Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

Bu adamı çok seviyorum. Acayip iyi bir müzisyen. Geçen sene tüm enstrümanları kendisinin çaldığı, 23 dakikalık bir enstrümantal şarkı yayınlamıştı.

Ben kesinlikle heavy metal ve hard rock için doğmuşum. :smiley:

Ancak bazen metale çok hizli gectiğimi düşünüyorum. Metal dinleyince Progserif rock gruplarını sevmez olduk. Sanırım metal dinleyince rock müzik kulaga daha melodik geliyor :grinning:

3 Beğeni

Hocam Zaten Hard Rock dinlemeden direkt metale geçmek yanlış bence. Önce The Doors, Deep Purple, Scorpions, Motörhead, Black Sabbath vs gruplardan başlamak gerek. Çünkü hard rock ve metale dair her şeyin ilkini ve en güzelini onlar yaptı.

Ben Pink Floyd ile başladım. Sonra Led Zepplin,Deep Purple… ile devam ettim. Sonra dinleyecek Rock grubu kalmadı diyerek metale gectim. Ancak daha çok Rock grubu varmis. Özellikle Progserif, Pysedelic ve Rolling Stones tarzı gruplar.Bilseydim metalden önce onlařı da dinler onlardan da zevk alirdım. Aslında bilinçli olsaydım müziğe direk Rock müzikten değil Rockabilly,Soul ve türevlerinden başlardım.

1 Beğeni

Benim metal/rock gibi müzik türleri ile tanışmam 4. Sınıfta olmuştu, Rammstein ile :smile: Televizyonda izlediğim bir filmde Rammstein çalıyordu, ne kadar güzel bir müzik dedim. O günden beri dinler oldum bu türleri :smiley:

1 Beğeni

Benim metal müziğe geçişim daha düzenli oldu doğrusu. Ortaokul yıllarında pop dinlerdim. Sonra Bon Jovi, Poison, Cinderella gibi Glam gruplarını dinledim, sonra Scorpions dinledim hoşuma gitti. Pink Floyd, Deep Purple, Rolling Stones şeklinde devam ettim ve Black Sabbath’ı keşfettim. Sonrasında ise thrash, death, doom gruplarını keşfettim. Paradise Lost, Tiamat, Rotting Christ, Therion, Cradle of Filth, Rammstein, Dimmu Borgir ve daha nice farklı grubu deneyimledim…

4 Beğeni

Adını duyup sonra unutuğum bir gruptu tesadüfi bir şekilde önüme çıktı.

S&M2 videoları Youtube düşmeye başlamış. Şarkı listesi de çok güzel

şarkı listesi de burada. Orada olup izlemek vardı.

Metallica cansın sen :smiley:

2 Beğeni

Şöyle bir şey var.

https://www.cinemaximum.com.tr/metallica-san-francisco-symphony-sm2-filmi

1 Beğeni

Evet sinemalarda oynayacak bu güzide konser. Benim bulunduğum ilde gösterimi yok :smiley:
artık DVD blu-ray bişeyle idare edecez.

1 Beğeni

Hala

2 Beğeni
2 Beğeni

13 Aralık İzmir
14 Aralık Ankara
15 Aralık İstanbul

image

4 Beğeni
2 Beğeni
2 Beğeni
3 Beğeni
1 Beğeni

2004 Therion Ankara konserinin posterini Kocatepe Camii duvarından sökmüşlüğüm vardır :smiley: canlı izlemedim ama çok güzel şarkıları var. Power - Senfonik sevenler için çok güzel grup.

2 Beğeni

Therion harikadır. Senfonik metalin en iyisidir. Özellikle Theli, Deggial ve Vovin albümleri süperdir.

2 Beğeni