Küçükken En Sevdiğiniz Kitap

Küçükken en sevdiğiniz/severek okuduğunuz kitap neydi?
Benimki Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ydı. Çok güzel hayaller kuruyordum. Kitabı bitirdikten sonra hemen filmini izlemiştim onu da çok beğenmiştim.

8 Beğeni

Ben Sinekli Bakkalı cok sevmiştim. Tekrar okumadım hiç ama aklımda hep harika bir hikaye gibi kaldı.

3 Beğeni

Pal Sokağı Çocukları. O kitap beni küçükken çok etkilemişti.

5 Beğeni

Tabiki “Küçük Kara Balık” :slight_smile:

5 Beğeni

La Fontaine Masalları, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah, 80 Günde Devri Alem bir de adını hatırlayamadığım ama “A’yı kurtarmak için sayfa 150’ye, hikayeye devam etmek için sayfa 60’a gidin” gibi farklı sonları olan kitaplara da bayılırdım.

2 Beğeni

Bambi idi benim için. Temiz göz yaşları da döktürmüştü bana kendileri.

5 Beğeni

Define Adası (20 karakter)

1 Beğeni

İlkokul çağlarında nedendir bilmiyorum ne zaman elektrikler gitse Kibritçi Kız’ı okur tekrar tekrar hüzünlenirdim. Jack London ve Jules Verne kitaplarını hep çok sevmişimdir. Bir de net olarak aklımda Küçük Kemancı, Momo ve Pal Sokağı Çocukları kalmış seviyorum diyebileceğim.

3 Beğeni

Gülten Dayıoğlu’nun, Dünya Çocukların Olsa kitabı. Konusunu pek hatırlamıyorum ama onunla ilgili resimler bile çizerdim.

3 Beğeni

Peter Pan (20 karakter)

1 Beğeni

Define Adası, Denizler Altında Yirmi Bin Fersah 80 Günde Devri Alem kitaplarına benden bir +1.

5 Beğeni

Ben de bir ondan, bir de Işın Çağı Çocukları’ndan çok etkilenmiştim.

2 Beğeni

Oz Büyücüsü (Zümrüt Şehir)
Defalarca okudum.Hikayenin ilerleyişi beni çok eğlendirirdi.

4 Beğeni

Robinson Crusoe idi,vazgeçilmezim.

1 Beğeni

Zümrüt Şehir, Bir Küçük Osmancık Vardı, Beyaz Diş ve Siyah Lale(çocuklar için kısa versiyonu). Bu dördü en sevdiklerimdi.

Ekleme: Nasıl unuturum. Uçan Sınıf! Hala kışın kar yağdığında alıp elime okurum.

3 Beğeni

Harry Potter ve Felsefe Taşı idi. Bazı masal kitapları haricinde ilk okuduğum kitaptı kendisi ve en sevdiğim kitaplardan biri haline gelmişti. Okuduğum zamanın beni etkilemesindeki payı büyük tabii. Nerde olduğum fark etmeksizin beni çıkılması zor ve farklı bir dünyaya sokması hoşuma gidiyordu. Ondan sonra bile tekrar tekrar okuduğum ender kitaplar arasındadır, o kitabın küçük benden çok çekip yıpranmışlığı var :smiley:

4 Beğeni

6.-7.sınıfta hocamızın ödev verdiği kitapları okurdum, öncesinde pek kitap okumazdım. En sevdiklerim Yer altında bir şehir, İnci, Fareler ve İnsanlar, Haritayı bulmak idi.

1 Beğeni

Alice harikalar diyarı, hala da bayılırım kitaba, okurken hep ilki gibi zevk alıyorum

2 Beğeni

Pek bilinmeyenlerden aklıma gelenleri yazayım.
Bir Şeftali Bin Şeftali (Anlatımı o kadar samimiydi ki çocukken bile duygulandığımı hatırlıyorum.)
Kızın Adı Candan
Şeytan Uçurtması
Çocukken öykü kitaplarına bayılırdım ve çok okurdum. O yüzden kendi çocukları okumuyor diye bana kitap veren akrabalarım vardı. :slight_smile:

2 Beğeni

Tuna’dan Uçan Kuş - Gülten Dayıoğlu

3 Beğeni