Michael Moorcock Elric Serisi (İthaki Yayınları)

Elimde sadece ilk kitap vardı yüreğime su serptin :Dd

2 Beğeni

Ah :grin: o tek kitabı bana satmaz mısınız :grin:

1 Beğeni

Geriye kalan tüm kitapları daha dün almasam öylesine bile yollardım. Tamamen şansızlığın dün paramın olması :Dd

1 Beğeni

Keyifle okuyun hocam. Var olun.

1 Beğeni

Hareket görünce ‘aha ilk kitap baskıya gitti’ heralde dedim. Bir türlü okuyamadığım bir seridir kendileri…Bıktım bu baskısızlıktan.

4 Beğeni

Ben dün ilk kitabı bir kırmızı kedi şubesinde gördüm ama okumayı düşünmediğim için hiç bulaşmadım :blush: Etiket fiyatına satılıyordu, muhtemelen birkaç şubede daha vardır Drnin falan.

Tekrar gider misiniz bu aralar o şubeye :grin:

Netflix, Elric dizisi çekecekmiş dedikodusu mu yaysak ne yapsak :slight_smile:
O zaman İthaki kesin basar.

2 Beğeni

Yaşattığımız hayal kırıklığı için kusura bakmayın :Dd

@Blackheart bu mu? Xd

https://forum.kayiprihtim.com/t/elric-destani-televizyon-dizisi-oluyor/18376

3 Beğeni

Var mıymış böyle bir haber ve başlık :slight_smile:
Okuyalım bakalım. Çekimlere başlanmamıştır kesin. Başlanırsa İthaki hareketlenir :slight_smile:

3-5 kitaplık serilerin kaderidir bu, ilk kitabın 1. baskısı 2000 adet 2-3 senede tükenir. İlk kitabı alan bazı okurların kitap ilgisini çekmez ve devam kitaplarını almaz, yayınevi haliyle 2. baskı için çekinir, okuyacak olan da arasında 1. kitabı bulsun.

Bu kitapların e-kitap baskıları da olsa okur en azından kitaba ulaşır.

3 Beğeni

Çok haklısınız @alper bey. Ben ilk kitap elimde olmamasına rağmen diğer kitaplardan birkaç rastgele öykü okudum, çok farklı ve çok güzel buldum Elric evrenini. Bence Elric yeterince reklamı yapılmamış bir seri.

3 Beğeni

Kitaplar hakkında bilgi verebilecek var mı?
Kurgu nasıl , olay akışı, türü nedir (high fantasy mi vb.) , hangi seri tadında , yetişkinlere yönelik mi yoksa her yaşa göre mi ?
Yarın sipariş vereceğim okumadığım bir kaç fantastik seriyi bu seri de onlardan biri fakat daha öneren çıkmadı forumda o yüzden merak ediyorum. Ayrıca kitaplar için biraz ergen tadında gibi yorumlar okumuştum önceden doğruluk payı var mı ?

High Fantasy sanırım, öykü öykü ilerliyor. Okuduğum en iyi fantastik kitaplar arasına giren bir seri. Ancak herkese hitap etmeyebilir. Zaten herkes her şeyi beğenecek diye bir şey yok. Wıtcher gibi öykü öykü ilerliyor. (gerçi w ilk iki kitabı öykü öykü ama) İthaki baskısında Moorcock’un başka öyküleri de var çoğu aynı evrende geçiyor. Tamamen iyi veya kötü karakter yok grimdark diye bir terim var sanırım o türde diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ederim.

1 Beğeni

Çok makbule geçti bu okuma sırası. Çok teşekkür ediyorum. O kitaptan o kitaba gecerken biraz helak olacağım gibi duruyor :Dd

1 Beğeni

Elinde Elric Serisi olan ve satmayı düşünen bir arkadaş varsa mesaj atabilir. Toplu veya tekli bir biçimde farketmez fazla yıpranmadığı sürece alırım. Bütün seriyi bir an önce alıp doğru sırayla okumak istiyorum.

https://www.instagram.com/p/CCf5U94prbG/

6 kitabı 2. el olarak 250ye bulursun.
sıkıntı ilk kitaptı en son geri kalan kitap sitelerinde bulunabiliyor.

Bu sıraya göre okumak isteyen arkadaşlar için şöyle bir kolaylık yaptım.

M=Makale
DH=Diğer Hikayeler

15 Beğeni

Arkadaşlar kronolojik olarak ilk kitap hangisi? Ben de bu seriye başlamak istiyorum ancak ilk kitap tükenmiş.

Sizden bir önceki mesaj ve alıntıladığı mesaj bu konuda yardımcı olacaktır.

2 Beğeni