Kullanıcı Adınızın Anlamı Nedir?

Şu şarkıyla hüzünden hüzne koştuk şimdi… :smiley:

5 Beğeni

İsmim özgür. Hem özgürce yazabilmek hem de “Özgür’ün dilinde” manasında özgürce kullanıyorum.

7 Beğeni

Orta Dünya’daki son yüksek elf Gil-Galad’ın silahının adı.

9 Beğeni

Ben hep “Kayıp Balık Nemo” olarak düşündüm. :buyucu:

@Ozgur Asıl adın Hüsamettin gibi bir şey değil miydi ya? :thinking:

5 Beğeni

Ben de öyle biliyorum ama Hüsamettin değil Kahraman.

Benim kullanıcı adım gerçek ismim.

2 Beğeni

Yok aslında Müzeyyen benim adım :sweat_smile:
@alper Kahraman da güzel isim aslında :innocent:

3 Beğeni

Sırf şu ara asker olduğun için bu daha uygun geldi bana.

2 Beğeni

Müzeyyen olan kısmı unutmuşum, pardon. :smiling_face:

Aman Tanrılar! :sweat_smile:

Ekleme: Kötü kadın Müzeyyen diye bir şey vardı. Aynı sen @Ozgur . :roll_eyes:

2 Beğeni

Bu arada @Ufuk 'un gerçek ismi üfük

4 Beğeni

O Cadı’nın emri zaten, biliyoruz.

1 Beğeni

Müzeyyen Senar da var, Fekat Müzeyyen Bu Derin bir Tutku da. Müzeyyen iyidir. Ama Üfük ve Öksür de fena isimler değiller.

4 Beğeni

Evet Nemo uydurma bir kelime değil. Çoğu kişi kelimenin en ünlü olduğu Kayıp Balık Nemo’dan hareketle öyle sanabiliyor. Birçok yerde geçiyor. Mr. Nobody filminde baş karakterin adı Nemo Nobody. Parelel evrenlerde bir sürü kendisinden var ve aslında ne biricik ne de hiç kimse anlamında kullanılıyor. Nightwish’in şarkısında da benzer bir anlam mevcut. Yani yine herkes ve hiç kimse. Güzel kullanımlara olanak sağlayan ilginç bir sözcük. Keza Kayıp Balık Nemo da öyle. Arayışta olan kayıp balık.

Eh, en ünlüsü ve bilineni olduğu için doğal. :slight_smile: Benim tanışmam Nightwish ile oldu tabii zamanında.

2 Beğeni

açıklamama gerek yok bence

3 Beğeni

Yani seni balık yapsam kızmazsın… Bu bir tuzak değildi ama spontane gelişti… :buyucu:

7 Beğeni

Samuray Jack’i kısaltarak SJack yaptım. İyi de oldu. :slight_smile:

9 Beğeni

Anlamı yok oyun nickim
JanqLee

3 Beğeni

Yiğit, mert, güçlü demek. Bir de Kafkasya’da açan bir çiçek ismiymiş.

7 Beğeni

Aslen fort knox olan ABD’de bulunan askeri üs ve altın deposudur. CIA ve FBI aramasına düşmemek için Fortknoxt olarak niki değiştirdim. :joy: :joy: :joy: :joy:

Fort Knox nedir.

Kitaplarımı saklamak istediği yer.

7 Beğeni

Neyse ki böyle değişik takma isimlerle takılmıyoruz Alper :slight_smile: Khaven falan cık cık cık :joy:

6 Beğeni

Kullanıcı adım Faust’un şeytanı Mephistopheles’ten geliyor. Çünkü kendimce bir geleneği devam ettiriyorum. Bugüne kadar ki bütün kullanıcı adlarımı kötülükle alakalı bir şeylerden seçtim.

Andreia ise Versailles no Bara animesindeki Andre isimli beyefendiden. :smile:

6 Beğeni