Korkularımız

Merhaba. Çoğu insan aksini iddia etse bile hepimizin korkuları vardır.

Bu başlık altında, birlikte korkularımızı paylaşabilir, yenmemize yardımcı olabilir, ve birbirimize destek olabiliriz.

Söz Rıhtım hakkında! :hanci:

5 Beğeni

Yalnız kalmak, karanlık ve kedi :sweat_smile: korkularım var.

2 Beğeni

Hayatta hiçbir zaman yalnız kalmayacağınıza emin olabilirsiniz. İyi insanlar birbirlerini hep bulacaklardır.

Çoğunlukla herkeste vardır bu. Fakat sadece karanlıktan daha derin anlamları var.

3 Beğeni

Eleştirdiğim insanlar gibi olup bunu fark etmemek, inşallah olmaz :pleading_face:

6 Beğeni

Çok korkuyorum bir gün yalnız kalsam ne yapacağım. :pleading_face: Aslında her gün 1 kez öyle hissediyorum.

Ben karanlık odada duramıyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Kaçmak istiyorum. Sanki odada yalnız değilim. Karanlık odalarda nefes alamıyorum. Boğuluyormuş gibi oluyorum. :confused:

Ben de korkuyorum. :neutral_face:

1 Beğeni

Böyle bir korkusu olan bilinçli bir insan, asla bu hataya düşmeyecektir. Düşme eşiğine gelse bile, bunu fark edecek kadar bilinçlidir ki, bundan korkuyordur. Ve hata yapmayacak, yapsa bile düzeltecekdir. :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Kalabalık. Tek başıma bir yerde oturup yemek yemeye başlamam bile uzun yıllarımı aldı ona rağmen hala sıkıntı yaşadığım oluyor. Hele girdiğim mekan çok doluysa ve masaya ulaşmak için birilerini rahatsız etmem, müsaade istemem gerekliyse oturmam o mekana. Öyle konsermiş, partiymiş, mekanmış onlar zaten hak getire :smiley:

Yeni bir ortam. Mesela iş değiştirdim ve başka bir yerde çalışacağım, doğru düzgün konuşmam iki hafta, gerçek beni tanımları en az bir ay. (Gerçek ben dediysem %70 falan. Mümkün değil tamamen gösteremem kendimi)

Çoğunu tanımadığım bir masada oturmak zorunda kalmak. Sohbet anca benim dikkatimi çeken bir konuya gelecekte yavaş yavaş(ama çok yavaş) ısınacağım konuşmaya başlacayacağım falan. Onun yerine kalabalık bir grup gösterin dal deyin bana, gidip paşa paşa dayağım yiyeyim. Sosyal ortamı geçtim arkadaşların çağırdığı dc odasında başkası varken bile sessizliğe bürünüyorum :smiley:

Daha da acısı bunlar hayatı ve hayallerimi engellememe sebep oluyor zaman zaman. Genelde utangaçlık olarak vuku buluyor, derdimi anlatmaya çalıştığım insanlar da öyle algılıyor ve “geçeeeeeerrrr takma…” diyorlar. Ama bu daha farklı bir şey eminim. Direk korkuya girdiğini düşünüyorum.

Bir de Allah korusun başta ailem olmak üzere sevdiklerimi kaybetmek. Allah hepimize gecinden versin, sevdiklerimizde uzun uzun ömürler nasip etsin inşallah.

5 Beğeni

Sanırım asla tam olarak anlaşılamamak ve işlemediğin bir suç yüzünden dışlanmak olabilir.

3 Beğeni

Bu konudan biri daha vardı oraya yazmıştım, yine aynı. Örümcekler ve başarısızlık. Yalnızlıktan korkmam zaten hep yalnızdım, seviyorum galiba yalnız olmayı. Karanlıktan da korkmam, çünkü gündüz neyse gece de odur, hep aynı, bu da korkutmuyor beni. Köpek korkum vardı yendim.
Bir de galiba seçim yapmaktan korkuyorum.

3 Beğeni

Böyle bir konu vardı aslında; :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

İnşallah :pray: :pray: :pray:

1 Beğeni

En büyük korkum örümcekler, çok az da olsa ailem, Allah korusun ki sevdiklerimi kaybetmek ve birinin beni Harry Potter’dan uzaklaştırması. :see_no_evil: :see_no_evil: :see_no_evil:

2 Beğeni

Yalnız kalmak ve karanlıktan aslında korkmuyorum genelde.Ama yalnızlık,karanlık,sessizlik bu üçü birleştiğinde sıkıntı oluyor.Baya kendimi tedirgin hissediyorum her an sanki bir şeyler olucak gibi oluyor ama hiç bir şey de olmuyor

2 Beğeni

Bir odada yalnız kalmaktan korkmuyorum. Ben yalnız hissetmekten korkuyorum. :pensive:

2 Beğeni

Hmmm anladım seni :pensive::disappointed::confused:

2 Beğeni

Sıkışmak. En büyük korkum bu. Sıkışıp kalmak. özellikle de varil ya da benzeri bir şeye sıkışmak. Umarım bu mesajı bana karşı çılgın bir işkence şeklinde kullanmazlar.

Şu şekil sıkışma korkusu.

5 Beğeni

Benim de aklıma geldi. Aradım ama bulamadım. :sweat_smile: O konuya da yazmıştım ordan aklımda kalmıştı öyle konunun olması. Korkum aynı: @Rena gibi, örümcekler. :grimacing: Bundan başka karanlık oda falan değil insan korkusu gibi bir şey. Sabah aydınlıkta bile korktuğum oluyor. Eskiden daha fazla oluyordu. Şimdi azaldı. Bir yeri görememe korkusu bendeki. Mesela kapının arkasında biri ola bilir ve ya evde yalnızsam diğer odadan sesler geldiğinde çok korkarım. En çok bu ses olayı geceleri oluyor. Çünkü hırsızlar eve gece girer. :grin: Böyle bir evimize hırsız girme travmam olduğu için bu korkum tetiklenmişti.

5 Beğeni

Duymamak. Sadece işitme duyusu değil, tüm duyuları yitirmek.

4 Beğeni

Son dönemde kendi korkularımı unuttum desem yeridir.:blush: Ülkemizin geleceğinden çok ama çok korkuyorum.

3 Beğeni

Doların 15 ve üstü olması :grimacing:

3 Beğeni