Kullanıcı Adınızın Anlamı Nedir?

Gerçek adımı unutalı çok oldu… Cadı olmak kolay mı sanıyorsun? :buyucu:

4 Beğeni

Kayıp zamanın izinde’ de bir yerlerde geçiyordu. İşte bi dönem önemli bir mevzu olduğunda tavana, ağacın dalına, artık neresi denk geliyorsa bir gül asılıyormuş. Ve o çok önemli mevzu gülün altında konuşulurmuş. Kural ise, gülün altında ne söyleniyorsa doğru olmak zorundaymış, yalana yer yokmuş. O an çok manalı gelmişti :nerd_face:

4 Beğeni

Bu arada uzun zamandır kullanmakta olduğum diğer nickim ise Hades’tir. c64 ve spectrum’da kod yazarken kullanırım.

2 Beğeni

Pardus, Anadolu Parsı’ nın latince, bilimsel adı olan ‘‘Panthera Pardus Tulliana’’ dan gelmektedir. :smiley:

5 Beğeni

Adım ve uğurlu sayım :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Tek çenekli bitkilerin bilimsel adı. :nerd_face:

6 Beğeni

Belki, olabilir. Telaffuzu hoşuma gidiyor. :krs:

3 Beğeni

İki ismimim birleşimi. Emre Can. :roll_eyes:

2 Beğeni

Hidetaka Miyazaki’nin yaratmış olduğu Dark Souls oyununda bulunan Lord Gwyn’nin dört şövalyesinden birisi olan Sir Artorias olur kendileri.

Artorias ve kurdu Sif

8 Beğeni

Fırtınaışığı serisinden bir zamanların rüzgar spreni, şimdinin şeref spreni, kadim kız evlat Sylphrena’nın kısaltması olur kendileri :sweat_smile: Genelde kendi ismimi kullanırdım ama üye olduğum sıralar Kralların yolu okuyordum, gaza gelmişim.

4 Beğeni

Gintama’dan kendisi :raising_hand_man:

resim

4 Beğeni

Ben aslında çoğu yerde şaman anlamına gelen kam kelimesini kullanıyordum burada dedim soyismimede benziyor Durin koyayım dedim.Durin Orta dünya mitinden bir karekter.

5 Beğeni

Sevdiğim bir müzik parçasının adı.
Aslında bu ada sahip birkaç farklı parça var.

4 Beğeni

You-know-who

İsmi, tek hece de olsa dile getirilmemesi gereken. Şöyle ki;

Vol de, mort ol.

3 Beğeni

İsmim olan Tansel’in Mikael, Israel, Azrael gibi melek isimlerinin karışımı. Melek gibiyim yani :joy:

5 Beğeni

Benimki çok bariz. İsmimin baş harflerinin birleşimi. Ta ICQ günlerinden beri (1998) kullanırım. Bu da numaram: 8263896440. Aklıma nasıl kazınmışsa hiç unutmuyorum namıssızı :joy:

Erkek kardeşim Man in Toilet’ın kısaltması olduğunu iddia etse de inanmayın :slight_smile:

24 Beğeni

Üye olduğum sırada Fullmetal Alchemist Brotherhood’un son birkaç bölümündeydim ve isimden anlayabileceğiniz gibi favori karakterim Scar’dı. Hatta muhtemelen hatırlanmaz ama ilk üye olduğumda profil fotoğrafım da Scar’dı. Şu an düşününce saçma geliyor çünkü daha iyi animeler izledim. Şu an profil resmimin Johann Liebert olmasının sebebi ise Scar’dan çok daha iyi bir karakter olması(ve düzgün bir Grimmer fotoğrafı bulamamam) ama koyduk bir kere. Monster’dan duruma uyan güzel bir alıntıyla bitiriyorum.
“Tell me, what do you think is the ultimate fear? I really thought I’d already reached the darkest of the dark, but then, ahead of me, I beheld a darkness even greater still.”

6 Beğeni

En sevdiğim yazar Ursula K. Le Guin’ in yine en sevdiğim serisi olan “Yerdeniz” in başkarakteri.
Sanırım Ged’de kendi tecrübesiz hallerimi gördüğüm için. Seri boyunca onunla tekrar büyümüştüm.

Not: Aslında ismin bilinmemesi gerekiyor ama isimler dünyasında değil de yanılsamalar dünyasında yaşadığımız için ismin kullanımı sorun yaşatmıyor.

8 Beğeni

Faust

Johann Wolfgang von Goethe’nin aynı adlı oyununda bilgiye ulaşma hırs ve hastalığından kurtulup beşeri zevk ve hazlarda doyuma varması karşılığında ruhunu Şeytan’a satan doktor, bilgin.

8 Beğeni

Karamsar erkek.

Evet, bu kadar basit olmamalıydı :sweat_smile: :man_shrugging: Ama oldu işte.

Rumuzu seçmemdeki en büyük etken bile fazla basit: Türkçe karakter desteklemeyen sistemlerin tatsız sürprizlerinden sakınabilmek için.

Mantık yine iş başında :rofl:

Tabii, alternatifim, Dune evreninin davullu zurnalı, kötüyüm ben kötüyümü Harkonnen olurdu. Diğer alternatifse Dune evreninde olup da Star Trek evrenindeki Vulcanların imrendikçe imreneceği Mentat.

Kendine rumuz seçmek bile dert olabiliyor. Neyse ki işin başında kendime çile çektirmemişim. :joy:

15 Beğeni