Malazan Book of the Fallen

Steven Erikson, Malazan ikonu tasarlamış. Aslında tasarım da denemez, aklındakilerin bir mock-up’ını çıkarmış ve hayranlarından bu taslak üzerinden geliştirme yapmalarını istemiş. Taslak şu:

Hayranlardan da yavaştan tasarımlar gelmeye başladı. Şunu reddit’te gördüm mesela:

3 Beğeni

Kral çıplak gibi olacak ama ne ikon olarak, ne de görsel olarak beğendim. Asimetrik olmasının yanında Kılıcın kabzasıyla Malaz’ın '‘L’'si Mallazan gibi okunuyor. Sembol olarak da Malazan’a çok bağdaştıramadım ben. Kılıcın bu kadar önde olması ‘‘Sword’n’Sorcery’’ izlenimi uyandırdı bende. Tabi sembol Erikson’ın kendisinden geldiği için boynumuz kıldan ince. Malazan telafuzuna bile alıştıysam bunu da kabul ederim bir şekilde :smiley: .

Hocam senin yazdığının aynısını binlerce fan yazmış, Erikson da yanıt vermiş. :slight_smile:

Ref: last post. This is a mock-up, you goofs (and I’m referring to the hyper-critical commentators and yes, you know who you are or if you don’t, you should. And by the way, I’m laughing as I write this) . I don’t have the software chops (knowledge-wise) so I’ve laid it out here for someone with the skills to run with it. It’s easy to criticize, now get off your ass and show me what you got. (isos81: :joy:) The basic concept isn’t complicated: a hand gripping a sword by the blade and bleeding down the ferule of the blade. The imbalanced lettering doesn’t really bother me but obviously it bothers others: bulk up the letters and lay them over the image? Maybe. Under the image? Maybe.

Bu da sonraki gönderisi:

Ref: the iconic image. I’ve now seen a few mock-ups by fans, leading me to decide to back up a bit and explain how the image originally appeared in my mind, which was as a movie or tv series poster, meaning not a line-drawing, but photographic. And in my mind the blood starts flowing down as the opening credits roll. When I did my mock-up, I found a free pic of a sword and used a hand from a character created in Character Creator 3. For the pommel and the demonic hand gripping it, I moused it on photoshop. The lettering is a standard one selected from PS which I then manually tweaked, stretching out the ‘z’ to visually balance it out. Three letters on one side and two on the other will always be problematic to some, but then so is the Malazan fiction. I’ve seen the L placed on the blade and that works for line-drawings. Not so much for a photorealistic representation. Above works better than below, and curved might work as well but I’m not entirely convinced of that. Anyway, the prime image should be photographic; the line-version for other media a direct outlining of the prime image. When I see a version that I like, I will pay for it. And for what it’s worth, I’ve held many jobs in my life (as archaeology was seasonal), and twice I’ve been in a design studio, at a drafting table, doing graphic design. Back in the day when we still drafted by hand, using ink. So if you’re about to tell grandma how to suck eggs … don’t! :slightly_smiling_face:

Erikson’ın hışmına uğradık yav. Ama ben hala Malazan’a yakıştıramadım. Neyse, gideyim forumlarda Malazan’ın karakterlerini ne kadar başarısız bulduğumu yazayım.

3 Beğeni

Hocam ben konsept olarak begendim. Aesthetically impaired bir insan oldugum icin daha iyisini yapmam mumkun degil ama hamdemitabinin(ve daha nicelerinin) elestirilerine katiliyorum. Yani execution icler acisi, ama fikir guzel bence.

Diger taraftan killandim. Film/dizi falan cekip berbat ederlerse vallahi minik kalbim bunu kaldiramaz. Malazan temali dovmem falan var benim, “aaa 2 imdb puanli netflix dizisinden degil mi bu” falan kaldiramam hocam.

1 Beğeni

Zaten Erikson aklındakileri yazmış, “ben grafik konusunda uzman değilim, aklımdakiler bunlar, hadi görelim bakalım uzmanları” demiş. En beğendiğini satın alıp resmi ikon olarak kullanacak. Eleştiriler için de yukarıdaki yanıtları vermiş,

Bu konuyla ilgili sanırım en ufak bir gelişme yok. Röportajlarında filan soruyorlar, umarım olur diyor ama zannetmiyorum ki yakın zamanda olsun. Ha belki WoT ve LotR tutarsa böyle bir furya başlar, o zaman olabilir ama ben zaten tek başına Rake’in bile IMDB’de 8 puanı garantileyeceğini düşünüyorum. :smiley:

2 Beğeni

Aklıma nedense en sevdiği heavy metal grubu "isis"in dövmesini yaptıran adam geldi. :slight_smile:

5 Beğeni

Konsept falan çok kötü içeriği bilmiyorum. Malazanı görsellerde aratınca şöyle çizimler çıktı drow benzeri şeyler mi var?

Isis de biraz kendi kaşınmış. (Çıkış yılına dikkat :smiley: .)

@_OZ Sizi @isos81’in '‘Her soruya hükmedecek tek bir cevabı’'na davet ediyorum.

3 Beğeni

Hocam kotu yonetmenin mahvedemeyecegi eser yok. Normalde evet tek basina Rake bile temizinden +5 imdb aurasi verir. Ama neler gorduk uyarlama dunyasinda :frowning:

Konuyla alakasiz olacak ama, bu guncel ekonomik gelismeler sizlere de tehol’u hatirlatmiyor mu? :roll_eyes:

1 Beğeni

@HamdemitAbi yazmış ama bu karakter özelinde yazmak gerekirse, fiziksel olarak benzemeleri haricinde (koyu ten, beyaz saç) ortak noktaları yok. Bu bahsi geçen ırk Tist’e Andii’dır.

Erikson’ın postu var bunla ilgili, ona mı atıf yaptın hocam yoksa? :smiley:

Valla bunu buradan veya özelden görmem gerek. Benim de planlarım var zira. :sunglasses:

1 Beğeni

Malazan’a dizi falan gelmez. Tecavüz ve soykırım sahnelerini nasıl çekecekler?

1 Beğeni

Game Of Thrones’ta da benzeri sahneler vardı.
TV’de yayınlanmasa bile, dünyada ailelerin yaş sınırlaması konularına dikkat ettiği varsayılırsa (Belki öyle olmasa bile.), dijital servisler üzerinden yaş sınırlaması ile yayınlanabilir.

2 Beğeni

Aha, Erikson reyizin yazisini gormemistim ben. Redditte baska bi tartismada gorup HAKKATEN LAAAN olmustum. Brb, feysbuka gidiyorum hahah.

Hocam dovme baya duz bisey aslinda, gittim monospace serif fontla “unwitnessed” yazdirdim​:roll_eyes: Sizin planlariniz eminim daha ilginctir.:roll_eyes:

1 Beğeni

Witnessed olmayacak mıydı o ya neden unwitnessed, ben mi yanlış hatırlıyorum. :sweat_smile:

Ben daha graphic bir şeyler düşünüyorum. Eğer full back olursa rake + dragon ile birkaç özlü söz olur diye düşünüyorum. Ya da sevdiğim kitaplardan kolaj planım var (Malazan, wot, LotR gibi), o zaman da bridgeburners logo olur sanırım.

Hocam sirtima boydan boya dragnipur yaptirtmak aklima geldi benim de ama ne yalan soyleyeyim gozum yemedi. Kolaj ozellikle ilginc olabilirmis, potansiyel gordum baya…

Unwitnessed da aslinda Karsa’ya gonderme degil daha cok Tavore’a ve serinin geneline hakim olan taniklik temasina gondermeydi. Soyle bir de makale vardi hatta konuyla ilgili, ilginc bulabilirsiniz.

Diger yandan sanirim dusundugumden fazla subtle oldugunu gosteriyor bu, belki de dizi cekilmesinden bu kadar tirsmamaliyim :roll_eyes:

edit: linki düzelttim.

1 Beğeni

@isos81 , @nefarrias_bredd

Dövme konusunda en yaratıcı fikir bende hocalarım:
Fiyatları bir düşsün tüm vücudu altınla kaplayacağım. Gerçek bir Malazan fanı olmak bunu gerektirir çünkü :smiley: .

1 Beğeni

HAH! Fakat aman diyim hocam altının gramı 400+ lira.

edit: Bir de ortalama sikke 2 santimetre yarıçapında ve 1 mm kalınlığında olsa, deriniz toplam 2 metrekare olsa, altıgen sıkıdüzen varsayarsak bir sikke yaklaşık 13.85 cm2 kaplıyor gibi hesapladım. Nerden baksanız 1440 sikke eder. Sikke başına 1.25 santimetreküp, 19.3 g/cm3’ten 35 kilo falan yapıyor yaklaşık. Taşımak bile zor olur hocam.

2 Beğeni

Onu daire yapalım iyisi mi :smiley: . Beni 2 boyutlu kabul edersek 4 dairede 4r^2-πr^2 kara geçerim. Kripto boğadan da karla çıktığımı ve evi arabayı sattığımı varsayarsak bu iş tamamdır.

2 Beğeni

Aslinda rap muzige yanlamaya niyetiniz varsa yatirim olarak bile dusunebilirsiniz hocam :roll_eyes:

2 Beğeni