Korku Filmi Önerisi

Ben de hiç korku filmi izlemem.

3 Beğeni

Aynen dediğiniz gibi oldu sanırım, elimde kesin bir bilgi yok, ama sanırım Cannibal Holocaust filmi, sadece ismi rusça biraz farklı olduğu için başka film sandım. Korkmayan biri (ki bu kesinlikle ben değilim :grimacing:) araştırabilirse harika olur bu filmin nasıl çekildiğini. Eğer benim dediğim gibiyse evet o film, değilse ben başka bir filmden bahsediyorum ama ismini bilmiyorum. Ne kadarı doğru bilemem ama insan eti yiyen kabilelerin yaşadığı bir yer varmış ki, oraya gidenler geri dönmüyormuş. Bir grup insan da bunu araştırmak için oraya gitmiş, onları “misafir olarak ağırlamışlar” yerliler, yemek olarak - her ne kadar bunu yazmakta tereddüt etsem de- insan eti vermişler ve gruptakiler de korkularından geri çevirememişler :scream: :nauseated_face: Sonra garip bir şey görmüşler - hani kasete herhangi bir şey kaydedince içindeki uzun bir rulo gibi bir şeye yazılır ya (üzgünüm ama ne denilir buna bilmiyorum) - işte onları görmüşler ( ağaçlardan asılmış galiba) yerliler öldürdükleri insanlardan almışlar galiba. Zar-zor ellerinden kaçabilmişler ve o kayıtları da yanlarında götürmüşler ve film bunun sayesinde çekilmiş. Yayınlandıktan sonra yasaklanmış bu film. Cannibal Holocaust filmi TV’de yayımlanıyor mu?

Ilk mesajı wiki yaptım, filmleri ekleyebilirsiniz.

4 Beğeni

Ben de öyle biliyorum.

Hayır, ben hiç görmedim.

4 Beğeni

Nasıl bir şeydi? Gerçi cevap almaktan da azıcık korkmuyorum değil :grimacing:

5 Beğeni

Geceleri bir odadan diğer odaya gitmeye korkan ben, korku filmi izleye izleye gülüyorum artık. Arkadaşların önerdiği çoğu filmi de izlediğim için mutluyum :relieved:
@Artorias hocam Ari Aster’den Hereditary güzel bir korku filmi fakat Midsommar için “korku” diyemeyeceğim. Çok güzel bir film kesinlikle, ama izleyecekler korku beklemesin :slight_smile:
@Bay_Karamsar As Above, So Below izleyip de etkilendiğim çok güzel bir film olmuştu. Hafiften antropoloji, arkeolojiye ilgisi olanlara kesinlikle tavsiyemdir.

4 Beğeni

Bence izleme izlettirme, bana korku gerilim gibi gelmiyor o tür filmler sadece mide bulandırıyor :smiley:

2 Beğeni

Midsommar zaten klasik korku filmi kafasında değil, farklı bir korku yaşatıyor. :smiley: Korku beklemesinler demek bence yanlış olur, çünkü filmin temaları arasında korkuda yer alıyor. Ancak baskın olan drama ve gizem. Komedi filmi sananlar olur diye belirtmek istedim. :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Benim izlemeyeceğim gün gibi ortada :smiley:
Babam o Cannibal şeysini izlemişse onu da izler, hakikaten merak ettim konusunu? :skull: :interrobang:

4 Beğeni

O zaman lafımı geri alıyorum. Arkadaşlar, tarikat, gizli örgüt vs. unsurları seviyorsanız (bayılırım) kesinlikle farklı bir deneyim olacaktır. Midsommar’ın babası diyeceğimiz filmi de şöyle bırakayım;

Pagan ayinlerini konu alan ilk filmdir kendisi, olmayadabilir pek emin olamadım :smiley:

6 Beğeni

Çok kötü hiss ediyorum kendimi. :nauseated_face:

3 Beğeni

Midsommar son zamanlarda izlediğim en iyi film. Hala etkisi geçmedi. Çok farklı ve aşırı gerildiğim bir filmdi. Onun dışında 77 yapımı Suspiria’ya da bayılırım.

5 Beğeni

Insan sadece bir link bırakır, video’yu direkt koymak nedir? :scream: :sweat_smile:

Sonuna kadar izlemeniz için iyi motive edildiniz değil mi? :joy:

2 Beğeni

Açtım Cannibal Holocaust izliyorum, teşekkürler :smiley:

3 Beğeni

Rica ederim, görüşlerinizi paylaşırsanız hepimiz seviniriz, @Haruka ne de olsa biz izlemiyoruz, en azından bıraktığı etkileri izlemiş birinden duyarız. :grin:

5 Beğeni

Bittiği gibi burada olacağım :slight_smile:

4 Beğeni

Benim severek izlediklerim şunlar:

7 Beğeni

@Rena

Filmi az önce bitirdim, bitirmez olaydım. Bende nasıl bir etki bıraktı onu anlatayım. Korkmaktan çok iğrendim, öğürdüm, aksırdım. Ben sadece öğürüp, iğrenmekle kaldım ama başkasında farklı sonuçlar doğurabilir :smiley: Aslına bakarsanız filmin anlatmak istediği şey; “asıl yamyam kim?Zaten filmin sonunda da profesör abimiz bunu söylüyor. Vahşet sahneleri cidden çok gerçekçi, akan kanlar, yenilen ciğerler, kopan kafalar olsun izlerken “gerçek mi la bu?” gibisinden tepkiler verdim. Film olarak bakarsak gerçekten kötü bir film, zamanınızı boşa harcamayın. İzleyedebilirsiniz, siz bilirsiniz :smiley: Ancak bu kadar yazabildim. Filmden yazabileceğim fazla bir şey yoktu, aynı şeyleri farklı farklı şekillerde yazıp anlattım, kusura bakmayın :smiley:

Artık gülmüyorum.

5 Beğeni

Teşekkürler, izlememek için sağlam bir kanıt daha. :+1:

Akşam korkarım sanmıştım, az önce dışarı çıktım (herkes uyuyor) bir şey olmadı :smiley:

3 Beğeni

Korku filmi mi? :grimacing: Sinemada çıkan 1 dakikalık fragmanı izlerken bile kalp krizine yaklaşıyorum.

2 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/dedektif-pikachu-izlemeye-giden-cocuklara-korku-filmi-soku/12078?u=rena
Ben olsam o kadar korkmazdım herhalde (garanti verilmiyor, sadece fotoğraflar bile ürküttü), yaşıtlarım veya büyüklerle çevreliysem, fakat çocuklar…

2 Beğeni