Korku Edebiyatı Önerileri

Merhabalar.Hep kitapkurdu olmamla övünmüştür ama hiç korku edebiyatı kitapları okumadım.Korku edebiyatı seven arkadaslardan baslangıc ıcın klasik korku kitapları ya da modern korku kitaplar için önerilerini bekliyorum.

1 Beğeni

Klasikler;
Dracula,
Operadaki Hayalet,
Dorian Gray’in Portresi.

Modernler;
Tepedeki Ev,
Biz Hep Şatoda Yaşadık,
Medyum,
Uğursuz Bir Şey Geliyor Bu Yana,
Cehennemlik Yürek.

Stephen King ve Clive Barker’ın kitapları genellikle korku türünde oluyor. Konularına bakıp beğendiğinizi okumanızı tavsiye ederim.

4 Beğeni

İthaki yayınları karanlık kitaplık serisine bakmalısın bence İyi bir başlangıç olabilir veya Arcturus’un the classic horror collection’ındaki yazarlara ve öykülerine bakabilirsin sanırım.

2 Beğeni

Ben H.P. Lovecraft - Karanlıkta Fısıldayan ile başlamıştım korkuya. Sonra diğer hikayeleriyle devam ettim. Bence başlamak için ideal bir nokta.

2 Beğeni

Sarı Duvar Kağıdı hâlâ bu türde okuduğum en iyi eser. Tavsiye ederim. Daha uzun bir şeyler istersen de Dracula’yı önerebilirim.

1 Beğeni

Dorian grayin portresini okumustum ama tam korku gibi goremedim.Öneriler icin tesekkurler

1 Beğeni

Oneriler icin tesekkurler

Oneriler icin tesekkur ederim

Tesekkur ederim oneriler icin

William Peter Blatty’nin Şeytan (The Exorcist) 'ını da ekleyebiliriz.

Ay’da 172 Saat vardı. Yazarının ismini hatırlamıyorum ama okuduktan sonra 3 - 4 gün boyunca geceleri Ay’ın puslu siluetini izlemiştim hep. :raising_hand_man:t2:

1 Beğeni

Charlotte perkins gilman’ın eserinden bahsediyorsanız, bu öykü benim için korkudan ziyade psikolojik bir eserdi.

Benim için de bir korku hikayesinden çok daha fazlasıydı. Korku türünde okuduğum şeyler beni pek korkutmuyor ve bu nedenle genellikle hissettirdiği atmosfere bakıyorum. Sarı Duvar Kağıdı da ayrıca bu alanda çok başarılıydı.

3 Beğeni

Kesinlikle kadının o psikolojisi beni bitirmişti.

Psikolojik korku gerilim için Wulf Dorn öneririm.
Psikiyatrist, Karabasan,Fobi en beğendiğim kitaplarıdır.
Josh Malerman Gölün Dibindeki Ev kitabı da güzeldir.

3 Beğeni

Lovecraft’ın Herbert West - Diriltici adlı öyküsünü de favorilerim arasına ekleyebilirim. İlk defa bir Lovecraft öyküsünü gerçekten sevdim. Gerek kurgusuyla gerekse atmosferi ve tasvirleriyle çok başarılıydı.

2 Beğeni

Gerçekten sonunda Gölün Dibindeki Ev kitabını öven birini görmek o kadar mutlu edici ki. Buralarda tek başıma kaldım sanıyordum… :slight_smile:

1 Beğeni

Gerçekten beğenerek okuduğum bir kitaptı. Anlatımı ve kurgusu çok güzeldi.
Carol Gömülmeden Önce kitabını okudunuz mu ?

1 Beğeni

Bana göre tek eksisi sonuydu. Çok daha çarpıcı olabilirdi…

Josh Malerman’ın kitaplığıma eklemediğim tek kitabı Carol Gömülmeden Önce. Onu da en yakın zamanda almayı planlıyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Bende almayı planlıyorum Kırmızı Piyano ile beraber.
Normalde kaçırmazdım korku kitaplarını ama bu sene terslik oldu hiçbir tanesini alamadım. :slightly_frowning_face:

1 Beğeni