Malazan Book of the Fallen

Malazan için, aynı türdeki bütün kitapların temel olduğunu söylüyorlar. Aslında bu, bu tarzda kitaplarla haşir neşir olan fakat henüz Malazan ile karşılaşmamış kişiler için kötü olduğu anlamına gelmez mi? Zaten gördüğümüz şeyleri (her ne kadar temeli buradan geliyor olsa da) tekrardan görmek mesela?

1 Beğeni

http://www.kayiprihtim.org/forum/diger-fantastik-eserler/malazan-book-of-the-fallen-t12698.0.html;msg176824#msg176824
İlk kitabın önsözü. Yazar bizzat kendisi aynı şeyi diyor, okuyanlar ya beğenecek ya da nefret edecek ortası yok diye.
Yorumlara göre konuşayım. Seri aşırı ayrıntılı. Her satır aşırı ayrıntı barındırıyor. Ve dünyası aşırı büyük. Bir de üzerine yazarın sizin her şeyi bildiğinizi varsayan anlatımı var, kolay bir seri değil. Dark souls gibi seri işte anlayın, her şeyi halledersen zevk alırsın. Öyle rahat okunacak bir seri değil. Hele ki ilk kitap serinin en beğenilmeyen kitabı olarak fazla nazlı bir sevgili gibi. Alan yayınevi iyi olmalı yoksa yandık.

10 Beğeni

Yanlış anlaşılmasın ama sonunda doyurucu bir epik fantazi serisi geliyor diye çok seviniyorum. Brandon Sanderson bir türlü basamadılar, Martin amca kitap yazmakta gevşek davranıyor. Yüzüklerin Efendisi yıllardır var. Zaman Çarkı iyi bir alternatif. Çevrilenlerden aklıma bunlar dısında epik fantazinin hakkını verecek kadar detaycı seri gelmiyor (unuttuğun olabilir). Son dönem cıkanlarıda yavan buluyorum. Özetle bana göre epik fantazi serisi konusunda açığımız vardı, Malazan çok iyi olacak.

13 Beğeni

Alfa ile az önce konuştum seriyi bazı sorunlardan ötürü alamamışlar. Hangi yayınevi aldı acaba :thinking:

4 Beğeni

Epsilon almış olabilir mi acaba, bu ara bayağı güzel işler yapıyorlar.

4 Beğeni

Ya şimdi ben müjdeyi verdim ama kesin bir şey yok, onu da unutmayın. Hatırlarsanız birkaç sene önce Beyaz Balina almış, Niran Hanım’la anlaşmışlar diye teyit eden de bizdik. Sonra ne oldu? Çıkmadı kitap, basılmadı. Bunun da nereden baksanız bir senesi vardır. Fazla heyecan yapmayıp sakince beklemeye devam edin o yüzden :slight_smile:

7 Beğeni

Epsilon, İthaki kaldı. Başka kim almış olabilir ki. :thinking:

Tahminleri alalım :grin:

2 Beğeni

Metis olabilir mi acaba ?

1 Beğeni

Benim gönlüm Epsilondan yana.

3 Beğeni

Alfa fantastik türe girmeyi düşünüyordu. Acaba aldıkları bir seri var mı? Keşke R. Scott Bakker’ın Prince of Nothing serisini alsalar.

4 Beğeni

Epsilon olabilir o zaman

1 Beğeni

Bence @Strenergy özel güçlerini kullanarak matbaasına kadar her türlü tedarikçiyi yarına kadar bulur. Bizde önsipariş geçeriz. :thinking::sweat_smile:

4 Beğeni

Merakla ve heyecanla bekliyoruz gelişmeleri
@irbis’in Malazan hakkında şöyle çarpıcı bir yorumu vardı soru hattında

5 Beğeni

Daha az önce konuştum telefonda, başka bir zaman da fantastik konusundaki hamlelerini sorayım. :smiley:

2 Beğeni

@fortknoxt ile çalışmalara başlayalım :joy:

4 Beğeni

Son cikan eserler derken hangilerinden bahsediyorsunuz? Iblis Dongusu, Işikyaratan, Kuzgu Gölgesi,Barut Büyucusu filan mi?

1 Beğeni

Dediğinin düşüncesi bile adamda halay çekme isteği uyandırıyor. Fantastik edebiyatta bu seri kadar underrated’ı var mıdır bilmiyorum.

2 Beğeni

Seri hakkında çok güzel yorumlar okudum. Kaç zamandır bekliyorum çevrilmesini. Umarım buna da el atar bir yayınevi.

2 Beğeni

Cidden artik Prices Of Norhing serisi basilmali.

Alfa fantastik edebiyata girmek istiyorsa basabilecekleri birkaç büyük seri kaldı. Aklıma gelenler:

Princes Of Nothing
Black Company
Fresher
Dresden Filex
The Ryria Revalitions
@Strenergy bu serileri Alfa yayınlarina anlat olur mu.

https://www.google.com/amp/s/www.buzzfeed.com/amphtml/awesomer/fantasy-forever

Birde bu liste var.

9 Beğeni

Notlarımı alayım soru soruyu açtığı için araya sıkıştırırım. :slight_smile:

3 Beğeni