Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

Mercyful Fate grubunu paylaşan oldu mu bilmiyorum ama en sevdiğim şarkılarından bir tanesini bırakayım şuraya :slight_smile:

1 Beğeni

Benim için de Overkill’i uzun uzun dinleyemememin tek sebebi vokal. Yani bir türlü ısınmadım vokaline. O yüzden çok fazla dinleyemedim.

1 Beğeni

Ayni fikirde değilim. Bence Overkill’i farklı yapan Boby’nin ince sesi.

Konusu karamsar oldugu icin bir grunun yaptigi muzige doom metal tanimlamasi yanlis olur. Benim cok sevdigim doom metal orneklerinden bir tanesini atiyorum, tarzin ozelliklerinin farkina biraz varabilirsiniz.

Anathema’nin ilk albumu Serenades de ayni sekilde begendigim bir doom albumu. Ayni zamanda Autumn, Scars, Leaves de guzel enstrumental doom/depressive metal yapiyorlar. The Eerie Lure of Darkness ve A Dream to End too Soon guzel sarkilar.

2 Beğeni

Anathema’nın en iyi albümlerinden biri de Alternative 4’dur. Ve albümün en güzel parçası:

1 Beğeni

Anathema dinleyemediğim tek metal grubu ama buna rağmen şarkılarını muhteşem buluyorum. Neden dinleyemiyorum bir türlü anlayabilmiş değilim bir dakikadan sonra içimin sıkıntısı artıyor kendimi boğazlamak istiyorum bilmiyorum size de oldu mu :smile:

Doom metalde en sevdiğim grup My Dying Bride. Böyle bir ifadede bulununca şimdi düşündüm başka hangi grupları seviyorum aklıma gelmedi ben şarkıları gruplarına ya da türlerine göre dinlemiyorum ki rastgele karşıma çıkan şarkıyı seversem listeme ekliyorum :smiley:

A Kiss To Remember da ilk dinlediğim şarkıları :space_invader:

2 Beğeni

My Dying Bride efsanedir zaten :slight_smile:
Hele A Kiss To Remember, Black God parçaları…
Tüm albümleri vardır bende…

Anathema ilk albumleri çok güzeldi özellikle bir Restless Oblivion parçası vardır ki beni benden alır. Alternative 4 ise süper albumdür. Aralarda bir yerde We The Gods parçası var hangi album veya ep hatırlamıyorum süperdir. Son dönemlerde yaptıkları Deep çok iyiydi ama son bir kaç albumde çizgilerinden uzaklaştılar. İlk ve son dönemleri arasında dünyalar kadar fark var.

1 Beğeni
5 Beğeni

Teşekkürler fırsat bulduğumda dinleyeceğim. Yani Fabulaus Disaster albümünü bitirince.

@Estranged Ankaraya ne zaman geliyorlar. Tarih belirtilmemiş.

1 Beğeni

Tool atıp kaçıyorum hemen.

Forty Six & 2

Stinkfist

1 Beğeni

28 Eylül, Milyon Performance Hall.

1 Beğeni

Teşekkürler (20 karakter)

1 Beğeni

Şunu da bırakayım.

4 Beğeni

Bu gece Ron Jarzombek gecesi ilan etmeye karar verdim. Üst üstte seçtiğim tüm şarkılarda kendi parmağı olduğunu fark ettiğim bu üstat yeteneğin sindirmesi zor ve kendine özgü ama kusursuz tekniği ile sizi baş başa bırakıyorum.

3 Beğeni

Sevenlerine duyurulur

1 Beğeni

Mettalica’nın tarzına yakişmayan bir şarķı olduğunu söylemişleri, Haklılarmış. Ama bu demek degil ki şarkı kötü. Belkide kendimi hazırladığım için sevmişimdir.

Sonuç: Gayet dinlenesi güzel bir şarkı.

1 Beğeni

Bu güzel konuyu yeni fark ettiğim için üzgünüm.
Çok sevdiğim gruplar var ama Black Sabbath’ın yeri ayrıdır. İlk albümleri çok sağlamdır. Ama 2. albümleri Paranoid’in son şarkısını öneririm; “Fairies Wear Boots” birçok türü içinde barındırır. Ayrıca bu şarkıda başka bir kafa var onu seviyorum :metal::beers:
İyi dinlemeler.

3 Beğeni

Amon Amarth’ın yeni albümü “Berserker” bugün çıktı.

2 Beğeni

@Estranged böyle konser ve albüm haberlerini paylaşman çok güzel oluyor. Bu başligmğı sanki hep ben kullanıyormuşum gibi geliyor. Böyle herkesin birbiriyle fikir alışverişi yaptiği albümleri tartıştıği bir başlık olsa keşke.