Kitaplıklarımız

(Harun Pekdemir) #403

Çok teşekkür ederim. Yeniden basılmayacağını düşündüğüm bir kaç eser varmış seride sadece. İçim rahatladı.

(Kadir) #404

Biyografi Serisi için bazı kitaplarda ciltli bazı kitaplarda ise karton kapak yazıyor. Sizin kitaplığınızda hemen hepsi var gözüktüğü için soruyorum. Tüm kitaplar ciltli mi? Hepsi ciltli değilse karton kapak olanları yazar mısınız?

(Aslı Dağlı) #405

Uzun koridorlu evlere koridorun duvarlarindan biri boyunca yan yana dizilecek kitapliklar oneririm. Tatlis bir led aydinlatmayla muhtesem de gorunuyor. Hem de oda duvarlari dolunca atil kalan koridor duvarlari degerleniyor.

(Burak Kuşcu) #406

Böyle döşenmiş bir eve girersem kendimi Hisar’dan kitap çalan Sam gibi hissediyorum. Koridorun bir o tarafını bir bu tarafını kesiyorum gelen yoksa pıt çantaya atasım geliyor.

(Hiçliğin bekçisi…) #407

Gelen geçen eller onları yaaaa. :joy: Raflara elektirik vermem gerekir ciddi ciddi. :sweat_smile:

(Aslı Dağlı) #408

Ahahaha ben kitapligima led dosedim. Lakin elektrik dosemeyi de su anda aklima soktun. :smirk:

Kapaklı olmalı ve asma kilit şart

(Aslı Dağlı) #410

Benim evimden kitap ceplemeye calisacak olan Sodom ve Gomorra’da oldugu gibi tepesine alev toplari yagmasini goze alir. O noktada kilide veya kapaga ihtiyac duymuyorum:)

(Hiçliğin bekçisi…) #411

Ceplemek değil de ellenmesini bile istemem açıkçası. Belki eli kirli olacak dokunup leke yapacak. :smiley: Gittikçe Merricat’e benzemeye başladım. :stuck_out_tongue: Üstelik eşim sakardır benim. Duran kitaplığa bile çarpabiliyor. Nasıl yaptığı espri konusu. :smiley: Evlendiğimizden beri ben toplasan 3-4 kere bir şey kırmışımdır ama eşim maşallah nefes alsa kırılıyor bir şeyler. :rofl: Evdeki her şey yarım veya eksik. 7-8 çeşit bardak var hep birer tane kalmış. Bunları da tam holde kırıyor. :smiley: Tam kitaplığın önünde kahve fincanını kırsa sanırım son duasını etmesi gerekebilir. Kırılana hiç kızmadım ama kitaplarıma kahve sıçrarsa içimden bir manyak çıkacağı kesin. :smiley:

(Yalibuk) #412

Sadece SCHOPENHAUER karton kapaklı geri kalanı ise ciltli.Ama HAMMURABİ kitabının bende 1.baskısı var.İş bankası yayınları onu 2.baskısında karton kapak çıkardı diye biliyorum.İş bankası bir tek schopenhauer’i karton kapak çıkarmış herhalde.Çünkü o kadar aradım ama ciltlisini hiçbir yerde bulamadım.

(Kadir) #413

Çok teşekkürler. Konstantin Paleologos’un siparişini verdim. Bu kitap bazı sitelerde ciltli bazılarında ciltsiz olarak geçiyor, içime su serptiniz.

(Yalibuk) #414

Serinin birinci kitabından CHURCHİLL.

(Yalibuk) #415

Yardım edebildiysem ne mutlu bana.Güle güle okuyun.

(Kadir) #416

Churchill sevdiğim bir lider değil ama Çanakkale’de küsküyü yedikten sonra nasıl başbakan olduğunu çok merak ediyorum. Bu yüzden kitabını okuyabilirim.

Bu arada seriden okuduğunuz kitaplardan hangisini/hangilerini tavsiye edersiniz?

(Yalibuk) #417

Nietzsche,Kubilay Han,Korkunç İvan tavsiye ederim.

(Kadir) #418

Teşekkürler. Kubilay Han ve Korkunç İvan’ı alınacaklar listeme ekledim.

(Serhat) #419

Sadece İthaki yayınları kitaplığı. Seri olup kitaplıkta olmayan kitaplar var örneğin Bayan Peregrine 1 gibi onlar başka bölümde :wink::wink::wink:

GENEL GÖRÜNÜMÜ

ALTTAN YUKARI SOL TARAF

YUKARIDAN AŞAĞIYA SAĞ TARAF

EN ÜST

(Kadir) #420

Kitaplarınızı streçlediniz mi, yoksa başka bir şeyle mi kapladınız?

(Serhat) #421

Streçledim. :hugs::hugs: (Başka çözüm bulamadım.)

(Kadir) #422

Hangi marka streç kullandınız? Şimdi evdeki streçler bir deneme yaptım ama çok eğreti durdu.