Malazan Book of the Fallen

Yalnız bunu diyen benim…

Evet, benim sözüm değil ama benim de böyle düşündüğümü anlamak için falcı olmaya gerek yok. :slight_smile:

İthaki şimdi de kitabı iade edin değiştirin diyor. Değişimde geleceğini bilsem uğraşırım ama ilknokta kitaplarda ayraç yok diyor.

1 Beğeni

Hahah doğru doğru :smiley: şimdi bir bardak, bir mug bassalar üçümüzde alırız ama itiraf edelim :smiley:

1 Beğeni

Senin söylediğini de zaten herkes biliyor. Agresifliğe gerek yok. :slightly_smiling_face:

@Vordue Kitapları tamamladınlar yeter. Daha fazlasının altından kalkamıyorlar gibi. Baksana kitap ayracı bile çıkmıyor. :joy:

2 Beğeni

Güncelleme:

ilknokta’ya yazdım değişime göndersem ayraçlı kitap yollar mısınız diye ama yanıt vermediler.

İthaki ise dalga geçer gibi yanıt vermeye devam ediyor. Önce şunu dediler:

Merhaba. Penguen Kitabevleri ya da kitap fuarlarındaki İthaki Yayınları stantlarından rica ederseniz, arkadaşlarımız yardımcı olacaktır. :blush:,

Sonra ben burada Penguen yok dedim. Kargolayın bana dedim. Şöyle yanıt verdiler:

Ne yazık ki yayınevimizden kitap harici kargo çıkaramıyoruz şu anda. Kitabınızın içerisinden ayraç çıkmaması durumunda kitabınızı satın aldığınız kuruma iade edip ücretsiz değişimini sağlayabilirsiniz. :blush:

ilknokta ile görüştüm, ayraç yokmuş, değişime gitse de ne geleceği belli değil dedim. Şöyle bir yanıt geldi:

Ne yazık ki Buzun Anıları kitabımız, Ölühane Kapıları gibi streçlenmiş olarak gelmediği için kitabın taşınma aşamaları sırasında herhangi bir yerde ayraçlar düşebiliyor. Ne yazık ki bunu kontrol etmemiz ya da engel olmamız mümkün olmuyor.

Ben mi kontrol edeceğim, tabii ki siz edeceksiniz dedim. Bir ton reklam yap, sonra ayraç çıkmayınca da “aa taşırken düşmüş” de çık işin içinden. Dalga geçer gibi kitapçıya git, fuara git oradan al diyorlar.

Bakalım nasıl sonuçlanacak.

3 Beğeni

Üzgünüm ama hiçbir sonuç alabileceğini sanmıyorum. Daha doğrusu hiçbir çözüm üretmiyorlar. Bir ara 150 tl alışveriş yapana hediye kitap veriyorlardı. Benimkini göndermediler. “Hatırlatın, bir dahaki siparişte gönderelim” dediler. Defalarca alışveriş yaptım, defalarca hatırlattım ama kitap gönderilmedi tabii ki :slight_smile: Yani sana bu konuda yardımcı olacaklarını sanmıyorum. Değişim en iyi çözüm gibi görünüyor. Tabii değişimden gelen kitabın içinden ayraç çıkar mı veya gelen kitap hasarlı olur mu, bunlar hep soru işareti. Bir yandan da ayraç çok güzel :slight_smile:

2 Beğeni

Evet aynen öyle oldu. Son yanıt şu şekilde:

Matbaadan çıkan her kitabın içerisine ayraç koyduğumuz konusunda sizi temin ederim. Fakat dağıtım sürecinde ve kitap satış noktalarının kendi içerisinde yaşanan sorunları kontrol etmemiz mümkün değil ne yazık ki. Size sunabileceğim tüm çözüm önerilerini sundum. Yayınevimizden size tek bir ayraç göndermemiz mümkün değil maalesef. Sağlıklı günler diliyoruz. :blush:

Kısacası ne halin varsa gör diyorlar.

İşin garibi, İlknokta ayraç yok, matbaadan gelmedi, kendim kontrol ettim diyor, İthaki diyor ki hepsinde var. Kendi içlerinde bile çelişkideler.

Ayraçlı kitap gelene kadar değişime göndereceğim. Kargoyu onlar karşılıyor nasılsa.

3 Beğeni

İthaki’den alışveriş pişmanlıktır.

1 Beğeni

Hata her yerde olur ama hatayı yönetmek de başlı başına bir iş. Bunda da şu ana kadar çok kötü bir performans sergiliyorlar. Aynı çatı altındaki iki kuruluş, birbirine tamamen zıt açıklama yapıyor. Vahim olan bence bu.

@Bunn-Y sessizlik yemini etmeseydi belki yardımcı olurdu ama o da pek girmiyor artık muhabbete…

1 Beğeni

Lazımsa bendekini vereyim sana, ben biliyorsun yeminliydim ama okuduktan sonra hepsini veririm diye düşünüyordum ama ingilizce okudum zaten.

1 Beğeni

@Artorias benim ciltte hasarlı geldi. Yırtıklar var ayraçta yok :pensive: Bunca zaman bekle …

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Hiç vakit kaybetme direkt iade et. :frowning_face:

Benim değişime gönderdiğim ciltli kitabı kargoya vermişler. Sanırım yarın elime ulaşır. Umarım sorunsuz bir şekilde gelir. Şayet sorunlu gelirse hasarsız ve eksiksiz bir kitap alana kadar iade etmeye devam edeceğim.

4 Beğeni

En doğrusu. Biz niye dert edelim, onlar düşünsün.

3 Beğeni

@Anita Görsel alabilir miyiz? Elimizde veri bulunsun. :neutral_face:

@isos81 Aynen öyle. İşlerini düzgün yapsınlar.

1 Beğeni

Değişime gönderdim, resim çekmedim ya

1 Beğeni

İthaki’nin destek hattına da gösterirdin sorunlar bunlar diye. Neyse artık.

1 Beğeni

Hayret ya. Benim ki şansa bala sağlam ve ayraçlı gelmiş demek ki. Normalde şansın ş’si bile yoktur bende oysa :sweat_smile:

Hasarlı veya ayraçsız olan arkadaşlar umarım sıkıntınız kısa sürede çözülür :pray:

3 Beğeni

@isos81 Merhaba. Benim daha önce BK’den aldığım bir kitapta ayraç çıkmamıştı. Aylar sonra ilknoktadan verdiğim bir siparişte not kısmına şu kitabın ayracını ekleyebilir misiniz diye sormuştum ve koymuşlardı. Denenebilir. :slight_smile:

1 Beğeni

Ilknokta ve İthaki ile çokça yazıştım. İnsan gibi anlaşmak mümkün değil maalesef. İlknokta ayraç yok diyor, İlknokta fuara git fuardaki personelden iste diyor. :slight_smile:

Bende ciltli de var zaten, okumama engel bir durum yok. @Artorias gibi düzgün versiyon gelene kadar değişime göndermeye devam edeceğim. Kargoyu onlar veriyor nasılsa.

2 Beğeni

En son sıra bana geldi. Büyük ihtimalle bugün teslim edilir. Rus ruleti gibi acaba bize ne denk gelecek bakalım.

1 Beğeni