuzdan eminmisiniz :slight_smile:

5 Beğeni

:joy::joy: Eskisi kadar fanatik olmasam da Ankaragüçlüyüm hocam…Lise zamanları bütün maçlara giderdim kombine alıp ama 19 Mayıs’taki son maçla birlikte gitmeyi bıraktım. Eryaman’a adımımı atmadım daha gitmeyi de düşünmüyorum.Eskisi kadar hoşuma gitmiyor artık futbol. Çok nadir açar izlerim özetleri.Kendimi artık kitaplara,filmlere ve koleksiyon yapmaya adadım diyebilirim.Her zaman Ankaragüçlü olmaya devam ama.Gururluyuz Güçlüyüz Ankaragüçlüyüz :blush::joy:

4 Beğeni

Sabahtan beri fotoğrafı düzgün çekmeye çalışıyorum

26 Beğeni

Belki kitaplığın içinde şöyle küçük mutlu bir Pulitzer köşesi vardır :blush:

22 Beğeni

Benim en sevdiğim kitaplık köşem. Baktıkça mutlu olurum :blush:

32 Beğeni

Hocam bunu Everest ya da Alfa’ya ait sert kapak kitaplarda denemeyin, sırt kısmı ortadan kırılıyor…

1 Beğeni

Sevgili Burak, eğer amacımız dış etkilerden korumaksa ebadını geniş tutarak sert kapaklı kitabımıza zarar vermenin önüne geçmiş oluruz diye düşünüyorum. Bununla ilgili daha sonra örnek fotoğraf paylaşmak isterim.

Alfa yayınlarından 3-4 kitabı üst üste dizince en üstteki hariç diğerlerinin sırtları kırıldı da ; Son senelerde yayınlanan sert kapaklı kitapların kapak kalitesinin berbat olduğunu söylemek istemiştim…

1 Beğeni

Kessinlikle haklısın Burak, bu cilt türü en âdi cilt türü olan “sıvama” cilt türüdür. Maalesef adam gibi iş yapmıyor Alfa yayınları. Kağıt, cilt ve şömiz kalitesiyle eli yüzü düzgün iş yapan İşKültür HAY klasiklerinin yanına bile yaklaşamaz Alfa.

2 Beğeni

Kitaplığımda en sevdiğim raflardan biri olan Roma tarihi bölümündeki son durum.

43 Beğeni

Hocam köşenize bayıldım. Ben de Halil Demircioğlu Roma Tarihi I.Cilt ile Stephan Mıtchell’ın Geç Roma İmparatorluğu kitabı var. Bunlar biraz ağır eserler de giriş mahiyetinde kitaplığınızdan önerebileceğiniz eser var mı?

2 Beğeni

Çok teşekkürler. Tavsiye kısmısıysa gerçekten karışık bir konu, fakat kronik yayınlarından Hannibal ve ardından yine kronik yayınlarından julius caesar ile başlanabilir. kolay okunur ve merak uyandırıcı kitaplar.

2 Beğeni

Teşekkürler tavsiyeniz için

1 Beğeni

Çok uzun zamandır atmak istiyordum buraya herkes gibi ama yer yoktu, yıllar sonra ancak alabildim. Canım kitaplığım <3

35 Beğeni

Kitap almaktan ziyade kitaplık almak daha zor sanırım bu piyasada. Ben hala önüne geçip fotoğraf çekebileceğim bir kitaplık alamadım. Kitapların hepsi kutularda.

8 Beğeni

Evet öyle. Şimdi kıçı kırık ince kitaplıklar bile 500 civarı olmuş. Camlı almaya kalksak belimizi doğrultamayız kesin.

4 Beğeni

İnanamıyorum. Siz diyince baktım şimdi. 2 tane Billy cam kapaklı bordo renk kitaplığı yanlış hatırlamıyorsam 2400 liraya almıştım. Şu an o renk yok ve diğer renkler (beyaz hariç) tanesi 7200 lira olmuş. Şoktayım.

Edit: Düzeltiyorum. Verdiğim ücret 1670 liraymış. Montaj ve nakliyeyle beraber 10 katına çıkmış fiyat.

5 Beğeni

Yabancı bir ekonomist yaptığı bir konuşmada artan enflasyonu olan bir ülkede yaşayan sıradan halk elini para geçtiği gibi parasını acımasın ihtiyacı olan şeyi alsın diyordu çünkü bir daha alamayabilirsiniz demişti. Ne kadar doğru söylemiş.

5 Beğeni