Kitaplıklarımız

Pas etkilemez ama delmeye çalıştığınız duvar perde duvarsa yani yapının taşıyıcısıysa hem içindeki donatı(demir) çok sık atılmıştır hem de betonu dayanıklıdır. Perdeleri delmek gereksiz zahmet verecektir. Taşıyıcı olmayan tuğla duvarları delmenizi tavsiye ederim. Odayı ona göre dizayn etmeniz gerekecek muhtemelen.

Perde duvar donatı örneği…

images

Bence gerek yok uğraşmaya yani.

5 Beğeni

Evin her yeri böyle maalesef… Annem zamanında bina yapılırken çok pimpirikliydi. O yüzden baya bir sağlam olsun diye arıza çıkarttı. :smiley: Hiçbir yeri delemiyoruz. Ne iç duvar ne dış duvar. Kolonlar zaten belli onlara çivi bile çakamıyorsunuz. Onları tamamen unutuyoruz. :smiley: Evde tadilat vs. olunca da ustalar kan ter içinde kalıyor. Sinir harbi yaşıyorlar. Annem yok öyle olmasın, yok böyle olmasın diye diye ne hale sokturdu acaba binayı bilmiyorum. :smiley: Temeli bile bir garipti binanın. Kablolu tv için adamlar geldiğinde abla beş dakika sürer dediler ama yirmi dakika sürdü. :smiley: Uğraşmıyorum zaten artık. O yoldan çoktan döndüm.

2 Beğeni

Vay be… Kayıp Rıhtım kitaplıklarımız konusunda perde duvar donatılarını inceleyeceğim hiçbir alternatif evrende aklıma gelmemişti.

Not: İnşaatçıyım.

24 Beğeni

Valla ben de birden girdim konuya nasıl olduysa :slight_smile:

@Agape her tarafını perde yaptırmış olamaz bence kıymetli valideniz. Siz daha iyi bilirsiniz tabi :slight_smile:

5 Beğeni

Taşınma gibi dertli birsey yok. Hala açılacak çokça koli var. Hem zevkli hem zahmetli.

51 Beğeni

En üstteki kalın cilti tarihi kişiler serisinin ismi nedir ?

2 Beğeni

Bunları diyorsunuz sanırım.

5 Beğeni

İş bankası biyografi serisi hocam. Konu ve yapi (ciltli, şömizli) itibariyle hoş bir seri naçizane fikrim.

2 Beğeni

Çok beğendim de biraz tuzlu geldi. :slight_smile: Belki çok istediğim bir iki kitap bakarım.

3 Beğeni

Hocam Batman Beyaz Şövalye serisinin altında iki kutulu seri var galiba metis yayınları - pek seçemedim de- yazarı ve serinin ismini sorabilir miyim?

2 Beğeni

David Eddings

3 Beğeni

Malloryon ve Belgariad serileri hocam. Yazar David Eddings. Halen raf diziyorum. Gec yanıt veriyorum kusura bakmayın.

@Ufuk teşekkürler. Geç yanıtlarım telafi oluyor sayenizde, sağolunuz.

5 Beğeni

Rica ederim :slight_smile: Ne demek…

3 Beğeni

Ne kusuru hocam, ayrıca kolay gelsin daha çok işiniz var belliki :smiley:

2 Beğeni

Elbette, memnuniyetle Alper hocam.

2 Beğeni

Bu da benim çocuklarım, evlatlarım…

43 Beğeni

Allah bağışlasın hocam, güzel görünüyorlar.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Canım sıkkın olduğunda karşılarına geçip seyre dalıyorum

4 Beğeni

Bunlarda benim canlarım.

43 Beğeni

Kitaplar eve sığmayınca daha büyük bir eve mi çıktınız yoksa😄
İnsanın beli ağrır bu kadar kitabı taşırken, kolay gelsin.

2 Beğeni