Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

1 Beğeni

Gözden kaçmış olabilir; Florida’li death metal grubu Obituary, yeni bir single yayınladı geçtiğimiz haftalarda.

5 Beğeni

Sessiz sedasız bir anda Metallica şarkısı mı yayınlanır, bomba gibi geldiler;

İlk albümün şarkılarını andıran old school bir havası var. Kirk Hammet abimiz solo atmayı unutmuş, onun dışında gayet güzel şarkı.

6 Beğeni

Yeni albüm (72 Seasons) 14 Nisan 2023’te yayımlanacakmış. Şarkı listesi şöyle:

1. 72 Seasons
  2. Shadows Follow
  3. Screaming Suicide
  4. Sleepwalk My Life Away
  5. You Must Burn!
  6. Lux Æterna
  7. Crown of Barbed Wire
  8. Chasing Light
  9. If Darkness Had a Son
  10. Too Far Gone?
  11. Room of Mirrors
  12. Inamorata
4 Beğeni

Ben de beğendim. Oldschool hava modern rifflerle birleşmiş ve güzel bir parça çıkmış ortaya.

4 Beğeni

Açılır alışmaz pre order.

1 Beğeni

Halo Effect iyi ki kurulmuş, adamlar kıskançlıktan kendilerine çeki düzen verdi. Singlelar çok güzel olmuş.

4 Beğeni

I’m in peeeeeeeeeeeeeeeeeeyn diye girecektim ki çok da beğenmedim sanki. John Tardy’i özledik oysa.

1 Beğeni
1 Beğeni

Metallica, 2023 ve 2024’te turneye çıkıyor. Gittikleri her şehirde 72 saatte 2 tane konser verecekler.

2 Beğeni

Metallica dışında birçok grubu dinliyorum, seviyorum ve yıllardır Metallica dinlemek istiyorum ama dinlemediğim halde içimde öyle bir konumda ki gidip kendim bir şarkı seçer ve ısınamazsam diye senelerdir dinleyemiyorum. Yani youtubeye girip Metallica yazıp dinlediğimde iyi bir şey bulamam diye bir çekince var içimde. Çünkü sevdiğim şarkı ve grupları hep bir yerlerden denk gelerek dinlemeye başladım. Mesela forumdan birisinin hikayesinde denk gelip Therion’u keşfetmiştim. (Ufak bir dönüm noktası oldu bende.) Kuzenimden Bon Jovi, askerde Dio, osu oynarken Epica, yine küçükken kuzenimden Linkin Park (Manga ile beraber ilk dinlediğim rock grubudur.) Amv’lerden TDG, Skillet, Nine Lishes, Starset vs vs.

Yani hep denk gelerek sevdiğim şeyleri bulduğum için gidip Metallica yazıp bir şarkısına girmeye elim varmadı hiçbir zaman. O yüzden bu başlıkta sizlerden öneriler alıp artık Metallica dinlemeye başlamak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 Beğeni
4 Beğeni

Metal müziğe ilginiz varsa Metallica’yı sevmeme ihtimaliniz oldukça düşük olacaktır. Tereddüt etmeden dinlemeye başlayın. Altta arkadaş öncelikli dinlemeniz gereken parçaları eklemiş zaten. Onlardan başlayın, sonra özellikle ilk dönem albümlerin tamamını dinlersiniz.

Master of Puppets, Ride the Lightning, Kill’em All albümleri birer başyapıttır. Black Album ve Load da çok çok iyidir.

2 Beğeni

Enter Sandman’i baya sevdim dinliyorum 1 saattir. Diğerlerine de bakıp dediğiniz tarifeyi uygulayacağım teşekkürler.

2 Beğeni

Arkadaşlar harika izah etmiş ve çok iyi parçalar önermiş zaten. Akla ilk başta gelmeyen başyapıtlardan ben de bir iki tane paslayayım izninizle:

Sizin yerinizde olmayı çok isterdim. Tadını çıkartın. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

You Tube de altyazılı versyonlarını dinleyebilirsiniz ya da daha progerif olan … And justice for all dinleyebilirsiniz.

2 Beğeni

Bütün öneriler için teşekkür ederim. Artık yıllardır giydiğim metallica tişörtlerine bakacak yüzüm var. :smiley:

2 Beğeni

Metallica dinlemek bir şey, ama bence cenlı performansları tamamen ayrı bir dünya. Bu anlamda enerji ve zamansal olarak işin kitabını yazdıklarını düşünüyorum. Zaten ben dinlemeye ek olarak hayran olma sebebimi canlı performanslarına borçluyum. :slight_smile: Çoğu zaman açıp Spotify’dan dinlemek yerine özel olarak konser videolarını izliyorum hatta. Şahsi favorilerimi ekledim. İkisi de …And Justice for All albümünden. Justice’in videosunu ilk izlediğimde şok olmuştum. Şarkı olarak herkesin tuttuğu bi parça değil ama bu video’nun üzerine de -o döneme ait- pek metal videosu yoktur herhalde. Dilerseniz 6. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz. Umarım keyif alırsınız. :slight_smile:

3 Beğeni

Zaten youtubeye Metallica yazınca hep konser videoları çıkıyordu. Demek sebebi buymuş.

2 Beğeni

2 Beğeni