McGonnagal'ın Slytherin'e Tavrı

Harry Potter ölüm yadigarları part 2’de McGonnagal ve Snape’in düello sahnesinden sonra, Voldemort’un Harry için 1 saatin var dediğinde. McGonnagal’ın Slytherin binasını zindana göndermesi sizce nasıl bir davranıştı/McGonnagal neden böyle bir şey yaptı? Cevaplarsanız sevinirim. :heart:

3 Beğeni

Slytherinlere güvenmedi muhtemelen hepsini Voldemort ile işbirliği içinde sandı

4 Beğeni

Çünkü Grifindor cesur ve dürüst ile Slytherin sinsi ve kötüdür. Seçmen şapka ne dediyse o. Sınıf değiştirme şansın yok.

4 Beğeni

Evet ama bütün Slytherinliler kötü veya sinsi değil ki ):

1 Beğeni

Bunun iki sebebi vardı bence. Birincisi McGonnagal ölüm yiyenleri tanıyor, Slytherinlerin bir çoğunun ebeveyninin karşı tarafın içinde olduğunu biliyor. Savaş olması durumunda karşı tarafın şüphede kalmasını yapacakları her hareketin kendi çocuklarını ve kendilerini etkileyeceğini görmesini sağlamak. İkincisi ise savaş durumunda kendilerinin ve öğrencilerinin başka öğrencilerle karşı karşıya gelmemesini sağlamak. Sonuçta yetişkin öğrencilere savaşma izni verildi. Slytherinlerin serbest bırakılması durumunda isteyerek veya Voldemort zoruyla savaşa katılması çok olası bir durum.

Film ve kitap farkı burada ortaya çıkıyor işte. Dediğiniz olay filmde oluyor, kitapta ise okuldan tahliye ediliyorlar. Şimdi düşününce kitaptaki mi daha mantıklı yoksa filmdeki mi karar veremedim.

@agape Daha önce sorularla ilgili Sorular (Harry Potter) başlığı açılmıştı. Konunun oraya taşınması mantıklı gözüküyor.

8 Beğeni

Anlıyorum… Verdiğin cevap için çok teşekkürler :heart:

1 Beğeni

hepsi kötü değil benim Slytherin olan bir arkadaşım var ve sinsi veya kötü değil

5 Beğeni

Eh biraz haksızlık ama pansy nin tavırları sebebiyle biraz da olsa mantıklı

5 Beğeni

Aynen öyle Pansy’nin davranışı da kötü ve aptalcaydı.

2 Beğeni

Kesinlikle, ama keşke bu davranışı daha sıkı tutsaymış. Böylece Malfoy ve onun korumaları içeri giremezdi. :rage:

2 Beğeni