Neil Gaiman Kitapları

1

BİYOGRAFİ

1960 yılında İngiltere’de doğdu. Bugüne kadar pek çok fantazya romanı ve çizgi roman yazmıştır. Sandman serisi, Yıldız Tozu, Amerikan Tanrıları, Kıyamet Gösterisi, Yokyer ve Koralin ve Gizli Dünya yazarın öne çıkan eserlerinden başlıcalarıdır. Hugo, Nebula, Bram Stoker ve Newbery Medal gibi pek çok ödül kazanan yazar, hayranları tarafından edebiyat dünyasının ‘rock yıldızı’ olarak görülmektedir. (Hâlâ 1.80 boyundadır ve siyah tişörtler giymektedir.)
Neil Gaiman’ın Anansi Çocukları romanı, British Fantasy Society’nin verdiği En İyi Roman ödülüyle Locus dergisinin verdiği En İyi Fantazi Romanı ödülüne değer bulundu.
(Kaynak: İthaki Yayınları)

ÇIKAN KİTAPLARI (Alfabetik sıralıdır.)

1. Amerikan Tanrıları
  2. Amerikan Tanrıları (10. Yıl Özel Edisyon)
  3. Anansi Çocukları
  4. Ara Dünya
  5. Babam Süt Peşinde
  6. Babamı İki Japon Balığı ile Değiş Tokuş Ettiğim Gün
  7. Cinayet Sırları
  8. Koraline
  9. Çılgın Saç
  10. Çu’nun Bir Günü
  11. Çu’nun Okuldaki İlk Günü
  12. Çu’nun Plajdaki Bir Günü
  13. Doctor Who - 11 Doktor 11 Öykü
  14. Duvarın İçindeki Kurtlar
  15. Günaha Son Çağrı
  16. Kırılgan Şeyler
  17. Kıyamet Gösterisi
  18. Koralin ve Gizli Dünya
  19. Marvel 1602
  20. Mezarlık Kitabı Çizgi Roman Cilt 1
  21. Mezarlık Kitabı
  22. Odd ve Ayaz Devleri
  23. Öyküler
  24. Paniğe Kapılma
  25. Partilerde Kızlarla Nasıl Konuşulur
  26. Sandman 1 Prelüdler-Noktürnler
  27. Sandman 2 Bebek Evi
  28. Sandman 3 Düş Ülke
  29. Sandman 4 Sisler Mevsimi
  30. Sandman 5 Sen Oyunu
  31. Sandman 6 Fabllar ve Yansımalar
  32. Sandman 7 Kısa Yaşamlar
  33. Sandman 8 Dünyaların Sonu
  34. Sandman 9 Merhametliler
  35. Sandman 10 Matem
  36. Sandman 11 Ebedi Geceler
  37. Siyah Orkide
  38. Şamatacı Suçlular ve Daha Fazlası
  39. Vadinin Hükümdarı
  40. Yıldız Tozu
  41. Yokyer
  42. Yolun Sonundaki Okyanus
  43. Ölüm Yaşamanın Ağır Bedeli
  44. Batman Pelerinli Suvariye Ne Oldu
  45. İskandinav Mitolojisi
  46. Gümüş Hayal - Ara Dünya 2
  47. Sonsuzluk Çarkı - Ara Dünya 3
  48. Yıldız Tozu (Resimli Edisyon)

1 2 3 4 5

6 7 8 9 10

11 12 13 14 15

16 17 18 19 20

21 22 23 24 25

26 27 28 29 30

31 32 33 34 35

36 37 38 39 40

41 42 43 44 45

45-1 46 47 48

EN SON ÇIKAN

17 48

29 Beğeni

En sevdiğim yazarlardan.Okuduklarım Mezarlık Kitabı, Yolun Sonundaki Okyanus, Anansi Çocukları, Amerikan Tanrıları ve Vadinin Hükümdarı. Hepsi çok güzeldi.İçlerinden en sevdiğim Anansi Çocukları’ydı.

2 Beğeni

Bu arada eline sağlık :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6: @fortknoxt :+1:t6:

1 Beğeni

Bugün coştum zaten :slight_smile: :slight_smile:

Baya bir coşmussun hemde :clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6::clap:t6:

1 Beğeni

Yeni iki kitap yolda.

Sandman 5 – Sen Oyunu (İlknokta)

İskandinav Mitolojisi (İlknokta)

Sandman yeni kapak eskisi ile değişti.

Ayrıca İskandinav Mitolojisi özgün kapak ile sınırlı sayıda ciltli edisyon olarak 28 Eylülde raflarda olacak. Bu edisyonu kaçırmak istemeyen elini çabuk tutsun derim. Lakin daha sonra bulmak imkansızlaşıyor. Benden söylemesi. :wink::wink:

Sandman 5 – Sen Oyunu (Babil)

İskandinav Mitolojisi (Babil)

5 Beğeni

İskandinav Mitolojisi’nin hem ciltlisi hem de karton kapağını ilknoktadan önsipariş edebilirsiniz. Ciltli için bugünden açmalarını rica ettik.

6 Beğeni

Ciltli edisyon ön siparişte. Teşekkürler @irbis

İskandinav Mitolojisi (Ciltli) (İlknokta),

2 Beğeni

İskandinav Mitolojisinin ciltsiz kapağı çok güzel. Ciltli olanı da çok güzel. İkisinden birini almak istiyorum aslında. Ciltliyi taşımak zor ancak sınırlı sayıda ve bir daha edinmek pek mümkün görünmüyor. Ciltsizin kapağındaki çizime de bayıldım. Var mı benim gibi arada kalan kararsızlar :roll_eyes: :slightly_smiling_face:

7 Beğeni

Şu ciltlinin cilt kapağını görebilsek ben karar verebileceğim.Şuan için aklım ciltsizden yana gibi :grin:

1 Beğeni

Ben şahsen böyle bir koleksiyonluk kitabı kaçırmam aynısını Amerikan Tanrılarında yaptım sahaf sahaf sonra ciltlisini aradım 40 tlye aldım ciltli edisyon bir başka :slight_smile:

İnce kapakta gayet iyi duruyor önceki Amerikan Tanrıları ince kapak varyasyonu ile uyumlu ancak ciltli çok daha kaliteli duruyor ayrıca -sadece tahmindir- kapağın üzerinde çekiç işleme olabileceğini düşünüyorum çünkü birebir yapmışlar baskıyı,büyük ihtimal böyle altın yaldızlı kaliteli şekil olacak

5 Beğeni

Karton kapağın görseli nihai haline ulaştı arkadaşlar. İnternet siteleri yarın güncellerler. Buradaki kapağı da güncellemek isteyebilirsiniz.

4 Beğeni

Sen yeter ki iste @irbis kardeşim. Ayda yılda birşey istemişsin yapmazmıyız. :slight_smile: Kapak görseli gelir gelmez güncellenecektir.

2 Beğeni

Mükemmel duruyor son haliyle.

https://www.ilknokta.com/u/ilknokta/img/c/i/s/iskandinavmitolojisi12-1536847199.jpg

2 Beğeni

Hemen değişim yapıldı. :wink::wink::wink::wink:

2 Beğeni

Yakında Thor, arabası ve keçilerin çizim sürecini gösteren bir video da yayımlayacağız. Arkadaşlarımız gerekli montajı yapıyorlar.

6 Beğeni

Pek neil gaiman seven biri değilim. bu iskandinav mitolojisi kitabına niye bu kadar yüksenildi anlamadım.

Buna “hype” deniyor. Önce algı kasarsın, daha sonra buna inandırırsın, daha sonra buna bağlanacak insanları yaratırsın (fanatizm), daha sonra satarsın.

3 Beğeni

Kim yönetiyor peki bu algı operasyonunu? ithaki filan mı? haha
Sandığın kadar komplike değildir bence. Adamın üslubunu sevenler yükseliyor belli ki.