Leigh Bardugo Kitaplığı

Gezinirken karşıma çıktı. İçerik ise böyleymiş.

6 Beğeni

Yalnız kitaplar karton kapak ve neredeyse ciltli setin fiyatında. :slight_smile:

1 Beğeni

İnstagram’da karşıma çıktı paylaştım ama fiyatlarına hiç bakmamıştım.

Epey boş bırakmışım burayı, kusura bakmayın. Listeyi güncelledim.

1 Beğeni

Şöyle bir set gelmiş, sizce nasıl? Seriye başlamayı düşünüyordum nicedir. Yalnız içerisinde eksik kitaplar var sanırım, onları da ayrıca satın almalıyım.

Ben sadece kargalar meclisi üçlemesini 37 tlye aldığım için bana pahalı geldi ama siz bilirsiniz. Bu arada aynı set kitapsepetinde 137 tl haberiniz olsun.

1 Beğeni

Eksik kitap olarak Yara İzi Kralı var ama o da serideki bir karakterin konu edildiği bir yan kitap diye biliyorum. Dikenlerin Dili, Grisha serisindeki kitapların son birkaç sayfasında yer alan minik öykülerin bir araya getirildiği ekstra bir kitap. Yani eğer kutusu sizin için çok önemli değilse yalnızca Grisha serisi ve Kargalar Meclisi-Sahte Krallık kitaplarını almanız daha iyi ve uygun fiyatlı olacaktır. Zaten kutu içeriği çok da tatmin edici değil, bir defter, harita ve bez çanta için çok fazla artırmışlar fiyatı, üstelik kitaplar ciltli bile değil. :sweat_smile:

Bu arada ben birkaç ay önce 6 kitaplık ciltli kutulu seti Trendyol’da kuponla 100 TL’ye almıştım.

3 Beğeni

Ciltli 6 kitaplık kutulu setini 150 tlye almıştım ekstra kod vs kullanmadan. Bence çok gereksiz bir içerik ve fiyat olarak da ciltsiz kitaplar için çok pahalı. Benim tavsiyem dolap uygulamasından araştırın; trendyol ve vodafone kampanyası var 30 tl indirim veriyor çok daha ucuza alabilirsiniz. Dikenlerin Dili kitabını da %50 indirimini bekleyip alırdim onun yanında da veriyor defter ve posterleri :grin:

2 Beğeni

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Setten vazgeçtim, ciltlileri kovalayacağım sanırım. :smiley:

1 Beğeni

Arkadaşların dediği gibi bu set pahalı. Bir de Dikenlerin Dili’ndeki masallar @smartestidiot un dediği gibi Grisha serisinin kitaplarında yer alıyor. Ama Dikenlerin Dili’nde illüstrasyonlar da bulunuyor.

2 Beğeni

Dizi bana seriyi sattı şu an. İlk sezon sadece ilk kitap mı? O değil seriye Witcher’ın ilk sezonundan daha fazla uğraşılmış gibi duruyor.

Gölge ve Kemik serisinin ilk kitabındaki konuları anlatıyor ancak yan seri olan Kargalar Meclisi serisi karakterleri de dahil. Esas konu Gölge ve Kemik serisine ait ama.

2 Beğeni

Grisha serisi, 2 yıl kadar önce, Migros indirim sepetlerinde 10 tl civarında satılıyordu diye hatırlıyorum. Kaç kez almayı düşünüp her defasında vazgeçmiştim.

Genç-yetişkin türünü sevmeyenler hatta nefret edenler Grisha serisine bakmasınlar. Ben baktım “eeh” dedim ve kapattım. Kargalar Meclisi serisi güzeldir ama herkes okuyabilir.

Teşekkürler. Potter bile okumamışken bunu okumazdım. Kargalar Meclisi yetişkin mi tamamen?

Benim bu dizi ve kitaplarla ilgili bir sorum olacak, cevaplayabilirseniz çok sevinirim. :slightly_smiling_face: Önce art arda Grisha serisini okudum, şu an Kargalar Meclisi’ni okuyorum ama diziyi bir an önce izlemek istiyorum. Acaba Kargalar Meclisi bitirdikten sonra izlesem spoiler yer miyim, yoksa Sahte Krallık’ı da okuduktan sonra mı izlemeliyim? :upside_down_face:

Potter’ı bende okumadım. Elim gitmiyor kitabı alıp okumaya nedense.

Kargalar Meclisi karakterlerinin dizide dahil olduğu olaylar kitaplarda yok. Sadece karakterlerin esas hikayeleri aynı şekilde anlatılıyor. Yine kitaptaki sohbetleri, söyledikleri vs. var ama olay örgüsü değişik. Zaten biliyorsunuzdur Kargalar Meclisi Grisha serisinden sonraki dönemde geçiyor aslında. İki seriyi birleştirmek için Kargalar Meclisi serisine yeni bir senaryo yazılmış, ilerleyen sezonlarda onlar da kitaptaki konulara döner diye düşünüyorum. Yani hayır spoiler yemezsiniz :blush:.

1 Beğeni

Tamamen değil, en nihayetinde yazar genç-yetişkin yazarı. Seriyi genç yetişkin seven de okuyabilir, yetişkin seven de okuyabilir. Bu yönüyle biraz Karalkatili’ ne benziyor.

Harika o zaman! Kargalar Meclisi’ni bitirdikten sonra izleyebilirim diziyi. :sweat_smile: Çok teşekkür ederim. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni