Kullandığımız Parfümler ve Yorumlarınız

Müteahhitlik durumu olduğundan dolayı ruhsat işini halledebiliyoruz ama bugüne kadar silah alma ihtiyacı hissetmemiştim ne yalan söyleyeyim. Olsa olur hayır demem tabi de, güzel bir dolmakalemi tercih ederim.

Cz ne bilmiyorum. Czn Burak var onunla alakalı falan mı :smile:

1 Beğeni

Boşverelim o zaman cz de kalemde seveninde ayrı kalsın :smile:

1 Beğeni

Parfüm değilde çok sevdiğim bir kolonya var.

Çok sevdiğim bir erkek kolonyası parfüm kadar etkili bir kokusu var.

2 Beğeni

Şişesinin değiştiğini gördüm ama koklamamıştım. Dokunmasalar olmaz sanki.

Bu dönemde bizler de Kolonya’ları sık sık kullanıyoruz. Mantıklı bir seçim aslında.

@patriotic evet bu konular parfüm dünyasının en tehlikeli konuları :slight_smile:

1 Beğeni

Biliyorum. Reformüle edilen hiçbir parfüm de aynı güzellikte olmuyor maalesef… Almak istediğim bir kaç parfüm kaldı, reformüle falan edilmeden alabilirim umarım :joy:

1 Beğeni

Yeni favorim Gucci Pour Homme II. Tatlı kokuları sevmezdim ama bunun ayarı mükemmel.

1 Beğeni

Kimselere vermediğim, çok ısrar eden olursa ml-20tl gibi fahiş fiyatlarla ancak vazgeçebildiğim, zamanında zulalamış olduğum Gucci Pour Homme kokularım var birkaç şişe. Kokladığım en güzel şeylerden biri olabilir. Nasıl üretimden kaldırılır anlaşılması çok güç. Gucci Pour Homme 2 de ondan izler taşısa da çok farklı kokular tabi. Bu kokunun incelemesini yazmıştım blogumda bir göz atın isterseniz.

1 Beğeni

Bazı değerli şeylerin üretimden kaldırılmasını sağlıklı buluyorum ben. Örneğin: iphone X.

Blogunuzu da okudum, güzel bir blog hazırlamışsınız tebrikler.

Pour Homme II’den devam edeceğim ben de.

1 Beğeni

Merak ettim niçin sağlıklı buluyorsunuz?

Artık o şey bir efsaneye dönüşüyor.

Anladım. Aslında böyle koleksiyon değeri olabilecek,saklanabilecek ürünler için (kitap telefon tamamdır) mantıklı olsa da tüketilen ürünlerde ben pek sağlıklı bulmuyorum. Sonuçta kullanıyorsunuz ve bitiyor. Bunun devamının gelmemesi cidden üzücü. Efsaneleşiyor doğru ama kullanamıyoruz ki bu sefer :slight_smile:

Bu şey gibi, süper bir döner yedim. Ama artık yapmıyorlar. Efsane dönerdi ya demek istemem. Efsane dönerden yiyebilmek isterim yani :smile: Ha eğer alıp saklayabileceğim bir şeyse ben de bu limitli üretimleri özellikle kovalayan biriyimdir zaten.

1 Beğeni

Efsaneleri yaşatmış oluruz böylece hayatımıza bir renk katmış oluruz. Daha zevkli olmaz mı hayat?

Evet o efsaneye bir daha ulaşamayız ama alternatiflerini yaratabiliriz.

1 Beğeni

Bu konuda ne yazık ki farklı düşünüyorum. Aslında bana şöyle bir şey gibi geliyor. Bir insanın değerini yaşarken bilmeyip de “hele bir ölsün daha bir değerlenir” diye düşünmek gibi. Nasıl ki bir insan vefat ederse onu alıp saklayamıyorsak, böyle kullanım süresi olan şeyleri ya da kullandıkça tükenen şeyleri de yerine koyabilmeli insan. Öldükten sonra kıymet versek kaç yazar ki. Ne büyük efsaneydi diye hatırlamak mı iyi, ne efsane koku diye sıkıp kullanabilmek mi?

Ben limitli ürün fetişisti gibi bir şeyim normalde bakın bunu tekrar söylüyorum. Yani sizin gibi düşünüyorum pek çok ürün için hatta bir iki gün içinde son aldığınız kitaplara koyacağım yine birkaç kitap, orada da göreceksiniz ki yine baskısı olmayan, bir daha basılmayacak kitapların peşinde ömür çürütüyorum :smile: ama dediğim gibi kullanılan bir şey için bu iş farklı bence.

Velhasıl, bahsi geçen parfüm bir efsaneydi evet ama 2010 gibi üretimi durduruldu zaten sizin için pek bir anlam ifade etmeyecektir öyle veya böyle. Biz ihtiyarladık da ondan böyle olduk boşverin :smile:

1 Beğeni

Birkaç gündür By Kilian’larımın etkisindeyim.

Bugün Straight to Heaven kullandım. Odunsu - baharat sınıfta bir koku. Sedir ile odunsu havayı kovalarken rom notasıyla vurucu bir his oluşturulmuş. Kurutulmuş meyveler, vanilya, küçük hindistan cevizi ve bu inanılmaz karışımın yanında yine en etkili notalardan birisi de paçuli bu parfümde.

Elegant, kibar ve çok kaliteli bir parfüm. Kalıcılığı gün boyu yeterli olsa da farkedilirliği(silajı) bir miktar düşük. Tene yakın kalmayı seviyor.

İnanılmaz pahalı olmasalar çok daha güzel olacak tabi ama Kilian abi bu işin en iyilerinden biri kesinlikle.

@isos81 hala hediyen alınmadıysa danaya girer gibi girebiliriz :smile:

5 Beğeni

5 kişi daha bulduk mu alırız. 20şer ml kullanırız sırayla. :smiley:

1 Beğeni

Ben şaka yapmamıştım bu arada :smiley: Bölüştürme Split işi bende :wink:

Ben XRP’de iyi para kaybettiğim için bırak parfüm almayı, eve girdiğime şükrediyorum. :slight_smile:

2 Beğeni