Kitaplıklarımız

(Hiçliğin bekçisi…) #322

Çalabiliyor muyuz? Ahahaha. :stuck_out_tongue: Bende de var rozet. Nedir yani? :rofl: (Ben daha yeni edindim gerçi. Sağ olsun forumdan bir arkadaş hediye etti. Allah razı olsun.) Yalnız anlaşmayı genişletmek istiyorum. Kedilerini de mıncırabiliyor muyum? :heart_eyes: Gelebilirsem artık. Yaaa, ne güzel. Aaaa, çok güzel. Yaaa, hooff… gibi şeyler diyerek gani gani kıskanırım artık. :smiley:

(Aslı Dağlı) #323

Gobeklerini bile mincirmak serbest. :smirk::smirk::smirk: Sen bi’ gel de. :heart:

(Hiçliğin bekçisi…) #324

Şaka maka bayram sonu geleceğim bir aksilik çıkmazsa. Öbür konu için biraz daha vakit lazım ama babama yardım ettikten sonra şirkette uğrarım eğer evde olursan. :slight_smile: :smiling_face_with_three_hearts:

(Mehmet Turan) #325

Şöyle bir ürün var ben daha önce kullandım ama duvarda denemedim. Şöyle de bir videosu var bir bakın isterseniz kırtasiyelerde felan da var.

@agape benim de aynı raftan var üçlü olanı ve evin kilerinde dibine kadar dolu kullanıyorum. Ağırlık konusunda banamısın demiyor. Eve gidince resim eklerim…

(Hüseyin gök) #326

Çizgi roman bölümünü de paylaşır mısın. :)Biraz’da ben kıskanım.

(Hiçliğin bekçisi…) #327

Benim sorunum duvarın arka tarafı… Dört vida var diyelim. Birisi tamam çok sağlam ama diğerini delemiyoruz. Beton değil kaya mübarek. Bu daha önce başka bir yerdeydi üstelik orası da öyleydi. Diğer ikisinden birinin de arkası boş kalıyor hemen. Vida boşa dönüyor. :smiley: Öbürü yine sabit ama azıcık yük binse hemen atıyor bu gözü kör olasıcası monte edilemeyen vidalar. :smiley: Eşim en sonunda fırlatıp atıyordu. Adam kafayı yedi. Ev bizim diye inat edip deldik durduk. Neyse ki sonra alçı ve boyayı hazırlayıp boyadım oraları ama bir daha uğraşmam. :smiley: Zaten bu konuyu açında eşime bir sinir basıyor. :sweat_smile:

(Mehmet Turan) #328

Betonu delmek zordur biraz. Biz inşaatta bile sık sık delme uçlarını değiştiriyoruz :smile:. Ama doğru uç ve güçlü bir matkap ile dayanması mümkün değil. Diğer boşa çıkanlar ise muhtemelen tuğla duvardır ve boşluklara geldiği için sağlam olmuyordur ama o konuda da deldiğiniz uç diyelim 8’lik duvar dübelini bir çap büyük seçince ve vidayı da dübele göre seçince yine de sağlam olması lazım​:thinking:. Benim yaptığım yer de tuğla duvar ve 4 deliğin tamamı da tuğlada. Ama bu nokta da tuğla kaliteside önemli. Ne tuğlalar var çamurdan hallice :joy:.

(Hiçliğin bekçisi…) #329

Evet haklısınız bu konuda. Şimdi daha evvel biz de oralara raf koyardık ama eniştemle. Eniştem delme işlerinden daha bir anlar fakat son zamanlarda rahatsız olduğu için eşimle deneyimliyoruz ve haliyle raf geri gelince eşime sinir basıyor. Bu noktadan ileriye gidemiyoruz çünkü olmayınca da bana sinir basıyor. :smiley: En iyisi diyorum böyle bırakmak… :smiley: Belki de matkabın gücü bile yetmiyordur ya da uçlar artık körelmiş olabilir. Genelde küçük uçlara ihtiyacım olduğundan büyük uç pek almıyoruz. Babamdan aldıklarımla idare etmeye çalıştık ama onlar da paslanmıştı. Belki de bundan olmamıştır. :smiley: Neyse artık başka bahara…

(Burak Kuşcu) #330

Pas etkilemez ama delmeye çalıştığınız duvar perde duvarsa yani yapının taşıyıcısıysa hem içindeki donatı(demir) çok sık atılmıştır hem de betonu dayanıklıdır. Perdeleri delmek gereksiz zahmet verecektir. Taşıyıcı olmayan tuğla duvarları delmenizi tavsiye ederim. Odayı ona göre dizayn etmeniz gerekecek muhtemelen.

Perde duvar donatı örneği…

images

Bence gerek yok uğraşmaya yani.

(Hiçliğin bekçisi…) #331

Evin her yeri böyle maalesef… Annem zamanında bina yapılırken çok pimpirikliydi. O yüzden baya bir sağlam olsun diye arıza çıkarttı. :smiley: Hiçbir yeri delemiyoruz. Ne iç duvar ne dış duvar. Kolonlar zaten belli onlara çivi bile çakamıyorsunuz. Onları tamamen unutuyoruz. :smiley: Evde tadilat vs. olunca da ustalar kan ter içinde kalıyor. Sinir harbi yaşıyorlar. Annem yok öyle olmasın, yok böyle olmasın diye diye ne hale sokturdu acaba binayı bilmiyorum. :smiley: Temeli bile bir garipti binanın. Kablolu tv için adamlar geldiğinde abla beş dakika sürer dediler ama yirmi dakika sürdü. :smiley: Uğraşmıyorum zaten artık. O yoldan çoktan döndüm.

(galeme) #332

Vay be… Kayıp Rıhtım kitaplıklarımız konusunda perde duvar donatılarını inceleyeceğim hiçbir alternatif evrende aklıma gelmemişti.

Not: İnşaatçıyım.

(Burak Kuşcu) #333

Valla ben de birden girdim konuya nasıl olduysa :slight_smile:

@Agape her tarafını perde yaptırmış olamaz bence kıymetli valideniz. Siz daha iyi bilirsiniz tabi :slight_smile:

Taşınma gibi dertli birsey yok. Hala açılacak çokça koli var. Hem zevkli hem zahmetli.

(Buyici) #335

En üstteki kalın cilti tarihi kişiler serisinin ismi nedir ?

https://www.iskultur.com.tr/kitap/biyografi

Bunları diyorsunuz sanırım.

İş bankası biyografi serisi hocam. Konu ve yapi (ciltli, şömizli) itibariyle hoş bir seri naçizane fikrim.

(Buyici) #338

Çok beğendim de biraz tuzlu geldi. :slight_smile: Belki çok istediğim bir iki kitap bakarım.

(Ali Dursun) #339

Hocam Batman Beyaz Şövalye serisinin altında iki kutulu seri var galiba metis yayınları - pek seçemedim de- yazarı ve serinin ismini sorabilir miyim?

David Eddings

https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=authors/authordetail&author_id=9723

Malloryon ve Belgariad serileri hocam. Yazar David Eddings. Halen raf diziyorum. Gec yanıt veriyorum kusura bakmayın.

@Ufuk teşekkürler. Geç yanıtlarım telafi oluyor sayenizde, sağolunuz.