Malazan Book of the Fallen

Bu arada “Toll the Hounds” ve “House of Chains” kitap kapaklarına bayıldım. (Mass Paperback)

Hocam, daha inceleme gelmedi diye küfür edip sildin diye sanıyorum :)) çok yoğunum hem detaylı 1.kitap hem de 2.kitap için bir preview yakın zamanda gelecek…

2 Beğeni

Yok ya ne küfrü, est.

Kapak görseli paylaş da biz de görüp hayran kalalım dedim. Sonra basit bir Google araştırması ile bulunabilecek görseller için rahatsız etmeye gerek yok diyerek sildim. :slight_smile:

1 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam 2. kitapta 1. kitaptaki karakterler yoktu. Başka bir kıtada geçen bir hikaye ve yeni karakterler vardı. 1. kitabın devamı 3. kitaptaydı diye hatırlıyorum.

Bir kaç tanıdık karakter var hocam, tamamen yeni değil.

1 Beğeni

Bu tür dev evrenlerde karakteri ve olayları çok uzun süre aklımda tutamıyorum, onun için en azından 5-6 kitabın çıkmış olması gerekiyor seriye başlamam için :smiley: Emre Bey seriye başlangıç için 1-3-2-4 şeklinde de okuma yapılabileceğini söylemişti sanırım, hikayenin daha kolay takip edilebilmesi adına.

1-2-3-4 şeklinde okusam bile 5-6 kitabın çıkmış olması gerekiyor ki yeni kitap çıkana kadar hikayeyi ve karakterleri unutmamayım :smiley:

Hocam vaktiyle bunun gibi bir diagram çizmiştim:

Buradaki oklara riayet ettiginiz sürece istediğiniz sırayla okuyabilirsiniz teknik olarak; ama en iyisi çıkış sırasıyla okumak olacaktır yoksa tematik bütünlük gibi şeylerden kaybınız olabilir.

Ben şu karakterler farklı kısmına çok katılmıyorum sanırım ya. Yani, evet, farklı ama bence öyle 1-3 devam edeyim şeklinde değil. Bahsi geçen karakterler var ve o detaylar seriyi keyifli yapıyor. O kadar birbirinden bağımsız okunacak şekilde değil bence. Ha, aynen, okunur okunmasına ama ben yine de pek tavsiye etmiyorum. Serinin güzelliği bence zaten o kadar fazla detay ve karakteri unutturmamasından da geliyor. Ben en azından öyle ayrı göremedim pek.

2 Beğeni

@Bunn-Y bahsi geçen sürpriz şöyle bir şey olabilir mi acaba? :slight_smile:

7 Beğeni

11 Beğeni

image

3 Beğeni

Sürprizi açıklıyorum; Doların yeniden kuduruk hareketlerde bulunması sebebiyle İthaki Malazan’ı seri bir şekilde yayımlamaya karar verdi. Haziran’da 2-3, Temmuz’da 4-5, Kasım’da (aşk başkadır) 6-7-8-9-10. Kesin bilgi, yayalım. Ayrıca bu yoruma 63727373 beğeni gelirse yan kitaplar da Aralık’ta gelecek. EveD.

1 Beğeni

Malazan temalı kıyafet ya da bardak, kupa fena olmaz. Çıkartırsanız ikişer üçer alırım. :kissing_closed_eyes:

Numaralı özel baskı yaparsanız da varım. Yeter ki bir şeyler üretin. Elimden geldiğince desteklerim. :slight_smile:

@Bunn-Y

4 Beğeni

Zor efendim zor. Ülkede bir şeyler üretmek çok zor. Yine de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz her daim.

6 Beğeni

Ben bir müşteri olarak hazır olarak bekliyorum. Çıkartırsanız satın alırım. Çıkartmazsanız şartlar düzelince gelir belki diye ümit ederim. Aslında kıyafet işini bilmiyorum ama bardak işi biraz kolay gibi. Piyasa da görüyoruz Harry Potter olsun LOTR olsun epey lisanslı ürünleri var. Bir gün sizden şöyle bardaklar almak isterim.

3 Beğeni

3 Beğeni

İlknokta’da ciltli bitmiş gözüküyor , ben satışlarda sorun yok diye anlıyorum.

1 Beğeni

Arada satışa kapatıyorlar. Mesela %50 İthaki indirimi varken tükendi görünüyordu, indirim bitince satışa açtılar tekrar.

Gerçi şu an %50 yok ama yine tükendi görünüyor. Umarım gerçekten tükenmiştir de 2. baskı yapar. :slight_smile:

2 Beğeni

Ve mayıs ayında çıkamadı 2.kitap… Bu durum 3.kitaptan sonrası için çok olumsuz bir duruma işaret ediyor.

3 Beğeni

Birkaç izin süreci varmış. Güzel sürprizler var dedi Bunny. Haziran ilk hafta çıkar diye tahmin ediyorum.

2 Beğeni