Kitaplıklarımız

Kendi imkanlarımla yaptığım kitap standı. İnternette gördüğüm bir modeli esas alarak yaptım. Birkaç rütuşluk işi daha var😊.

48 Beğeni

Çok güzel görünüyor gerçekten. Ellerinize sağlık. Acaba modeli bulduğunuz sitenin linki var mıdır?

1 Beğeni

Teşekkür ederim tabiki var buyrun ;
https://gugarwood.com/kitap-destek-cam

4 Beğeni

Çok pahalıymış be. Birine yaptırırım olmadı, benimde çok hoşuma gitti.

2 Beğeni

https://www.bitenekadar.com/masif-ahsap-kolay-okuma-rahlesi-2143-firsat-urun
Bu da idare eder aslında.

1 Beğeni

Instagramda reklam olarak önüme çıkmıştı açıkçası ben de çok beğendim ve aynen çok pahalı olduğu için giriştim bu işe ama yaparken de hak verdim. Uğraştırdı baya.

Sizin paylaştığınız da güzelmiş.

3 Beğeni

Şu biyografiler baya güzelmiş. Gözüm kaldı. Ben de toplamaya başlayım yavaştan.

1 Beğeni

Resimdeki ebatlı raf olarak geçen ürünleri bauhaus gibi mağazalarda bulabilirsiniz. 1.2 metre uzunluğunda 40cm derinliğinde olan bir rafın fiyatı 45-50 tl civarı olması lazım. eviniz müsait ise alın kesin biçin. Ankarada sitelere filan giderseniz size uygun boyutlarda artık malzemeleri bolca bulabilirsiniz. Bir çoğu ücret bile istemez kesme biçme yaptırmayacaksanız.

3 Beğeni

Biri kaybolsa anlarım hemen. İçime acı oturur.

2 Beğeni

Kitaplık fotoğraflarındaki kitap sırtlarını incelemenin çok garip bir cazibesi var. Henüz sebebini bilmiyorum.

@Yalibuk biyografi serisinden herhangi bir kitabın içindekiler kısmının fotoğrafını atabilir misin?

4 Beğeni

Cekmecedekileri unutmuşum… :stuck_out_tongue_winking_eye:

13 Beğeni

Keşke öyle olsa. Ev sahibinin oğlu geçecekmiş çıkın dedi. Aynı binada alt kat boştu sans eseri. Oraya taşındik.

3 Beğeni

En üstteki siyah ciltli seri, İş Bankasına mı ait? Daha önce denk gelmemiştim, içerik hakkında bilgi alabilir miyim rica etsem :slight_smile:

3 Beğeni

Selam Kandra,

Yorgunsundur tahmin ediyorum ama işleri bitirdikten sonra şöyle güzelce bir dinlenince bana biyografi kitaplarının içeriklerinden birkaç sayfa atar mısın? Yazım dilini incelemek istiyorum. Biyografide kullanılan o mat dille mi yazılmışlar yoksa daha esnek ve sıkmayan bir dil mi bakmak istiyorum. Acelem yok. Taşınmak zahmetli bir iştir bilirim. Şöyle kendine geldiğinde bir-iki haftaya atabilirsen sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

5 Beğeni

Merhabalar Agape,
Yorgunluktan bahsederken 12’den vurmuşsun hakikaten. Bitti sayılır ama bizide bitirdi doğrusu. Öğleden sonra bir uzanayım dedim ve henüz uyandım. Bir kendime geleyim kısa süre içinde yüklüyor olacağım.

3 Beğeni

Tekrar merhaba,

Iki kitaptan fotolar ekliyorum umarım işine yarar fikir açısından. Hikayelestirilmis ve bence sıkmayan yapıları var gibi.

Yükleme: IMG_20190605_224216.jpg…

Yükleme: IMG_20190605_224108.jpg…

15 Beğeni

Fotolardan bazıları yüklenmemis, duzenliyeyim dedim bu defa sayfa sırası şaştı. Kusura bakma lütfen böyle karışık oldu biraz.

4 Beğeni

Beklediğim gibi çıkmadı. Kahretsin… :smiley: Ne güzel kendi kendime diyordum ki “Şimdi bunlar mat anlatmıştır. Kötüdür. Kesin sıkar beni, okumam. Boş yere de almam.” ama öyle olmadı. Paranın altı sıfırlı olduğu dönemde sanırım Tübitak’ın böyle bir serisi vardı. O zamanlar beş tanesini filan almıştım. Onları okuyunca diğer biyografiler beni çok sıkmaya başladı. Bir roman gibi anlatılmışlardı. O kadar güzel ki onların tadını başka bir kitapta bulamadım. Bu resimlere dayanarak onlara yaklaştığını söyleyebilirim.

Bir anda çok fotoğraf atınca böyle bir sorun oluyor. Kusur filan yok o yüzden. :slight_smile: Ben gayet güzel inceledim. Ellerin, ayakların dert görmesin. Zahmet ettirdim. Çok teşekkür ederim. Bir ucundan başlarım ben de almaya artık.

9 Beğeni

Gerçekten güzel. Ben çok biyografi okumayı sevmem. Ön sözler bile bazen beni bunaltır. Bazıları gerçekten çok sıkıcı. Wikipedia gibi yazmışlar. Kopyala yapıştır gibi duranlar var. Bazı biyografiler de yine böyle oluyor ve ben ciddi anlamda daralıyorum. Şu tarihte doğdu. Şurada okudu. Şunu yaptı. Bu beni bunaltıyor. Biraz daha keyifli bir okuma arıyorum böylece öğrenmek de daha kolay oluyor. Aksi pek çekici değil. Almaya başlarım ben de muhtemelen ama tamamlamak nasip olur mu göreceğim. :slight_smile:

Bendekinden bir örnek atayım. Bu baskılar Tübitak. Isaac Newton’un biyografisinin giriş kısmı.

9 Beğeni

Bu paylaşım beni yaraladı resmen. Gerçekten çok hoş, sade bir anlatımı var. Eğer zahmet vermeyeceksem kaynakça kısmından da fotoğraf atabilir misiniz, müsait olduğunuz bir zaman?

2 Beğeni