Neal Stephenson'un Barok Döngü Üçlemesi'nin İlki Bizlerle: "Cıva"

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/neal-stephensonun-barok-dongu-uclemesinin-ilki-bizlerle-civa/

image

Tarih ve bilimkurguyu harmanlayan Barok Döngü Üçlemesi’nin Arthur C. Clarke Ödüllü ilk kitabı “Civa” raflardaki yerini aldı. (DEVAMI…)

6 Beğeni

Elinize sağlık :slight_smile: Kılıner değil Kılınçer olacak, sanırım yanlış yazılmış.

1 Beğeni

:hushed: Yaktın beni “babil.com” (Kılıner yazmışlar) :grinning:

Doğru söylüyorsunuz @Giskard , Alfa Yayınları sitesinde “Kılınçer” yazıyor.

Teşekkürler :+1:

Not: Kılınçer olduğunu öğrendiğimde ben= yukarıdaki Neal pozu verdim :smile:

1 Beğeni

Konuyu okuyorum içimden aha hem tarihi kurgu hem bilimkurgu tam benlik kitap diyorum.Kapağında Türk haremi geçiyor milliyetçi duygularım kabarıyor-muhtemelen kitapta Türkleri barbar olarak gösterdi ama olsun-hemen almalıyım diyorum.Kitapyurduna bakıyorum ama o da ne 75 tl etiket fiyatı.
Temsili ben: :pleading_face:

2 Beğeni

1014 sayfa… Aslında dokuz kitaptan oluşuyor ama üçer kitaptan üç cilt haline getirilmişti, Alfa da üçleme halini esas almış. Şahsen kitap kitap yayınlanmasını tercih ederdim, edinmesi de okuması da taşıması daha rahat olurdu.

2 Beğeni

Sekiz kitap değil mi yahu :thinking:

Vol. 1 of the Baroque Cycle:

• Book 1 – Quicksilver
  • Book 2 – King of the Vagabonds
  • Book 3 – Odalisque

Vol 2 of the Baroque Cycle: The Confusion

• Book 4 – Bonanza
  • Book 5 – The Juncto

Vol 3 of the Baroque Cycle: The System of the World:

• Book 6 – Solomon’s Gold
  • Book 7 – Currency
  • Book 8 – The System of the World

:+1:

Azizim, aynısını ben de yaşadım ama 30-40 tl bazında tek tek yayınlasalar daha sorun günümüz şartlarında artık her kitap için senin kullandığın ifadeyi kullanıyorum… :pleading_face:

1 Beğeni

Doğrudur, 3-3-3 diye kalmış aklımda.

1 Beğeni

Kayıprıhtımın bu yeni kitap tanıtım tarzını beğeniyorum cidden . Yazar hakkında kısa ve güzel bilgiler verip kitabın tanıtımına geçiyorlar. Son bir kaç yazıdır bunu farkettim. Önceden yapılmışsa bile bilemiyorum… gözden kaçmış olabilir :slight_smile: Bu şekilde devam. Böyle daha iştah kabartıcı oluyor :smiley:

4 Beğeni

Ay başı yatan maaş nedeniyle kitabı dün sipariş edebildim ama siparişi verdiğim siteden baski bulunmamaktadır diye bir mail aldım bugün. Alfa yayınlarının sitesinde 24 ekim 2018 tarihinde cıktı olarak gözüküyor. Birkaç siteye baktim ya baskısı bulunmamaktadır yazıyor ya da 20 gün temin süresi yazıyor. Durumla ilgili bilgisi olan var mıdır?

Alfa Yayınevinin temini zor oluyor nedense… Burada forumda da bahsi geçmişti…

Alfa Yayınlarının zamanla bazı kitapları Babil sitesine geliyor ve orada “stoktan teslim” ibaresi yer alıyor. Ancak yeni çıktığı için orada bu eser “10 iş gününde teslim” yazıyor. Yani zamanla stoklarına alırlarsa gonul rahatıyla sipariş verebilirsiniz. Yahut oraya bir e-pota atın ve üründen bahsedin size yardımcı olurlar, diye düşünüyorum.

Barok Döngüsü Üçlemesini Önerir misiniz? Aç kalma pahasına alacağım bari bir fikir edineyim. :sweat_smile::sweat_smile:

2 Beğeni

@alper arkadaşımız bu soruya daha net bilgiler verebilir. Daha okumuş değilim. :slight_smile:

Şuraya bir yorum park edeyim, benimde bilgiye ihtiyacım var :rofl:

3 Beğeni

@alper Eline düştük hayati konuda yardımın gerek!!

Okumadım henüz.

Serileri genelde tamamlanmadan okumuyorum. Okumak için kitapların tamamının çıkmasını bekliyorum.
Fikir versin diyorsanız 3-5 sayfa kitaptan fotoğraf çekeyim isterseniz.

Çok yardımı olur. Şimdiden teşekkürler. Bu arada Kral Katili Güncesini okumadığınızı mı varsaymalıyım, yoksa ondan sonra verilmiş bir karar mı?

Onu okudum :slight_smile: hatta Enginlik serisi, Buz ve Ateşin Dünyası onlarda devam kitaplarını yazarları henüz yazmadıkları için çok sıkıntı yapmıyorum

Bu kararı almam da etken olan 1. kitabı çıkıp da devamı gelmeyen ( örnegin karahindiba krallığı ) ve Üç Cisim Problemi kitabı oldu. 2. kitabı 3- 3.5 sene bekledik, 3 kitap o kadar gecikmeyecek denildi…

10 Beğeni

Bu seriyi acayip merak ediyorum. Maddi durumumdan dolayı henüz alamadım ilk kitabı. Ayrıca çeviri ve editörlüğünü de merak ediyorum. Forumda okuyan bir arkadaş yorum yaparsa çok güzel olacak.

3 Beğeni

Barok Döngüsü benim de çok merak ettiğim bir seri. Yazar hakkında fikir vermesi açısından uzun zamandır listemde olan Anathem kitabını 2 hafta önce bitirdim. Yaklaşık 50 gün süren zor bir okuma deneyimi oldu. Goodreads’ten şimdi kontrol ettim bu süre içerisinde 13 başka kitap bitirmişim :slight_smile: Aslında kitabın kurgusu,yaratılan dünya ve karakterler iyiydi ama yazarın çok sıkıcı bir anlatım tarzı var. Yaptığı betimlemelerin ise çoğunu aklımda canlandıramadım ki kitabın yapısı gereği çok fazla betimleme vardı. Çoğu yer gereksiz uzatılmış hissi verdi bana. Şöyle bir örnek vereyim. Kitabın bir yerinde paraşüt kumaşı ile bir alan kapatılacak, bunu yaklaşık 2 sayfada anlatmış. Neyse Civa’dan çok Anathem hakkında yazdım ama yazarın üslubu beni o kadar sıktı ki başka bir kitabına (hele o kitap 1000 sayfaysa) başlamaya korkuyorum. Barok Döngüsü’nü okuyan arkadaşlar düşüncelerini yazarsa ben de sevinirim.

1 Beğeni

Betimleme severim ama gereğinden fazla olursa 1000 sayfa bitmez. Umarım bu kitapta o kadar uzatmamıştır.