Maya Kitap Soru Hattı

Maya Kitap olarak artık bizler de Kayıp Rıhtım Yayınevleri Soru Hattı’na katılmış bulunmaktayız.

Ben yayınevi yetkilisi Selin Saraçoğlu (@MayaKitap)

Not: Merak ettiklerinizin daha önce sorulup sorulmadığını anlamak için sağ üstte bulunan ARA butonunu, BU KONUDA ARA kutucuğunu işaretleyerek kullanabilirsiniz.

Eğer konudaki her yeni gönderi için bildirim almak isterseniz, konuyu GÖZLENİYOR olarak işaretlemeyi ve İMLE butonunu kullanmayı unutmayın.

7 Beğeni

Hoş geldiniz :slight_smile:

  • Modern Japon edebiyatında bizleri neler bekliyor? Devamı gelir diye umuyorum :slight_smile:

  • Masallar dizinizde farklı kültürlerle yola devam edecek misiniz ?

Not: mottonuzu seviyorum :blush:

5 Beğeni

Hoş bulduk, bu sıcak karşılama için teşekkür ederiz. İlk sorumuzu sizden aldık.

Yayın programımızda Modern Japon edebiyatından başka kitaplar var ama kendimizi Japoncadan çeviri gibi zor ve sıkıntılı bir işin içine soktuk. Dolayısıyla süreç bir yavaş ilerliyor. Yeni kitap ne zaman hazır olur açıkçası kestiremiyoruz.

Masallara gelince durum tam tersi. Süreç gayet sağlıklı ve hızlı ilerliyor. Çok ilginç ve güzel sürprizlerimiz var. Yakında, çok yakında, çooook.

“Okumak özgürleştirir,” ve “Çok satan değil, çok okunan kitaplar,” mottolarımızı biz de çok seviyoruz doğrusu. :blush: Bir ara bunun bir karşılığı yok diye ümitsizliğe kapılmıştık. Fakat son zamanlarda özellikle sosyal medyadaki kitap sayfaları ve sizin gibi kitapseverler sayesinde eski şevkimiz ve heyecanımız geri geldi diyebiliriz. İlginiz için teşekkür ederiz.

8 Beğeni

Modern Japon edebiyatına el atmanıza çok sevindim doğrusu. Ne yazık ki dilimize kazandırılmış Japon yazarların sayısı çok az. Özellikle Atsushi Nakajima, Edogawa Ranpo, Ango Sakaguchi gibi yazarları görmeyi çok isterim, bunlardan biri yayın programınızda var mı? :blush:

1 Beğeni

Merhaba,

Evet, öyle maalesef. Ama son zamanlarda ilgi artıyor gibi. :slightly_smiling_face:

Öncelikle Natsume Soseki’nin dilimize hiç çevrilmemiş kitaplarıyla devam etmeyi planlıyoruz, bu konudaki çalışmalarımız sürüyor. :slightly_smiling_face: Yazdığınız isimler şimdilik programımızda değil ama alabiliriz, önerilere her zaman açığız. :blush:

2 Beğeni

Merhaba Selin Hanım,

Masallar dizinizi beğenerek takip ediyorum. Başka bir yayınevi basmıştı ama siz de İran masalları basacak mısınız, diye sormak istemiştim.

Sağlıcakla kalın.

Hamiş: Umarım bu iletiyi görürsünüz. Uzun zamandır uğramamışsınız.