Kullandığımız Parfümler ve Yorumlarınız

Çok eser miktarda olmak kaydıyla (narkotik köpeği kıvamında rahatsız edici derecede aşırı bir koku alma yeteneğim var) yaz aylarında Caroline Herrera 212 sexy man ve Chanel bleu de chanel, serin vakitler Dior homme intense tercih ediyorum.
Çok anlam yüklemeye destanlar yazmaya fermanlar vermeye gerek yok beğendiğim için kullanıyorum.

1 Beğeni

Guerlain L’istant çok merak ettiğim bir parfüm ama üretimi falan yok artık sanırım… Dior Homme Intense de sevdiğim bir parfüm, almayı planladıklarımdan.

1 Beğeni

@patriotic L’instant var ancak reformüle oldu ve eskisi gibi tadı yok açıkçası. Ben eski versiyonunu kullanıyorum idareli olarak.

Dİor Homme İntense 2020 yılında bambaşka bir parfüme dönüştü. Reformülasyon değil başka bir koku haline geldi. Alırken dikkatli olun :slight_smile:

@Cio1 Güzel seçimler. Güle güle kullanın.

1 Beğeni

@BiblofilYouTube @yavanna Teşekkürler bilgilendirme için, bir kısmını duymuştum ama bir kısmını bilmiyordum. Uçuculuk ve burnun alışma olayları daha netleşti benim için.

Ben aslında zararlarını merak ediyordum. Herhangi bir problem yaşatır mı ya da yaşattığını gördünüz mü?

Ben sık parfüm kullanan birisi değilim, o yüzden orijinal uzun süre gidiyor ama fiyatlar da insani boyutları çoktan aştı. 150-200 civarı erişilebilir ve farklı parfüm önerilerinizi bekliyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Herhangi bir problem yaşatmaz. Yani o biraz işin aslında romantik kısmı. Hayati bir sorun yaşatmaz o parfümler de. Belki kıyafetinizde iz bırakır atıyorum ama çok kaliteli kokular da bazen bunu yapabiliyor. Doğrudan kıyafete sıkmak o yüzden biraz risklidir.

Ulaşılabilir ve güzel kokular mevcut. Davidoff Cool Water var akuatik ve hesaplı bir koku. Çok başarılı taklitleri de vardır kolay bir koku olduğundan ama orijinali de uygun, tercih edilebilir. Yine yazlık olarak İssey Miyake Leau D’issey ben çok seviyorum. Çiçeksi bir erkek kokusu kolay bulunmaz. Versace Blue Jeans var yine tercih edilebilir. Ben olsam bütçemi biraz zorlayıp bir üst sınıfa atlardım ama yalan yok.

1 Beğeni

Peki son sorum olsun: Atlayacağınız üst sınıf parfümler hangileri? Doğum günü tarihim yaklaşıyor da, eşime 1000 TL kitap seti yerine belki parfüm aldırırım :slight_smile:

Valla bendeki dior eski versiyon öyle pek boca etme huyum olmadığı içinde 2 senedir %20 kadarını anca kullandım.
Geçenlerde yeni şişesinin çirkinliği görünce kıllanmıştım zaten. Muhtelende bi 5 sene gider elimdeki.

1 Beğeni

Bu konuda ne tarz bir koku istediğiniz önemli. Kışlık mı yazlık mı arıyoruz. Daha çok açık bir ortamda mıyız yoksa kapalı bir ortamda mı gibi soruların cevabını bulmalıyız.

1000 Lira gibi bir bütçeyle ben olsam bir kışlık bir yazlık olmak üzere iki koku tercih ederim.

Mesela yazlık Chanel Bleu de Chanel olabilir genel beğeniye uygundur. Kışlık ise Dior Homme çok iyi bir tercih olabilir. Ya da Guerlain L’homme İdeal, ya da Guerlain L’instant, Bentley İntense mesela… Ama bunların hepsi farklı tarz kokular. Kör alışa pek uygun değil bence. Bleu de Chanel risksiz ama bunları denemek lazım.

Dört mevsim kullanılabilecek bir koku ise Hermes Terre d’Hermes var. Yalnız ya sev ya terk et kokusu. Seveni hastası olur, sevmeyeni nefret eder. Yine kör alışa uygun değil. Toprak-turunçgil temalı bir parfüm. Çok özel bir çalışmadır. Ünlü parfümör Jean Claude Ellena’nın bir kokusudur. Mutlaka denenip alınmalı. Vetiver(kâbe samanı) dediğimiz, daha çok parfümlerde seyreltme için kullanılan otsu bir nota üzerine kuruludur. Bu notayı bazıları pek sevemez. Özellikle siz daha çok tatlı şekerli kokuları tercih ediyor gibisiniz. Size gelmeyebilir.

@Cio1 size uzun yıllar yetecektir dediğiniz gibi. Yeni dior homme 2020 çıkınca da bu kokular üretilmeye devam edecek ama farklı bir isimle. Henüz üretimden kaldırma kararı görmedim. Zaten bu kadar ünlü bir kokuyu kaldırmaları saçmalık olur.

2 Beğeni

Ozona zarar verip vermediğini araştırıp kesin bir sonuca varamayınca kullanmayı bıraktım ama bırakmadan önce bu seti kullanıyordum, kokusu hoşuma gidiyordu. Türkçe kaynaklarda hep zarar verdiği yazıyordu ama sadece bir yerde “Zarar veren maddenin parfüm içerisinde kullanılması yasaklandı.” gibi bir haber okumuştum ama tek bir yer ile emin olunamıyor tabii. Yabancı kaynakları da anlayamıyorum. :weary: Lakin zarar vermediğine dair kesin bir kaynak bulurum diye şu ikisine gözümü diktim pusuda bekliyorum. :smiley:

Koton green hunter ve bargello 609

2 Beğeni

Çok teşekkürler :slight_smile:

Ten uyumu da çok önemli aslında. Çok övülen parfümleri deneyip, tenimle uymadığına ya da tersi duruma çokça şahit oldum. Yazdığınız parfümleri deneyip öyle karar vermek en iyisi. Tekrar teşekkürler.

1 Beğeni

Çok güzel hareketler bunlar :sweat_smile:

Hayatım boyunca tüfek silah bıçak muhtelif çeşit mermi dışında bir hediye gelmedi şahsıma 🤦
O 1000tl ye bi 2000tl daha eklenip bi canik tp9 sfx alınabilir aslında :grimacing:

2 Beğeni

Buna da değinelim. @AeroKnight-sama güzel tercih için tebrik ederim. Yaşınıza göre oldukça iddialı ve olgun bir tercih olmuş.

Bu parfümde çam notası yok fakat size fikir vermesi açısından, bu hissin nasıl uyandığını ancak tahmin edebiliriz.

Parfümde öne çıkan özellikler, yağmur sonrası toprak kokusu temasını çalıştırabilmek için, iso e super adında bir madde kullanılıyor. Kokuda tuhaf bir çakmak taşı kokusu alacaksınız. Onun sebebi bu aslında. Onun dışında Vetiver diye bahsettiğim nota size çimen hissini veren yeşil notları ortaya çıkartıyor. Sıcak baharatları, mayhoş turunçgilleri, farklı vetiveri, iso e super’iyle tatlılıktan uzak çok farklı bir sanat eseri bu parfüm. Başlarda sevilmese de alışıldığı zaman vazgeçilecek gibi değil gerçekten. Bu kadar rahatsızlık verebilecek notaların bir arada harmanlanıp böylesi bir parfüm yaratabilmek büyük bir iş.

1 Beğeni

tercih meselesi işte :slight_smile: Mantıklı olabilirmiş gerçekten :slight_smile:

@isos81 ten uyumu her zaman en önemli konu olagelmiştir zaten :slight_smile:

2 Beğeni

Yani, bence çok maskulen ve toruna bırakmalık ölümsüz bir hediye olur. Erkek adamın eli her daim silah tutacak.
Neyse konuyu dağıtmayım.

1 Beğeni

Ben Beretta’cıyım, FS 92 :slight_smile:

2 Beğeni

Çok ağır, çatışma sahasında sürekli tetik hâlinde taşıması epey güç. Bileği harap ediyor bir süre sonra.
Yoksa bende çok çok çok severim.

2 Beğeni

Arko Men Tıraş Kolonyası

:///////////////////////////////////////////////////

3 Beğeni

Buna katılsam da bireysel silahlanma ülkemizde belli kriterlere bağlı biliyorsunuz. Ben şimdi gidip bi deagle alabiliyorsam gidip alayım, parfüm yerine onu sıka sıka ilerleriz :smile:

2 Beğeni

Yani, silaha bir araba parası verecek bütçeniz ve taşıma ruhsatını çözecek eşrafınız varsa neden olmasın :smile:
Not: deagle falan yalan cz tercih edin :sweat_smile:

Teşekkür ederim. Demek çam kokusu yerine başka bir koku alıyormuşum. O halde burnumu eğitmem lazım daha çok.

1 Beğeni