Kitaplıklarımız

Aynen konuşmuştuk bende 2.’yi aldım ama asıl merak ettiğim 1. cilt.

Ek: Fiyatlarına ve Sel’in durumuna bakınca da tekrar basılacağını sanmıyorum. Güncel tutacakları kitaplar olsaydı bu fiyata satmazlardı.

(Sadece Emre ) #383

Napıcan hocam bu zırlağın kitabını. Kim 300 tl verir buna?

2012 ya da 13 olması lazım baskı tarihi. Yeni baskı 50-60 TL olur herhalde ama Sel basar mı bilmiyorum.

@AeroKnight-sama 300 çok elbette ama Kafka okumayı severim ben, bu biyografiler S.Zweig’in yazdığı biyografiler gibi aynı zamanda edebi yönü ve kitaplarını hangi düşünce ve hangi koşullar da yazdıgı da var.Kafka’yı daha yakından tanımak için en iyi kaynak bu kitaplar galiba.

(Sadece Emre ) #385

Onu diyorum ben de zaten hocam bu adam 20 yılını bu ağlak için israf ettiyse (etmiş) hiç okunmaz.

:slight_smile: Ağlak olduğunu düşünmüyorum ama bu da bir bakış açısı elbette.

Sadece Kürk Mantolu Madonna okuyup Sabahattin Ali’yi aşk romanı yazarı diyenler de var ya da Vedat Türkali’nin Fatmagül’ün Suçu Ne? ile değerlendirenler de var.

Okuduklarımızdan anladıklarımız biraz da bizim daha önce biriktirdiklerimiz. Aynı cümleler İstanbul’da başka bir anlam, Diyarbakır’da başka bir anlam kazanabilir ya da 20 yaşında başka bir anlam 40 yaşında başka bir anlam kazanabilir. Örneğin Dostyevski’nin yaşamını bilince Ecinniler, Ölüler Evinden Anılar, Beyaz Geceler, Kumarbaz gibi kitapları çok daha anlam kazanıyor.

(Kadir) #387

Bunlar da benim kitaplarım. Daha önce 3 kitaplık yan yanaydı, çok da güzel duruyorlardı ama bulundukları duvar nem yaptığı için başka duvara taşıdım kitaplıkları. 3 kitaplığı bu duvarda yan yana sığdıramadığım için 3.kitaplığı gardrop ile masa arasına sıkıştırıp yarım kitaplık görünümüne getirdim. İlk iki kitaplığa okuduğum kitapları, 3.kitaplığa ise okunmamış kitaplar ile ders kitaplarını koydum. 3. kitaplığın 4. rafında mangalar var ama bu fotoğrafta gözükmüyor.

Merhaba,
Ayrı bir kitaptan fotolar iletiyorum. Foto sırası hep kayıyor ve kimileri yüklenmiyor anlamıyorum kusura bakmayın.

Yükleme: IMG_20190606_203936.jpg… ![IMG_20190606_203729|375x500](upload://Ytrfwky1BokXbXPuJdHx6WnRI9.jpeg

(Hiçliğin bekçisi…) #389

Yükleme yaparken birden fazla seçiyorsan böyle oluyor. Yüklemeyi yaparken üçer üçer yapmanı tavsiye ederim. O zaman sıralı gelir sorun olmaz.

(Deepreader) #390

Anladığım kadarıyla kaynak gösterebileceği, kesin olarak arkasında durabildiği, bilgilerin yanı sıra teorilerine de ağırlık vererek daha geniş kitlelerce okunabilirliği hedeflemiş. Bu yüzden kaynakçanın nispeten zayıf olduğunu düşündürttü bana önsöz yazıları. İlginiz için çok teşekkür ederim. Taşınma işlerinizde kolaylıklar dilerim :slight_smile:

Alper hocam kitaplığın son durumu aşağıdaki gibi. Yorulduğum için çok fazla özenemedim doğrusu.

Kitapçı dükkanı rafları gibi bir kaç gün bakarım ben kitaplara :slight_smile:

(Wifhty Zet) #393

hüngür hüngür ağlardım orada olsam :smiley: Kitapların güncel olarak okunmuş olması büyük başarı.

(Yasin) #394

Maşallah. İçim gitti. :slight_smile:

Benim de olacak böyle bir kitaplığım. Umarım, sanırım, galiba :slight_smile:

(Erdal) #396

Benimde bir elden geçirmem lazım kitaplığı ama yer sıkıntısından kaçak kat çıkıyoruz.

(Buyici) #398

Kitaplık çok iyi onbaşı. :wink: ( Profil foton bana hep o repliği anımsatıyor. )

@Kandra Zaman çarkı hem ciltli hemde karton kapak mı var ?
Ayrıca paylaşılan her iki kitaplık ve içerik muazzam fakat en acı tarafı özellikle benim için, çoğu kitabın ulaşılamaz durumda olması. Benimde hayalim bol kitaplı bir kitaplik sahibi olmak ama en büyük endişem ulaşılamaz raflarda kitap olacak olması.

(Erdal) #399

Çok severim rahmetliyi. O diyaloglar bir de kendi kalemindendir genelde.

Tayinci/kiracı olunca bu kadar oluyor malesef. Allah izin verirde emekli olursak eşimle kendi evimizde salonun bir duvarını kitaplık yaptırıp hepsini ulaşılır yapacağız inşallah. :roll_eyes::roll_eyes:

(Harun Pekdemir) #400

Maddi yönü bir yana, o serileri tamamlamak için verilen emek muazzam. :clap:
Sizi çok yoruyoruz @Kandra, ama benim de bir ricam olacak müsait olacağınız bir zaman için. Metis bilimkurgu serisinin solunda kalan kitaplar görebildiğim kadarı ile İthaki’nin eski bilimkurgu serisi. Tam listesine hiç bir yerde ulaşamadığım için zahmet olmazsa kitap isimlerinin okunabileceği yakınlıktan bir kaç fotoğraf yükleyebilir misiniz?

Çok sağolun. Zaman Çarkı evet her iki versiyonu aldım. Ciltli set metrobuste okunmaya pek uygun değildi. Sonradan kolay okunması adına karton kapağı temin ettim. Kendi evim olduğu zaman kitaplığı daha geniş ve her kitaba kolay ulaşılabilir düşünüyorum ve umarım mümkün olur.

Rica ederim memnuniyetle. Tam liste ve foto aşağıdaki gibi. Bende iki tane eksik 2010 ve 2061

1-2001:Bir Uzay Efsanesi
2-2010:Uzay Efsanesi - 2
3-2061:Uzay Efsanesi - 3
4-3001:Son Efsane
5-Ramayla Buluşma
6-Rama 2
7-Rama Bahçesi
8-Ramanın Sırrı
9-Fahrenheit 451
10-Cesur Yeni Dünya
11-Zaman Makinası
12-Anubis Kapıları