Kitaplıklarımız

Sadece İthaki yayınları kitaplığı. Seri olup kitaplıkta olmayan kitaplar var örneğin Bayan Peregrine 1 gibi onlar başka bölümde :wink::wink::wink:

GENEL GÖRÜNÜMÜ

ALTTAN YUKARI SOL TARAF

YUKARIDAN AŞAĞIYA SAĞ TARAF

EN ÜST

46 Beğeni

Kitaplarınızı streçlediniz mi, yoksa başka bir şeyle mi kapladınız?

2 Beğeni

Streçledim. :hugs::hugs: (Başka çözüm bulamadım.)

5 Beğeni

Hangi marka streç kullandınız? Şimdi evdeki streçler bir deneme yaptım ama çok eğreti durdu.

2 Beğeni

Bunu okuyunca bir bakınayım dedim ve sonunda buldum. :smiley: Hani eskiden veya hâlâ kullanılan dergi, DVD gibi ürünlerin dışında bir streç olur. Onun adını aradım buldum. :smiley: PVC Shring Film deniliyormuş. Ürün boyutuna göre yaptığınızda ve ısı uyguladığınızda otomatik olarak daralarak sarmaladığı şeyin şeklini alıyor. Bunun için fırın kullanmak gerekebilir tabii eşit olarak etki etmesi için. Sağdaki ürün. :smiley:

http://www.yenipak.com/02-03-02.htm

Düzenleme: Eğer çok zor görünüyorsa bir ihtimal daha var. Streç film yapışıyor ama bu ambalaj satan yerler oluyor. Toptancı gibi. Kağıt ürünleri satıyorlar. Bilir misiniz bilmiyorum ama oralarda yapışkanlı jelatin poşetler var. Onları da kullabilirsiniz. Ben yaptığım ufak ürünleri poşetlemek için kullanıyorum gayet de dayanıklılar. Ayrıca önceleri tekstil işindeyken de kullanırdık büyüklerini. Kitap boyutu için olanlar kullanılabilir.

3 Beğeni

@fortknoxt Serhat kaç metre streç gitti :thinking::thinking:

2 Beğeni

Çok ürün araştırdın. Çoğu büyük makinelerle olan ürünlerdi. Matbaalar bu işi yapar ama evdeki o kadar kitabı nasıl götürecez. :grinning::grinning:

1 Beğeni

Saç kurutma makinesiyle çok rahat oluyor, fırın tehlikeli sanki biraz. :grinning:

3 Beğeni

Şuan için sadece 300 metre yani 1 rulo. Evde daha 2 rulo daha var. Burada sadece bir kısmını kullandım. Bu kaplanan kitapların 2 katıda başka kitapları kapladım. Fire biraz oluyor. Fazla streçleri kesmek gerekiyor yoksa şişiyor. Ayrıca Kaplayıp koyduğum kitaplar çabuk yapışıyor. Kullandığım streç sanayi tipi.

2 Beğeni

Poşetlik Modelleri ve Fiyatları - n11.

Bu ürün dediğim. :smiley: 100 adedi 25 tl. Gayet makul bence. İstediğiniz zaman açabilirsiniz ve boyut seçenekleri de var.

3 Beğeni

Bundan bahsediyorsun değil mi? :joy::joy::joy:

Onu bile denedim. Bunlar daha çok fasiküller için kullanılıyor. Kitaplarda hemen yırtılıyor.

3 Beğeni

Evet biraz daha büyüklerinden. :smiley: Daha kullanışlı oluyor.

3 Beğeni

Senin kullandığın var mı peki

1 Beğeni

Nacizane fikrim, kötü görünüyor böyle ya… kitabın o ahşap halini bozuyor bence. Ne bileyim… toptancı gibi falan geliyor bana ama işlevsel oldu derseniz bilemem

Açın nefes alsınlar, evinizde sizinle yaşasınlar. Hem streç kokusundan iyidir kitap kokusu

20 Beğeni

Ben bir dönem kullandım bunları. Üniversite zamanlarımda sürekli bunları kullanıyordum çünkü annem hem temizlemek istemiyordu hem de sinir oluyordu. O dönem tomarla kullandım ama şimdi kendi evimde kullanmıyorum çünkü ilgileniyorum. :smiley:

Yine de şunu belirtmekte fayda var. Sendekiler biraz yumuşak türde olanları. Bunların daha sert olanları var. Birkaç kaliteler aslında. Atıyorum bunlar 25 ise onlar 35 oluyor. Ambalajcılara bakmak lazım. Bende bir çuval vardı neredeyse ama ürünleri kapladım hepsiyle bittiler. :smiley:

2 Beğeni

Aslında bende istiyorum ancak Adana gibi bir yerde sıcak ve nem en büyük problemi oluşturuyor. Onun yanında Toz problemi de eklenince enazından bir kaçını korumaya alayım dedim. Topu topu 100-150 kitap bu şekilde geri kalanlar özgür. :joy::joy::joy:

4 Beğeni

Anladım tabi haklısınız ama ben bunla uğraşacağıma bir fan alır karşılarına koyar arada çalıştırırdım daha iyi :smile:

3 Beğeni

:joy::joy::joy:

Adana’da malesef fan işe yaramaz oda sıcak üflüyor. Direk klima şart aslında.

3 Beğeni

Daha o meşhur havaya ateş ettirecek sıcaklıklar başlamadı. :smiley: :smiley: Bu ay böyle sıcaksa Ağustosta bittik demektir. :smiley: :smiley: O zaman da kitapları soğutucuya koyarız artık.

3 Beğeni

Deme öyle haftaya Adana’ya geliyorum gözümü korkutmayın :joy:

Ben de kitapları streçlemek istiyordum ama havasız daha kötü olur diye korkuyorum. Şimdilik kendim sık sık havalandırıyorum.

3 Beğeni