Malazan Book of the Fallen

@isos81 @Artorias tüm kitapların yanı vuruk ve ezik, sayfalar üstüste katlanıyor, çok yerde mürekkep geçmiş, kalite akılçelen gibi vb. Çok üzücü valla. Şu fiyata…

1 Beğeni

@Anita Benim kitap değişimden geldi. Kondisyonu 9,5 :slight_smile: İçinden ekstrası da çıktı. :laughing:

3 Beğeni

Sevindim :relaxed: zahmetli oldu ama :see_no_evil:

2 Beğeni

Sıra senin kitapta. :slight_smile: Yarın eline ulaşır gibi. :speak_no_evil:

2 Beğeni

Malazan’dan yeni bilgiler var.

Yılda 3 kitap çıkacak.
Şu an için yayın takvimi paylaşmayı düşünmüyorlar. (Büyük ihtimalle gelmez.)
Satışlar gayet iyiymiş, bu şekilde ilgi devam ederse ve bir aksaklık çıkmazsa yan serileri de basacaklarmış.

18 Beğeni

Malazan’in daha ilk kitabini okudum, okulum sayesinde daha da okuma şansı tam anlamıyla bulamıyorum. Okul da kitap ebatları sayesinde getiremediğim için daha zor oluyor.

Sonra bu evrene dahil diger kitapları okuma fikri aklima geldi, hem telefondan okuma şansım daha yüksek olacağından hem de Malazan evrenine dahil bir şeyler okumuş olurum diye düşünmeye başladım.

Sizce yan kitapları kronojik okuyayim mi?
Şimdi yazarin vermek istediği anlatidan da kopmak istemiyorum : (
Yardimci olursaniz sevirim.

1 Beğeni

Madem telefondan okuma şansın var, neden ana kitapları okumuyorsun da yan kitapları okumayı planlıyorsun?

2 Beğeni

Ahahaha bu Fenerbahçe’mizin Jesus’a o parayı vereceğimize İsmail Kartal’a bir forvet alalım yeter fikrine benzedi sanki​:joy::joy::joy:

1 Beğeni

Genel sebebi Erikson’in yazim stili. Özellikle telefondan okumam için zorlayıcı geldi, ilk kitabin 3’de 1’ini telefonda okumama rağmen zorlayıcı bir deneyim oldu. Esslemont’un yazim stiliyse gördüğüm kadarıyla daha yuzeyselmis. Özellikle Night of Knives kitabi özelinde onu gördüm. Bu yüzden de yazmak istedim.

Hesap verme(!) faslı merakımı da götürdü. Tahminen direkt ana seriden devam ederim.

Hesap vermeden kastını anlamadım.

Erikson ile Esslemont arasında çooook ciddi fark var. Night of Knives hele Esslemont’un çıraklık eseri olarak çok ciddi hayal kırıklığı olmuştu. Sonradan toparlıyor ama hala Erikson’ın klasmanında değil Esslemont.

Yan seri okuyacak isen, kitapların kronolojisine de bak ki hem spoiler yeme, hem de zamanı gelmeyen kitabı okuma. Örneğin Assail kitabı 4. mü 5. mi (belki de başka) kitabın sonundan sonra okunmalı.

2 Beğeni

Ilk 2 bölümünden fark ettim. Özellikle Erikson’in gibi anlatısı için acele etmeyen birisini okuduktan sonra Esslemont aceleci geldi ( elindekileri anlatma açısından).

Kitap Kellanved saltanatının son senesini anlatması açısından ilk kitaptan sonra okunabilir geldi.
İlk kitabin finalinden sonra Kellanved ve Dancer’a merakım artmıştı. Umarim merakim sonuçsuz kalmaz. Su ana kadar onları okumak zevkli idi. Özellikle Oleg’in olduğu sahnelerde :slight_smile:

1 Beğeni

frpnet.net kaynaklı bir cümle, ne kadar doğrudur bilemem ama paylaşmak istedim.

Cihan Karamancı Malazan serisinin çevirisini çoktan bitirmiş.

Age of War kısmında yazıyor.

11 Beğeni
2 Beğeni

İthaki taşlama birimi assemble!

3 Beğeni
2 Beğeni

Son kitabın Audiobook’da bitti. Ben kitabı yıllar önce bitirdiğimden sizin heyecanınızı okuyup yeniden yaşadım.
Bir kitabı genelde zevkli kılan diyaloglar ve repliklerdir; sanırım Steven ve Joe Abercrombie tarzı diyaloglar hep hoşuma gitmiştir. İroni, kara mizah ve sarkazm…
Bu arada kitaba İnglizce başladım. İlk kitabı yedi sefer bıraktım. Şansıma Rusça Sesli kitap denk geldi ve o duvarı öyle aştım. Lanet seriyi bitirene kadar az kaldı işten ve kariyerden oluyordum. Beni biç bir kitap böyle sarmamıştı. Wheel of time, GoT, Black Company, bir sürü LitRPG , apocalypse, manga, paralel format türü tarzlar okudum. Hatta bazen kitap bulamayınca genç Rus yazarlardan okudum. Kötü demeyelim de ama bazıları gerçekten salakçaydı. Dediğim gibi bir kitabı kitap yapan bence diyaloglar… ve her yazar ilk kitabını kendisi için yazar, o yüzden kitabın ilki anime gibi gelmiş olabilir.

4 Beğeni

Benim ilk kitapta ayraç çıkmadı 4 kere denedim değişim yaparak yine de çıkmadı. Ben nerden bulabilirim bu ayracı bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Ay Bahçeleri’nin Birinci Kitap (Pale) bölümündeyim. İkinci bölüme geçeceğim de, bu arada bir bahsi geçen Yedi Kentler nedir? Bir açıklama da bulamadım. Acaba gözümden mi kaçtı?

1 Beğeni

Haritanın orta-üst kısmındaki bölge.

4 Beğeni