Michael Moorcock Elric Serisi (İthaki Yayınları)

O zaman anladığım kadarıyla tüm kitapları alıp öyle okumak gerekiyor.

İlk kitabı sona bırakmak yeterli olabilir.

Bu koleksiyon hikâyelerin yayınlanma tarihlerine göre sıralanmış. İlk ciltte Moorcock’un Elric’le işi bitiyor. Sonraki ciltler kritik boşlukları dolduruyor.

Elric öyküleri, dergilerde yayınlanmalık biçimde yazılmış. Yıllar içerisinde, önceden planlanmamış yeni yeni serüvenler eklenerek büyümüş.

Gönülsüz bir kahramanın destanından farklı dönem ve maceraları içeren bir derleme gibi düşünün.

Buna göre okuma planı yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Elinde Elric serisi olan bir forumdaşımıza bir sorum olacak.
5 kitap Amazon’dan bir kitap ise forumdaşımızdan olmak üzere seriyi bende sonunda tamamladım.

Yanlız şöyle bir sorum var Amazon’dan gelen Kılıçlar ve Güller barkodunu sorgulattığımda başka bir kitap çıkıyor ayrıca diğer kitaplarda
kapak ve iç sayfayı ayıran kapağın iç renginde ayrı bir sayfa mevcutken bu kitapta mevcut değil.

Elinde bu kitaptan olan forumdaşımız yazarsa ve kendi elinde ki kitapla karşılaştırabilirsek sevinirim.

Kılıçlar ve Güller bandrolü;

Bandrol sorgusu;

2019 Nisan 1. Baskıymış elimdeki kitap, 2. baskı yaptı mı bilemiyorum.

1 Beğeni

Aynen bendeki de 1 baskıymış. Peki zahmet olmazsa kapağı açınca arada renkli sayfa var mı acaba? Yoksa kapağı açar açmaz direkt aşağıda ki fotoğraf gibi mi sizde ki?

Kapak içi sayfa aynı

Ama senin kapağın arkasından öndeki foto gözüküyor ya, bendeki baya kalın :smile: satıcısı amazon muydu bu kitabın yoksa başka bir dükkan mı?

1 Beğeni

Evet satıcı Amazondu. Benim ışık o taraftan vurduğu için öyle olması lazım. :joy:
Değişim talep etsem mi ne yapsam kararsız kaldım.
Bende ki bandrolde penguen ile alakası olmayan bir kitapevi çıkıyor birde acayip kararsız kaldım. :disappointed:

Aynen ışıktanmış :slight_smile: Valla amazonda değişim kolaydı sanki ama gelip almıyorlar anlaşmalı kargoya kişi teslim ediyor. geçen hepsiburada da kapıdan hepsijet aldı o uygulamalarını beğendim. Ama amazon da süreç bakımından hiç sorun çıkarmıyor, karar sizin. Bende amazon satıcı olunca şaşırdım, onların tedariki hep ana dağıtıcı ve firmaların kendinden çünkü.

1 Beğeni

Kitaplardan bitişe okunmuş gibiydi içime sinmemişti konuştum Amazon müşteri hizmetleriyle iade edeceğim. Zahmet verdim yardımınız için size de çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Michael Moorcock’tan yeni bir Elric kitabı geliyor. Çıkış tarihi Aralık 2022. Kitabın ismi : The Citadel of Forgotten Myths.

7 Beğeni

Olmadı şimdi bu sene bu seriyi okumayı düşünüyordum tamamlandı diye.

Yanlış anlamadıysam ara kitap gibi bir kitap, Witcher Fırtınalar Mevsimi gibi.

Umarım bizde basılırsa kapak uyumlu olur.

Bu seriyi kronolojik sıraya göre okumayı düşünüyorum ancak diğer hikayeleri başa mı sona mı alayım bilemedim. Elric okumuş olan dostlardan tavsiye rica ederim

Diğer postta dün konuştuk.

Evet gördüm ancak benim sorumun cevabı burada değil. Açayım biraz. 28 adet kronolojik sıralı Elric hikayesi var. Bir de diğer hikayeler adlı bir başlık altında 8 adet hikaye var. İşte ben bunların okuma önceliğini öğrenmek istiyorum. Elric hikayelerinden önce okumak kronolojik olarak hatalı mıdır?

@_Ged den yardım alalım :slight_smile:

1 Beğeni

@Haplo geldim. İnşallah yardımcı olabilirim. :slightly_smiling_face:

Öncelikle ithakinin bastıkları dışında Elric okumadım. Bu yüzden bu konuda net bir çizgi çekemem. Fakat bana sorarsınız, ilk bu kronolojiyi okuyun sonra onları okuyun derim. Çünkü Elric’in başlangıçta nasıl olduğunu, neler atlattığını bilirseniz, onları okumanız daha eğlenceli ve yerinde olur diye düşünüyorum. Zaten ana temeller bunlar onlarsa teferruat gibi. Tıpkı fazladan bir Conan hikayesi okuyormuşsunuz gibi. Tabi önce okursanız da zevk alırsınız ama öncesini bilmek ve ona göre ilerlemek daha doğru bir karar olur.

1 Beğeni

@Haplo ve @_Ged Dönüşünüz için teşekkür ederim. Öteki Rüzgar’ ın son sayfalarındayken yardım yine çevik atmacadan geldi. Güzel tesadüf :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Rica ederim. Yerdeniz de çok başka bir dünyadır. :slightly_smiling_face: Umarım siz de beğenmişsinizdir.