Kitaplıklarımız

Koridor olduğu için geniş açı çekemedim malesef. Bir de raflarda önlü arkalı çift sıra duruyorlar.
Salgın belasını atlatalım misafirimiz olun :slight_smile:

3 Beğeni

Linç yerim diye bunu söylemekten çekiniyordum, evet arkadaşlar kötü örnek oluyorsunuz. :sweat_smile:

2 Beğeni

Evlat edinmeyi dünürseniz talibim :star_struck:

2 Beğeni

Resmen mayınlı bölge! Habire alınacak/okunacak listem artıyor. Nasıl okunacak bu kadar kitap!

2 Beğeni

10 koli 2 paketle durum güncellemesi… Kaçak yapılaşma kaçınılmaz olacak.

47 Beğeni

Yardımcı kurbağalar grevde mi?

2 Beğeni

Ama köşesiz dizilmii kitaplık. Eskiye göre güzel olmuş :love_you_gesture:t2:

2 Beğeni

Kurbağalarla uğraşamam, ortalık iyice karışıyor sonra.

@Ozgur Eskiye göre yerim daha büyük. Zaten evin salon denilen yerini kütüphane, atölye ve çalışma alanı ortak kullanımına ayırdım. Oda denilen yerlerden birisini de salon yaptım. Billy alabilseydim rahat rahat yetecekti ama nasip değilmiş.

3 Beğeni

Ben en çok ilk halini, yani dağınık halini sevdim nedense. O ortama girsem, işte tam benlik derdim kesin. :joy:

4 Beğeni

Sonuç yine ona benzeyecek gibi duruyor fakat bir noktadan sonra karmaşa zor oluyor. İstediğin bir kitabı almak için 50 tane kitabı tepeden indirmek ve yeniden koymak işkence. Bunu yaparken yandaki yığın düşmesin diye diken üstünde durmak da var. Bir noktadan sonra düzen iyi oluyor ama ben dağınık insanım düzen de birkaç gün gidiyor. :sweat_smile:

Hepsi bir yana belim ve sırtım bitti. Sorun bu.

4 Beğeni

Yani olay yine düzenli düzensizlik yani entropi yasasına gidiyor. Yapacak bir şey yok desenize. :grinning_face_with_smiling_eyes:

Şu alıntıyı da çok seviyorum bu arada. :grinning_face_with_smiling_eyes:

“Dağınık bir masa dağınık bir zihnin işaretidir diyorlar. Peki o zaman boş masa neyin işareti?”
Peter İlkesi - Laurence J. Peter

8 Beğeni

Kara kule kafama düşmüştü bir kere alttan kitap çekerken. O zamandan beri King abimize olan nefretim daha da arttı. ://

3 Beğeni

Kitapları neyle kapladın? Streç film değil herhalde? Streç film koku yapıyor ben nefret ederim onun kokusundan. Bu yüzden kilitli poşetler var onları kullanıyorum. Resimden senin ne kullandığını pek seçemedim. Ayrıca streç film epey toz çekiyor…

1 Beğeni

Ya Mahşer, O, Kubbenin Altında düşsseydi. Bence King’e yönelik hislerini yeniden gözden geçir.

1 Beğeni

Seri olarak kafama düştü yalnız King’in başka kitabı yok evimde düşemez. Bana zarar veremez daha fazla :Dd

2 Beğeni

Ben de bugün yeni alıp da öne koyduğum kitapları düzenleyeyim dedim ama 15 dk. sonra pes ettim. 1 saat kitaplığın karşısında Michalengo (o muydu diğer kaplumbağalardan biri miydi acaba :thinking:) gibi oturup plan program yaptım. Yarın 2 3 saat harcayıp tekrar düzenleyeceğim.

1 Beğeni

Ah! Bunun zevki de bir başka. Boş bir kütüphaneyi sıfırdan düzenlemek…
Canım çekti. :smile:

3 Beğeni

Benim genel yaşam tarzım dağınık. Toparlanamıyorum ben bir türlü. Evi mis gibi süpürdüm, topladım bir dönüp bakayım diyorum yine dağınık. Sadece temizlenmiş oluyor. :sweat_smile:

@Howl Ben kitaplarım düşünce eşime kızıyorum. Ben düşürsem bile ona kızıyorum… :buyucu:

@Artorias Taşınma sırasında belki suya düşer ya da bir şekilde suyla karşılaşırlar diye kilitli poşet kullandım. Streç film veya sürekli poşette durmasına karşıyım. Keyif vermiyor. Sonsuza dek mükemmel saklayamam. Belki yarın ölebilirim ve bana en keyif veren şeyden kendimi mahrum etmiş olarak ölürsem hortlayabilirim.

@isos81 O iş bence en güzel hepsini aşağıya indirip yapılır. Böylece istesen de öyle bırakamayacağın için mecbur düzenlersin.

@Makoides Evet, keyifli ama sırt ve bel bitti. Normalde olsa belki zorlamazdı da evdeki koli yoğunluğundan çok darlandım artık. Bir an evvel kolilerden kurtulmak istiyorum. Vaktim de dar.

4 Beğeni

Ben eşsiz bir insanım maalesef xd

3 Beğeni

Bir an @alper Abi’nin kütüphanesi sandım. Maşallah sizinki de harikaymış.

Bu arada herkesin harika kütüphanesi ve kitapları var. Lise ve üniversite döneminde kendi kütüphanem olmasına rağmen şimdi 1.5 senedir işsiz ve aile evinde olmanın verdiği dezavantaj ile kitaplarım kolide ve yatak altlarında duruyor. Kısa sürede böyle bir kitaplık kurma dileğiyle artık.

10 Beğeni