N. K. Jemisin - Kırık Diyar Serisi Üçüncü Kitap Hakkında Bilgi

Serinin üçüncü kitabı The Stone Sky Türkçe olarak ne zaman çıkacak, bununla ilgili bir bilgi var mı?
İnternette araştırdım ama son kitap çıkalı 5 yıl olmasına rağmen hiçbir bilgi bulamadım.

Bu seri hakkında bir bilgim yok. Ancak ithaki’nin bu yazarın başka bir kitabını basmak istediğini biliyorum.

Son kitap çıkalı 3 yıl oldu, serinin pandemi yüzünden aksadığını umuyorum. Ben de bekleyenlerdenim fakat devamı gelir mi ondan da şüpheliyim çünkü satışları yüksek bir seri gibi durmuyor. Forumda pek bahsedilmiyor ve kitapyurdu satışları ilk kitap için 367, ikinci kitap için ise 126 olarak gözüküyor. Sosyal medyadan sordum az önce, yanıt verirlerse burada paylaşırım.

3 Beğeni

Bu konu konuşulalı çok uzun zaman olmuş. Dex yayınında serinin sözleşmesinin bittiğini ve 3. kitabın basılmayacağını açıkladı. Satışlar nedeniyle baskıya ikna edememiş yayın yönetmeni. :slight_smile:

4 Beğeni

Yazık olmuş, çok da güzel bir seriydi. Beklememe gerek kalmadı en azından.
Türkiye gerçekleri no 2158: bu ülkede fantastik kurgu reklam yapılmadan satmıyor.

3 Beğeni

Ben hiç sevmemiştim seriyi, ilk kitap sonrası devam etmemiştim. Yanlış hatırlamıyorsam ikinci tekil kişi gözüyle anlatım vardı.

2 Beğeni

Senin ahın da tuttu zaten kesin. :slight_smile:

Aynen ikinci tekil kişi anlatımı. Dünyası ve o hale gelişi çok hoşuma gidiyor benim, yaşananlara rağmen hayatta kalmaya çalışan insanlık, bir de tabii oradaki büyünün nasıl çalıştığına dair gizemler. İkinci kitapta açıklamaya da başlamışlardı, sanırım Malazan’ın kovan mantığını andırıyor biraz. (Şirin gösterme çabası. :smiley: )

YZ çevirisi yeterince geliştiğinde böyle engeller dert olmaktan çıkacak sanırım herkes için.

1 Beğeni

Yok be ne ah edicem (şaka yaptığını biliyorum da ciddiye alan çıkae illa ki). Keşke her seri basılsa da herkes istediği seriyi okusa.

Benim yıldızım barışmadı Nemisin ile. Inheritance üçlemesini okudum, fena değildi. Kırık Diyar’da ise bir süre sonra sıkıldım. Bir de her Top N listesine giriyor bu kadın, fena pr yapıyor heralde, anlamadım.

1 Beğeni

Yazar bir kadın, siyahi ve kitaplarında mutlaka queer karakterlere baş roller veriyor, ayrıca konuşmalarında da savunuyor. Bundan güzel PR yok malum. İthaki The City We Became’i bastı, bilgin var mı? Beğenilmiş ama belli de olmuyor popüler opinionlar.

3 Beğeni

Kadın hakkında olumsuz yorum neredeyse hiç görmedim. Kendim okumadım ama bildiğim, duyduğum bir kitap, hep olumlu yorumlar var. Yine de kadına mesafeliyim.

Mesela Miras üçlemesinde love triangle (hatta threesome) vardı, aynısı keza Kırık Mevsim’de de vardı (ki soğuma sebeplerimden biri de bu tekrar işi). Bu bahsi geçen kitapta da varsa şaşırmam. :slight_smile:

3 Beğeni

Ben de şaşırmam. :slight_smile: Kadın o hikayeyi de örecek yani mutlaka yazımına, ilginç.

Eh, birileri okur yakında, sorguya çekerim ben de.

1 Beğeni

https://forum.kayiprihtim.com/t/n-k-jemisin-besinci-mevsim-hugo-odulu-ve-baska-seyler-daha/7587

Olumsuz inceleme.

2 Beğeni