Maya Kitap Masallar Dizisi

Maya Kitap tarafından yayımlanan masallar dizisi.

1. Japon Masalları
  2. Hint Masalları
  3. Rus Masalları
  4. Türk Masalları
  5. Kızılderili Masalları
  6. Amerikan Masalları
  7. Çin Masalları
  8. Norveç Masalları
  9. Kore Masalları
  10. Çingene Masalları
  11. Eskimo Masalları
  12. Kelt Masalları
  13. Afrika Masalları
  14. Slav Masalları
  15. İskoç Masalları
  16. İran Masalları
  17. Mısır Masalları
  18. İbrani Masalları

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17

EN SON ÇIKAN

18

20 Beğeni

Ben de bu seriden Kızılderili Masalları’nı okudum. Bazı masallar vasat olsa da genel olarak hoş bir okuma oldu. Serinin diğer kitaplarını da imkan buldukça almak istiyorum. Kitapların kapakları ve ayraçları oldukça güzel.

Kara Karga yayınları ile Maya Kitap aynı seriyi çıkarıyor sanırım. Hangisini tercih etmeli acaba?

Gerçi tekrar baktım da Kızılderili, Hint ve Japon Masalları haricinde aynı kitaplar yok her iki taraftada. Merak ettiğim şey, iki yayınevi de seriyi tamamladığında ortada aynı kitaplar mı olacak acaba?

Yeni kitap geliyor

2 Beğeni

Şuraya da iliştirelim o zaman. :slight_smile:

4 Beğeni

5 Beğeni
2 Beğeni

5 Beğeni
4 Beğeni

Kelt masalları çıkıyormuş.

kelt

5 Beğeni
7 Beğeni

Yeni Kitap

2 Beğeni
2 Beğeni

Yeni

4 Beğeni

Bu seriyi okumanızı pek tavsiye etmem internetten toplu ucuza buldum diye almıştım ama içindeki hikayelerin çoğu kötü ve vasat.Çok az arada iyi hikayeler oluyor.Hikayeler birbirinin aynısı olduğunu birden çok gördüm şöyle ki türk masallarında olan hikaye kelt masallarında sadece isim değiştirilmiş halde kopyala yapıştır halde idi.

3 Beğeni
1 Beğeni
2 Beğeni

Yeni

2 Beğeni

Bu seriye sahip olup okuyanlar var mı nasıl oldukları hakkında fikir verebilirler mi?

Şu sıralar masallar, mitler ve folklör konusunda öğrenme açlığım var (Fables çizgi romanları sayesinde) hem Türkçe hem İngilizce olarak toplamayı düşünüyorum her birini.

1 Beğeni

@Agape okuyordu diye hatırlıyorum :confused:

1 Beğeni