Metal Müzik Sevenler Cemiyeti 🎸

Başlık değiştiğine göre güzel bir anımı anlatmak istiyorum.

Erasmus sayesinde Iron Maiden konserine gitme şansı buldum bir defa. Zaten sevdiğim bir gruptu fakat konser öncesindeki birkaç ayda öyle bir dinlemiştim ki artık en sevdiğim grup olmuştu. Baştan sona albümleri dinliyordum her gün. Vakit geldi çattı konsere gittim. Grubun sahneye ilk çıktığı an hâlâ aklımdadır. Hayatımın en güzel günlerinden birisini geçirmiştim. Konserden sonraki aylarda da Iron Maiden’dan başka birisini dinleyemez olmuştum. Konserin yan etkisi gibi bir şey sanırım. Canım ciğerimdir yani Iron Maiden.

Up the Irons!

3 Beğeni

Dinlemeye başladım .

2 Beğeni

Metal Müzik dinlerken gaza gelmemek bir sikintimi ? Çünkü ben hiç gaza gelmiyorum .

1 Beğeni

Bir şunları dene bakalım gaza gelecek misin.

5 Beğeni

Evet bunlar daha iyi . Peki türleri ne .

1 Beğeni

Machinae Supremacy - Cryosleep - Alternatif metal
Stratovarius - No Turning Back - Progresif Metal, Metal, Rock
Apocalyptica - Drive - Progresif Metal
Joe Satriani - War - Hard rock
Falconer - Wings of Serenity - Metal, Rock

2 Beğeni

Anladım ki metal benim tarzım değil ne ne kadar metal müziği sevsemde Rock müzik gibi ne gün dinleyeceğim bir sey değil . Ben Hard Rock ı daha çok seviyorum .

1 Beğeni

İlla şu tarzı dinlemem lazım diye kendini neden zora sokuyorsun ki? Müzik müziktir sonuçta. Amacına ulaşmış olması yeterlidir. Hard Rock seviyorsan zaten bir süre sonra ister istemez metal müziğe doğru kayma ihtimalin var. Rock seviyorum hadi bir de metal seveyim deyip sevilmez yani. Metal müziğin de bir ileri safhası klasik müziktir. Gün gelir onu da dinlersin. Metal dinleyeceğim, gaza geleceğim, çünkü böyle olması gerekiyor diye düşünüyorsun gibi hissettim bir an. Onun için yazdım.

Türlere pek takılmamak lazım.

https://cdn2-www.musicfeeds.com.au/assets/uploads/d11e3196fbf5c51fa63e7a5b4dc1bc1f.jpg

5 Beğeni

Eh birazcık öyle . Heavy metal de sıkıntı yok ancak Thrash metalin bazı sarkilari bana bir beden yüksek .

Not : Mettelica, Megadeath ,Anrhrax gibi thrash metal gruplarında pek sıkıntı yok ancak kreator gibileri nedense bana fazla geliyor bunu nedeni sanırım kretorun sonrada kurulduğu için daha yüksek sesle müzik yapması .

2 Beğeni

Thrash metal hala birçoklarına göre fazla sert geliyor. Bu durum tamamen zevklerle alakalı. Misal Kreator’u ben de dinleyemem. En azından her zaman dinleyemem. En sert metali dinlediğim, Slayer ile uyuduğum zamanlar da vardı fakat şu an Metallica One dinlerken bile yoruluyorum bazen. Zamanla değişebiliyor böyle şeyler. Akışına bırak, rahat ol ve hangi tarz müzik zevk veriyorsa onu dinle.

1 Beğeni

Görev anlaşıldı dostum

1 Beğeni

Uzun süredir ki sanırım 10 seneyi aşıyor metal müziğin bağımlısıyım. Dinlediğim grupları şu linkten öne süreyim: https://www.last.fm/user/SIMETRIX_X/library/artists?date_preset=ALL_TIME

Benzer zevklere sahipsek Spotify’dan çalma listesi yapıp radyo misali beraber dinler, yeni albümler çıkarsa onlar üzerinde konuşma şansına sahip oluruz. Hazır burayı keşfetmişken 2 Aralık At the Gates konserinden bahsetmeden edemem. Ona ben bilet aldım, benim dışımda katılmak isteyen ve katılacak olan varsa buraya yazsın, beraber oraya geçelim =)

1 Beğeni

Kalmah’ı geç keşfetmenin üzüntüsünü yaşadım bir dönem. Melodik death metal dinlediğim zamanlard Dark Tranquillity dinledim hep. Kalmah’ın tadı bir başkaymış. Keşke o zamanlar karşıma çıksaydı. Artık melodik death dinleyemediğim için uzak kaldım bu türe.

1 Beğeni

Kalmah’ı son zamanlarda ben de pek fazla dinleyemiyorum velakin zamanında bana çok yardımı dokundu. Bu arada Kalmah’ı ilk metale başlayanlar için kesinlikle tavsiye etmem çünkü baş ütülemek konusunda bir numaradır :smile: Ama melodik death metal için bir elmas niteliğinde kesinlikle. Benim de çok geç keşfettiğim bir grup, ben de aynı şekilde Dark Tranquillity, In Flames ve Soilwork ile başladım o türe ama Kalmah çok çok ayrı bir seviyede çıktı. Şu an neler dinliyorsun?

Ufak bir not: Geçen sene de Epica’yı çok dinlemiştim. Klasik müziğe ilgisi olan varsa Epica klasik müzikle metali birbirine en iyi şekilde harmanlayan gruplardan birisi. Dinlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

3 Beğeni

Ara ara metal dinleme isteğim geliyor. Epica’ya kesinlikle göz atacağım. Zaten bu tarz grupları artık dinlemek istiyordum. Birisinin bir grup önermesi iyi oldu.

Eskiden aç gibi dinlerdim ya. Bir grup bulduğum zaman birkaç şarkısını dinleyip deyip geçemezdim. Baştan sona diskografisini dinlerdim. :sweat_smile:

Death metal türünü bulduğum zaman çok kısa bir sürede atladım. O tarzları fazla sevmiyorum. Melodik death metali keşfetmem çok iyi olmuştu bu nedenle.

Ekleme: Yazmayı unuttum. Nispeten yeni sayılan Ghost B.C. adlı grubu da beğeniyorum. Artık kafası kaldırmayanlar için güzel müzik yapıyorlar. İlk albümlerini bayıla bayıla dinlemiştim. Fakat müzik türleri biraz sıkıntı yaratabilir. :sweat_smile:

1 Beğeni

Ben de eskiden deli gibi dinlerdim sonra 2 sene önce bayağı durulma dönemi başladı. Herhalde artık dinleyemeyeceğim falan dinliyordum o sıra. Farklı müzikleri keşfedeyim dedim klasik müzik gibi, blues gibi yine de metal müzikten aldığım keyifi alamayınca tekrar köklere dönüş süreci yaşadım.

Bu dünyada o kadar çok keşfedilmesi gerekilen grup var ki bitmek bilmiyor cidden. Ghost’da onlardan birisi. Birkaç denemede bulundum ama dediğin gibi müzik türü çok sarmadı ama inadına o grubu anlayabilmek için savaşımı sürdüreceğim! Diğer methedilen grup da o konuda Converge. Onlara da bir türlü ısınamadım. Mastodon ama bu sıralar döktürüyor. Son albümleri harikaydı.

2 Beğeni

Şöyle bir grup buldum, Progserif Metal bence bir süre bunu grubu dinleyebilirim. Nightwish de var.

4 Beğeni

Progserif Metal denince aklıma gelen ilk gruptur Dream Theater ama eğer onları yeni keşfettiysen sana Queensrÿche öneriyorum o da Progserif Metal denince aklıma gelen ikinci gruptur

4 Beğeni

İyi ki burası var. Yoksa kim bilir Kalmah’ı ne zaman keşfederdim :star_struck:

2 Beğeni

Efsane ,-

3 Beğeni