Malazan Book of the Fallen

Buna olumsuz cevap vermek durumundayım, arkadaşlar. Malazan’a bir miktar aşığım ama ne yazık ki aldığımız seri Malazan değil. Yeni dönem eserlerden.

5 Beğeni

Peki malazan konusunda bir girişiminiz olur mu acaba ilerleyen dönemde?

Siz daha iyi bilirsiniz, beyazbalina yayınevi basmayacağına göre serinin telif hakları artık alınabilir mi yoksa bir süre daha ellerinde mi kalır?

Şimdilik girişimlik bir durum yok, arkadaşlar. Kitabın yayıncısı var. İlerisi için de spekülasyon yapamam.

1 Beğeni

Benim de beklediğim bir seri. Hayırlısı diyelim hayırlısı olsun. Gelecek günlerde umarım bizler de okuyabiliriz.

1 Beğeni

Yayıncıyı iş ahlakına aykırı olmayan bir şekilde ipucu vererek söyleme ihtimaliniz var mı? Bu kitleyi üstünüzden alıp onlara yöneltelim. Beyaz Balinaydı galiba eskiden yayın haklarının sahibi, eski forumda benzer bir muhabbet geçmişti.

Bence Panama basacak gibime geliyor. Halka Dünya serisini basarak süpriz yaptı. 2019 süprizi olabilir mi acaba ?

Hangi gizemli yayıncı bu çok merak ediyorum, umarım altından kalkabilecek bir yayınevidir.

Emre Bey’in kastettiği yayıncı Beyaz Balina Yayınları. @irbis kitabı basmayacak olsalar dahi telif hakları onlarda. Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.

3 Beğeni

Beyaz Balina yayın haklarını kaybedene dek bir şey beklemek anlamsız. Ne kadar süresi kaldı, bilmiyoruz. Bu haklar ne kadar uzun olabiliyor, bilmiyoruz. Umalım da kısa süreli almış olsunlar ya da devretsinler. (Böyle bir şey oluyorsa tabi) 1 senesi kaldıysa düşük ihtimal bir yayınevi de alırsa 2020 sonlarına doğru raflarda görürüz ama 3 senesi varsa düşünmek bile istemiyorum. 3 seneye kim öle kim kala.

Keşke ne kadar süresi kaldığını öğrenebilsek, kitabı hem basmayıp hem de yayın haklarını devretmemeleri anlaşılacak şey değil.Belli bir süre içerisinde kitabı basmadıkları taktirde anlaşmasın otomatik olarak fesih edilmesi gerekiyor, mantıklı olanı bu.Keşke işin içinde olan bilgili birisi bizi aydınlatsa.

Ah, şimdi aydınlandım. Teşekkür ederim. Cidden ilginç bir durum…

Ahhhhhh kalbim !!! bir an basıldı sandım .

Beyaz Balina’dan telifi kurtarsak gerisi gelir diye umuyorum. Zaten uzun bir seri nerden baksak en az 5-6 senede tamamlanır. İlk kitabın çevrilmiş olması avantaj. İnsallah bu sene içinde güzel haberler gelir. Alfa yayınları telif hakkını araştıracaz demişti en son.
Bu arada merak ettim neden yky yayınları? Daha önce fantastik kurguda seri bastılar mı?

1 Beğeni

YKY geri dönüş yapanlar arasında var mıydı?
Bu serinin hakkını vermek zor. Çeviri ve editörlüğü sağlam, fiyatta abartı olmayacak, kitapları hızlı çıkarıp baskı sorunu yaşatmayacak bir yayınevinden çıkar umarım. En kötü kısımda galiba baskı sorunu yaşanması olur. Alfa ya da Panama’da yapabilir gibi geliyor bana.

İş zaten yanaşmaz. Yky de çok çok zor. :slight_smile: Bu seriye ben İthaki’den başkasını yakıştıramıyorum.

4 Beğeni

Çevirisini Çiğdem Erkal İpek veya Niran Elçi yapsa ne güzel olur ya.

2 Beğeni

ithaki yaptığı işin hakkını veriyor ama uzun serilerdeki performansı kötü. Sahaflara gün doğar yine.

İlk kitabın çevirmeni Niran Elçi diye biliyorum.

1 Beğeni

Umarım ilerleyen senelerde İthaki’ye nasip olur.