Myers - Briggs Kişilik Testi

Evet, bugün de pek anlamı olmayan bir başlıktayım. Gerçeklerden uzaklaşmak ve biraz ara vermek herkesin ilacı olmalı.

Öncelikle belirtmeliyim: Her insan, hayatın özgün birer parçasıdır. Üç - beş soruyla kimsenin ne tur bir insanın olduğunu anlayamayız. Yine de merak ediyorsunuz işte.

Merak eden için:

https://www.16personalities.com/tr

(Materyalin büyük bir kısmı ne yazık ki İngilizce.)

İyi akşamlar dilerim.

7 Beğeni

Savunucu çıktım.

Savunucu kişilik tipi çok ender görülmekte olup, nüfusun yüzde birinden azını oluşturur, ama yine de dünya üzerinde izlerini bırakırlar.

Türümün son örneği olduğumu biliyordum :roll_eyes:

11 Beğeni

Ben de savunucu çıktım. :+1: Yalnız değilsiniz Mit.

5 Beğeni

2 Beğeni

Ben “buyurucu” çıktım. Ne menem bir şeyse artık.

Belki de nüfusun sadece yüzde üçünü oluşturuyor olmaları,

Buradan hangi sonuçla çıkarsan çık, nadir oluyorsun herhalde.

Yuh, alenen küfür yiyoruz, bu nasıl bir test!

5 Beğeni

Buyurucu… Yuzde 4 olduk…

1 Beğeni

Renault Descartes çıktım.

Savunucu… Jon Snow ile aynı kategori oldum ya la :sunglasses:

1 Beğeni

Mimar çıktım. Ayrıca Gandalf da mimarmış :woman_mage:

Çoğunlukla gerçekten de kişiliğime uygun gibi, ama tıpkı burç fallarındaki gibi bir Barnum Etkisi de olabilir. Yine de keyifli bir testti :slight_smile:

2 Beğeni

Barnum etkisinin adını bilmediğim için yazamadım ben de bundan bahsedecektim.

1 Beğeni

Ben buymuşum: Kişilik tipiniz: Kampanyacı ENFP-A

:thinking:

2 Beğeni

Merhaba Buyurucu dostlar.

Test ne kadar doğru bilemem ama duygusuz diktatör değiliz yazıldığı kadar. Sahte insanlara dayanamıyoruz. Yanımızda, arkamızı kollayabilecek insanları seviyoruz. Yani en azından ben böyleyim. :hanci:

2 Beğeni

Bunların bizim gibi insanların elinde olabilecek güçler olduğunu düşünmüyorum.

Mantıkçı tanım da uyuyor

Kişilik tipiniz:
Becerikli
ISTP-T

İyi mi?

Hayatı yaşamak istedim, başka bir hayatı. Her gün aynı yere gitmek, aynı insanları görmek ve aynı işi yapmak istemedim. İlgi çeken zorluklar istedim.

HARRİSON FORD

Benim en büyük amacım artık memur olmak ama alıntıladığı söze bak. /: Ya da olacak 5-6 dairem onların kirasıyla yan gelip yatacağım. İdeal yaşam.

“Çok az bulunmaları talihsizliktir, çünkü nüfusun yaklaşık sadece yüzde beşini oluştururlar.”
Kıymetimi bilin.

Bir Arabulucu çıkarsa bana mesaj atsın >_<" Çünkü:

Nüfusun sadece %4’ünü oluşturan Arabulucu kişilik tipleri için yanlış anlaşılma riski ne yazık ki yüksektir; ama beraber zaman geçirmek için aynı kafada insanlar buldukları zaman hissedecekleri uyum, bir keyif ve ilham kaynağı olur.

4 Beğeni

Mantıkçı çıktım. :thinking: Açıklama kısmını okuyunca doğru gibi geliyor ama emin olamadım ya hiç düşünmüyordum :smiley:

Mantıkçı kişilere bakıyorum da, Üstat Aemon, Varys, Neo… Yine de sevemedim ya.

2 Beğeni

Mantıkçı çıktım. Kısmen doğru.

Kampanyacı aslında tam da bizim Kitap Fırsat/Kampanya Alanı kategorisinin müdavimlerine çıkabilecek bir sonuçmuş :rofl:

2 Beğeni

Ben bu testi daha önce de çözdüm. Wattpad’de okuduğum Paralel Odalar Teorisi kitabı bunu işliyordu ve yazar da bu testi çözdüğünü, bizlere de önerdiğini söylemişti. Şimdi basıldı tabii o kitap, hatta devamı da geldi. Ben hala sapım, neyse o zaman INFP-T çıkmıştım sizin gibi. Tabii %4 kısmıyla ben ilgilenmedim ama INFP-T olan ünlüler listesinde Tolkien’i görünce çok kıvanmıştım. Şimdi bir daha çözdüm de bu sefer mantıkçı oğlu mantıkçı çıktım @Karahayalci gibi :frowning: Yani ne olduğumu bilmiyorum ama iki yere de çıkıyorum :buyucu: