NBA Forum

Tebrikler Bucks, tebrikler Ante. Suns’ı destekliyor olsam da sanırım mutluyum. :slight_smile:

1 Beğeni

Biontech evlerime ateşler saldı ve canlı izleyemedim maalesef :smiley:. Önceki maçlardakinden daha üst düzeyde bir Giannis dominasyonu olmuş özellikle 2. yarıda. Başka başka üst düzey oyuncular gibi süper takım kurma hamleleri peşlemeyerek geçen sene küçük şehir takımında kalmaya karar veren sözleşmeye imza atması ile sempatimi kazanan Antetokounmpo ne kadar sevinsen az gibi :grinning_face_with_smiling_eyes:

image

1 Beğeni

Gerçekten çalışmanın önemini ve ne kadar öyle olarak görülmeseniz de başarabileceğinizi gösteren bir final izledik ama finalden çok takaslar konuşuluyor. Lakers CP3 veya Russel Westbrook’un peşindeymiş ne diyorsunuz bu işe? Bence Lillard’ı tercih etmeliler.

1 Beğeni

Sign and trade gelecek gibi hocam, dedikodu mantıklı geldi bana da lakers için. Chris Paul un tek yıl 40 küsür milyonluk kontratı var, yaşı 36. Oyuncu opsiyonlu bu 1 yılı reddedip serbest kalıp 3 yıllık filan bir kontrat alabilir ki onu kovalar gibi. Bu koşulları da Phoenix den daha iyi takımlar önerebilir.

Lakers tarafında da başta Schröder olmak üzere boşa çıkan oyuncuları var. Schröder Lakers ın verebileceğinden fazla para istediğini zaten uzatmayı reddederek beli etmişti. O da serbest oyuncu pazarına düşecek.

Şimdi bu iki takım ellerindeki 2 büyük asset i kaybetmemek için bu takasa giderek epey karşı çıkabilirler gibi duruyor. Lakers Schröder e beklediği yüksek kontratı verir + yanına bir de Talen horton tucker gibi bir asset ekleyerek, paul un yeni imzalanacak 3 yıllık ve yine pahalı olacak kontratına denk bir takas sunmuş olur. hem iki takım da ellerindekini bedava kaybetmemiş hem de ihtiyacı olan parçalara ulaşmış olur.

Ligin en iyi oyuncusunun yanına gelmiş geçmiş en iyi oyun kurucularından birinin geleceğini görmek heyecan verici, yaşları kaç olursa olsun :grinning_face_with_smiling_eyes: ama asıl karşı çıkan Suns olur bence gelecek açısından. Bana epey mantıklı gelen bir takas ya, bakalım olacak mı.

1 Beğeni

Yeterince dibe batınca yukarı sıçraması daha kolay oluyor sanki.Lowry,LeBron ve Giannis bunların en net örneği.Buna ucundan kıyısından Middleton bile dahil edilebilir.Ben daha çok sevindim Bucks’ın almasına.Daha çok dayak yemişlerdi kamuoyu tarafından.Giannis’in performansı gördüğüm en etkileyici performanslardan biriydi.Sanki liselilerle maç yapıyor gibi takılıyordu sahada bir ara.
Suns’ın ne yapacağını merak ediyorum.Booker-Bridges-Ayton çok iyi bir çekirdek var orada.CP’ü tutmaya çalışıp bir uzun hamlesi yapabilirlerse seneyede kafaya oynayan bir takım çıkabilir.
@Arimfxx Benimde aklıma geldi CP3 ayrılabilir haberlerinden sonra sonunda Lakers’a gider diye düşünmüştüm.LeBron ilede çok iyi arkadaşlar zaten.Çok muhtemel bence.

1 Beğeni

Ben Lebron’u pek sevmem ama bence hepimiz CP3’nin en az 1 yüzük hak ettiğini düşünüyoruzdur. Evet Giannis hak etti buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum bir Golden State’li olarak umarım Klay’in dönüşüyle seneye şampiyon biz oluruz. :grin:

1 Beğeni

@Anpilfan dibe batma derken sezon içi düşen form grafiği mi demek istediniz üstadım? Giannis önceki iki sezonun MVP si çünkü dip görmeden ziyade tavana doğru devam eden bir ivmesi var bence hala :grinning_face_with_smiling_eyes:

Bu çocuğun iki temel sıkıntısı vardı önceki sezonlarda. ikisi de performans kaynaklı değildi bence. Biri geçen sene bitecek sözleşmesi ile beraber medyada aşırı aşırı sakız yapılması ve bunun psikolojisi. 2. si de küçük camia olan bucks ın doğru yan parçalar ile ona uygun takımı bir türlü tam oturtamaması idi. NBA de kimse Antetakounpou nun yanına Bukcs a gideyim de big three yapayım vs demiyor maalesef.

Bucks ekibi sene başı zaten kalmak isteyen ama kafası karışmış giannis e tüm istediklerine garanti vererek ikna edip süpermax ı vermeleri ile 1. doğru hamleyi; jrue holiday e de bence takasta epey fazla asset vererek takıma katarak da 2. doğru hamleyi yapmışlardı.

Bu hamleler önceki 2 sezona kıyasla normal sezon performanslarının düşmesine yol açtı, hem bench rotashonu daraldı hem elde avuçta draft/genç kalmadı. Ama birkaç mesaj üstte paylaştığım gibi playofflar 7-8 kişiyle dönüyor işte :grinning_face_with_smiling_eyes: Sonuçta 50 yıl sonra şampiyonluk geldi mi geleceği satıyorsun bu sistemlerde :joy:

Ben şu an temmuz sonunu bekliyorum açıkçası, Kawhi ve Chris Paul oyuncu opsiyonunu reddedip başka limanlar arayacaklar mı? John Collins bir yerlerden çılgın bir talep görüp ortalığı karıştıracak mı? Amerikalılar hep belli limitlerde spor işlemi yapabildiği için bizim tırıvırı futbol transferlerinden çok daha heyecanlı oluyor bu dönemler :joy:

1 Beğeni

Yok hayır play offlarda çok kötü performans verip dalga konusu olmalarını dedim.Yanılmıyorsam hatta Giannis ve Lowry bu minvalde bir açıklama dahi yapmışlardı.
İşte bir tek guard yedeği kaldı Bucks için.Teague ile olacak iş değil çünkü.CP’nin ayrılacağını ve Kawhi’ın kalacağını düşünüyorum ben.

1 Beğeni

2021 Draft’i iyice yaklaştı, beklenen büyük draft takasları pek gelmedi. Memphis le New Orleans arasında geldi bir tek, onda da New Orleans ın verim alamadığı büyük kontratlardan çıkma çabası etkili oldu. Var mıdır mock draft ları filan takip eden?

Cade Cunnigham banko 1. seçilecek gibi, draftteki taşıyıcı yıldız adayı ve detroit’in de ihtiyacı. Jalen Green ve Evan Mobley 2 ve 3 olur gibi. Sonrası karışık :grinning_face_with_smiling_eyes: Benim müzmin averaj takımım Orlando 5 ve 8 seçecekti galiba. Nolur gene batırmasınlar :joy:

Tabi bizi ilgilendiren tarafı Alperen Şengün’ün de drafta katılması ve üst sıralardan seçilmesinin beklenmesi. Alperen için 8. sıradan 16. sıraya kadar değişen bir tahmin aralığı var. 8. Sıradan Orlando biraz da sürpriz bir seçim yaparak Vucevic in boşluğunu doldurmak isteyebilir. 9. sıradan Sacramento seçebilir ki, ligin en leş ribound cularından olarak geçen sezonu kapattıkları için çok mantıklı olabilir onlara. 11. sıradan Charlotte için adı çok geçti, zaten buradan da seçilmez ise antrenmanlara çıktığını bildiğim Golden State 14 ten ya da Oklahoma City 16 dan seçebilir. Wiseman ı kullanamıyorken Golden State Alpereni seçmez gibi, ama antrenman yaptılar onunla yani açık bir ilgileri var.

1 Beğeni

NBA Draftlarını da izlemesi ayrı bir sıkıntı nerden nasıl belli değil yani ben uğraşamadım ama Cade Cunnigham’ın ilk seçileceğini ben de duydum biraz da izledim ama çok iyi değil gibi duruyordu.

1 Beğeni

Hastası çoktur ya draft ların da :grinning_face_with_smiling_eyes: Bende draft öncesi dedikoduları, takas haberlerini filan seviyorum işte en aktif dönem. Amerikanın tüm fotomaçları iş başına geçiyor :joy:

Nereden izliyorsunuz?

Bu gece 3 te yayınlanacak sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Büyük ihtimal izleyemem ya saat farkından dolayı :grinning_face_with_smiling_eyes:

NBA draft streams yazıp deneyebilirsiniz.Sanırım bir şeyle çıkacaktır.Bilyoner youtube kanalında da yayın olacakmış sanırım.

Kyle Kuzma, Kentavious Caldwell-Pope, Montrezl Harrell ve bu senenin 22. sıradan draft edilen oyuncusu karşılığında Westbrook’u ayrıca 2024 ve 2028’in 2. sıra draft hakkını almış.

Aynen hocam, gecenin bombası westbrook takası olmuş. Hiç beklemediğimiz yerden geldi :grinning_face_with_smiling_eyes: Ben bu üçlünün biraz uyumsuz olacağını ve sakatlıklardan çok çeken lakers ın kadroyu nasıl derinleştireceğini çok merak ediyorum. Elde avuçta hiçbir şeyleri kalmadı artık.

Draft listesini de spoiler içinde paylaşayım;

Birinci Tur

1. Pistons: Cade Cunningham
  2. Rockets: Jalen Green
  3. Cavaliers: Evan Mobley
  4. Raptors: Scottie Barnes
  5. Magic: Jalen Suggs
  6. Thunder: Josh Giddey
  7. Warriors: Jonathan Kuminga
  8. Magic: Franz Wagner
  9. Kings: Davion Mitchell
  10. Grizzlies: Ziaire Williams
  11. Hornets: James Bouknight
  12. Spurs: Joshua Primo
  13. Pacers: Chris Duarte
  14. Warriors: Moses Moody
  15. Wizards: Corey Kispert
  16. Rockets: Alperen Sengun
  17. Pelicans: Trey Murphy
  18. Thunder: Tre Mann
  19. Hornets: Kai Jones
  20. Hawks: Jalen Johnson
  21. Clippers: Keon Johnson
  22. Pacers: Isaiah Jackson
  23. Rockets: Usman Garuba
  24. Rockets: Josh Christopher
  25. Knicks: Quentin Grimes
  26. Nuggets: Nah’Shon Hyland
  27. Nets: Cameron Thomas
  28. 76ers: Jaden Springer
  29. Nets: Day’Ron Sharpe
  30. Grizzlies: Santi Aldama

İkinci Tur

1. Wizards: Isaiah Todd
  2. Thunder: Jeremiah Robinson-Earl
  3. Clippers: Jason Preston
  4. Knicks: Rokas Jokubaitis
  5. Pelicans: Herbert Jones
  6. Knicks: Miles McBride
  7. Hornets: JT Thor
  8. Bulls: Ayo Dosunmu
  9. Kings: Neemias Queta
  10. Jazz: Jared Butler
  11. Spurs: Joe Wieskamp
  12. Pistons: Isaiah Livers
  13. Blazers: Greg Brown
  14. Nets: Kessler Edwards
  15. Celtics: Juhann Begarin
  16. Raptors: Dalano Banton
  17. Raptors: David Johnson
  18. Hawks: Sharife Cooper
  19. Nets: Marcus Zegarowski
  20. 76ers: Filip Petrusev
  21. Clippers: BJ Boston
  22. Pistons: Luka Garza
  23. 76ers: Charles Bassey
  24. Bucks: Sandro Mamukelashvili
  25. Thunder: Aaron Wiggins
  26. Hornets: Scottie Lewis
  27. Pistons: Balsa Koprivica
  28. Knicks: Jericho Sims
  29. Nets: RaiQuan Gray
    60: Georgios Kalaitzakis

Alperen tahmin ettiğim en düşük sıradan seçilmiş oldu, 16-18 lere kalırsa Oklahoma kesin seçer diyordum. İlginç bir şekilde gelecekteki 2 adet 1. tur draft hakkı için Alpereni Houston a takasladılar.

Kötü mü oldu, aslında daha iyi bile olmuş olabilir. Houston da yeniden yapılanma içinde olduğu için bol bol şans bulacaktır Alperen. Ayrıca Houston 2 numaradan Jalen Green gibi bir yıldız adayı ile beraber toplam 4 pick yapmış oldu. Yediden yapılanmaya giren bir takım için inanılmaz başarılı bir akşam geçirdiler. Usman Garuba 1-2 sene daha Real Madrid de devam eder muhtemelen ama yakın gelecekte Houston izlemesi keyifli bir takıma dönebilir :slight_smile:

Genel olarak draft ın tepesinde çok sürpriz olmadı. 1-2-3 beklenen seçimlerdi. 4 ten belki Jalen Suggs’ı seçebilirdi Raptors. Seçmeyince benim takım Orlandoya kaldı, güzel oldu :grinning_face_with_smiling_eyes: Franz Wagner ı da 6 ve 7 den seçmediler, o da 8 den orlandoya kaldı :star_struck:.

1 Beğeni

Bu Cade Cunningham neymiş arkadaş adama aylar önceden 1. pick diyorlardı da ben bir şey görememiştim nasıl oldu da seçildi anlamadım.

Katılıyorum Kaan hocam, biraz fazla şişirilerek geliyor gibi. Yine de her işi biraz biraz yapan ve ortalamanın üzeri yapan bir oyuncu olduğu için süperstar potansiyeli olarak ondan daha iyisi yok gibiydi bu draftta. Sayı atıyor, kendi pozisyonunu yaratıyor, oyun görüşü iyi, arkadaşlarına güzel asistler çıkarıyor, ribount çekiyor savunma da iyi duruyor fln komple oyuncu tanımında ve eksikleri de geliştirince muhtemel bir süperstar adayı.

Yine de bir lebron, derick rose, john wall, kyrie irving gibi bir number one pick olarak bu adam %100 all star denemez gibi bence, ama reklamı öyle geliyor son 1 senedir :smiley:

1 Beğeni

İlk paragrafı okurken dedim vay arkadaş adam Lebron’muş :grinning: Doğrudur ya koskoca takımlar seçiyorsa vardır bildikleri.

1 Beğeni

Hahah ya işte kağıt üzerinde bakınca öyle gözüküyor ama bence de değil :joy: Bende kısa videolarda izledim, komple maç olarak daha iyi değerlendirilir tabi. Bir de görece düşük seviye kolej takımından ( oklahoma state ) topun hep kendinde olduğu bir yerden gelince kendini de çok gösterme şansı buldu diye düşünüyorum.