Korsan Kitaplar, Altıkırkbeş ve SUB Press Hk

Yaaa, bak o bir başka kanayan yaram. Belki ince bir detay, kinayeleri kaçırmaya neden olmuyor ama eksikliğini ben hissediyorum. Ta şurada hissediyorum :frowning:

@DamlaGol virgül sevenleri bile üzdüler :hushed:

4 Beğeni

Bu basım korsan bir basım, arkadaşlar. Ajansa durumu ilettik, teyit ettik. Bu öykü ve diğer birçok Harlan Ellison öyküsünün yayın hakları İthaki Yayınları’nın elinde. İnternet satışının kaldırılacağına dair bilgi geldi SUB’dan. Eğer başka bir şekilde satışı olursa da alıp almamak sizin takdiriniz.

Bu duyuruyu bu şekilde yapmak hiç hoş olmasa da artık sürpriz bozuldu. 2 özel Harlan Ellison derlemesi hazırladık sizin için. Büyük hayranları olarak çevirileri Alican Bey’le beraber yapacağız. Hatta I Have No Mouth, and I Must Scream öyküsünü ben çevireceğim. :slight_smile:

48 Beğeni

image

Ehehe, susma tabii, o işin şakası :slight_smile: Böyle güzel haberler verirken lütfen susma.

Yalnız adeta bir CSI bölümü yaşadık bugün, ahahaha.

11 Beğeni

Özel üretim olması nedeniyle alacaktım ama bu durumda almaktan vazgeçtim. İthaki baskılarını bekleyeceğim.

11 Beğeni

Neyse boşa yaygara koptu :grin::grin: ithaki’yi sevgi ve özlemle bekliyoruz

5 Beğeni

Sene olmus 2019, hala korsan baskilarla ugrasiyoruz.

Bu ne curet, hic anlamis degilim. Senelerce yaptilar, internet yaygin degilken yaptilar ama artik ifsa oluyorlar iste. Buna ragmen nasil hala ayni seyi yapmaya cesaret edebiliyorlar?

9 Beğeni

Demek o yüzden adlarını değiştirmişler :rofl: Ben inanılmaz bir aydınlanma yaşadım.

İsim de çok manidar Aslı: SUB :slight_smile:

5 Beğeni

İthaki vs korsan yayınlar

xT39CQnmO5AZThYKYM

11 Beğeni

@Firtinakiran, Alper Bey de konuya isik tutmus farkinda olmadan:) Yeni yayinevi mi acsak? Isim onerisi: Merdiven6

7 Beğeni

Ben başka bir başlıkta çeviri ile ilgili bir konuda "Yediye çeyrek var " ismini önermiştim ama merdiven6 daha uygun gibi…

4 Beğeni

Konuyu yanlış mı anlıyorum, yayınevi korsan mı basıyor?

1 Beğeni

Evet, korsan baskı yapmışlar., satıştan kaldıracağız falan demişler, bu arada ne satarsak kar diye hala kaldırmamışlar

2 Beğeni

Bu arada, son 7 gün içerisindeki ikinci korsan vakası bu. :slight_smile:

Arka kapağına kadar aynı.

12 Beğeni

Of bu şey değil mi, arka kapağı da komple aldıkları :smiley: ? Gerçi sen de belirtmişsin.

Arada kapakla da arakladıkları oluyordu. İnsaflı davranmışlar :slight_smile:

5 Beğeni

Öeh ama yani. Bunlar nasıl mümkün olabiliyor anlamıyorum, bir yaptırımı yok mu bu işin?

2 Beğeni

Hadi çaktırmadan yapmaya çalışırsın anlarım ama sosyal medyaya reklam koymaları tüy dikmek olmuş.

Ben almıyorum sizi hem orjinal olmayan ekitap alıp okuyorum diye anlatıyorsunuz. Birisi çıkıp "bu yaptığın doğru değil "dediği zaman birlik olup sindiriyorsunuz. (Gördüm onun için yazıyorum herkes üstüne alınmasın) ve sonra korsana karşıyım 21. Yüzyıl hala korsan var diye ağlıyorsunuz. Bu 3 maymunu oynamak gibi oluyor. (Ve son bişey seri bir kitabın son kitabı çıkmadı diye gidip korsan almam)

1 Beğeni

Olayları birbirine karıştırmayalım.

1 Beğeni

Korsan kitap olduğu için kargo ile göndermiyorlar arkadaşlar , konum atıyorsunuz , kitabı ışınlıyorlar. Yoksa, 13 tl gönderim ücretini neden alsınlar .

Aslında çok basit. Birinde başka birine haksız kazanç sağlamış oluyorsunuz. Kosan e-kitap’da ise görünürde kimse para kazanmıyor. Belki sitenin reklam geliri olabilir ama kitap için konuşacak olursak pek bir şey kazandıklarını düşünmüyorum. Zaman Çarkı için örnek verecek olursam basılı kitapta olan hataların bir çoğu e kitabında yok ve e-kitap formatı korsan. Kindle veya benzeri bir kitap okuyucum olsa kitabı e-kitap olarak okurdum ve basılı olarak da kütüphaneme koyacağım her türlü. Ayrıca korsan e-kitap ön okuma için, beğenip beğenmediğini görmek için de kullanılabilir. Ama gidip bunu korsan basılı kitap alarak yapamazsın.

2 Beğeni