Nick Altı Yorumları

Eski forumumuzda kişilerin profillerine girerek onlar hakkındaki düşüncelerimizi yazıyorduk. Yeni forumda böyle bir şey olmasa da etiketleme sistemimiz var :slight_smile:

O halde kişileri etiketleyerek o kişiler hakkındaki yorumlarınızı bu başlık altında toplayalım :slightly_smiling_face:

13 Beğeni

Etiketleme sistemi 10’dan fazlasını desteklemiyor, dostlar. Deneyerek öğrenmiştim.

4 Beğeni

@Bay_Karamsar

Eski forumun son günlerinde pek çoğumuz Rıhtım’dan elini eteğini artık çekmiş, köşelerimize çekilmişken Bay_Karamsar orada yazmaya devam ediyordu. Kapanacağını bildiği halde son ana kadar kaldı ve içerik üretmeye devam etti. Hepimizin ilk göz ağrısı olan eski foruma gösterdiği minnetten dolayı saygımı ve sevgimi kalıcı olarak kazanmıştır kendisi. :krs:

@ryuk

Araştırmayı, öğrenmeyi, sorgulamayı seven; bildiklerini başkalarına da aktarabilen ve bundan keyif alan biri ryuk. Tek başına zengin bir kaynak gibi Rıhtım içinde.:slightly_smiling_face: Bugüne dek çok şey öğrendim ondan, öğrenmeye de devam edeceğimi umuyorum.:krs:

@Hatunkiz

Veee benim için buraların en sempatik kişisi.:two_hearts: Ne zaman bir mesajını görsem o beyaz üzerine siyah kelimelerin arasından enerjisi taşıyor, yazılanların gerisinde neşeli ve heyecanlı bir kişinin varlığını hissediyorum.:hugs:

Yüz yüze hiç görmedim, konuşmadım, belki de çok yanılıyorumdur. Çok nemrut biriymiş mesela.:joy:

7 Beğeni

@Sayhh,

Şansın tuhaf bir mizah anlayışı olduğunu, sayesinde kabul etmişimdir. Sadece o mu? Katıla katıla güldüğüm panda giftinin kökenini öğrenmişimdir -hala o reklamıarada bir açıp izlerim. Resimli Adam’ı okumaya beni o teşvik etmiştir. Yorum ve görüşlerini severek takip ediyorum. Beni güzel şeylere yönlendiriyor.

@Firtinakiran,

Beni düzenli yazmaya ve dolayısıyla daha fazla okumaya teşvik eden müthiş insan. Bazen bir şey söylemesine gerek olmadan, sizi bir şey yapmak için harekete geçirtebilir. Kırbaca gerek duymadan da istediğini yaptırabilir. (Tabii o, eğlenmek için kırbacı kullanırmış gibi yapmayı tercih edecektir.) Hoş sohbeti ve neşesiyle etrafına hayat enerjisi yayar -farkında olmadan. Suratını astığında, sizinde moralinizi altüst eder -bunu da yine farkında olmadan yapar. “Farkında olmadan” etiketiyle hayatıma güzel şeyler katmama vesile olmuştur.

@magicalbronze,

Tamam. Rıhtım’da çok gözükmeyebilir. Bu, Rıhtım için önemini değiştirmiyor. Patron sonuçta yahu. Önemsiz olur mu? Rıhtım’ı hayatımıza sokan özel isim. Hem, bakışlarıyla konuşmaya yön verme yeteneğini de unutmamalı.

@mit,

Tuhaf anlatım tarzımla kendisine az çektirmemişimdir. Tam beğenisini kazandım derken, bir sonraki yazıda yine benzer hatalar yapıp kendisine çektiririm. Kıvamı tutturacağım. Söz. İkimizin de içine sinecek yazm tarzına ulaşacağım.

@Marius,

Yıllarca oynamak isteyip oynayamadığım masaüstü rpg dünyasına adım atmamı sağlamıştır. Kendisini nasıl sevmeyeyim? Başlattığı çizgi roman tartışmasını da unutmamak gerek. Nokta atışıyla kalp çalıyor.

@estorn,

Efendim, tuhaf cümlelerimin anlamıyla cebelleştirdiğim için üzüntü duyduklarım listesindedir kendisi. Burada kendisinden ve diğer dostardan tekrar ve tekrar özür dilerim.

@danieljackson,

Kendisiyle ayrı dünyaların insanlarıyız. O Stargateçi, ben Star Trekçi. Boş verelüm, gönüller bir olsun, yeter. Rıhtım’ın gizli kahramanlarından biri olduğu da belirtmek isterim. Hani öyle böyle bir kahramanlık değil. Bayağı bayağı platformu sırtlayan mitolojiklikte.

@Zehir,

Gelişen teknolojiyle hikayecilik olanaklarının genişleyeceği savına yürekten katılıyorum. Tabii şimdi o “Ne zaman demiştim?” diyerek çıkışabilir. Bir zaman o fikri belirttin, ben de o fikre katıldım; şimdi yerini zamanını arayamam, uğraştırmayasın beni.

@KorkutHatun,

O yazsın biz okuyalım. Ya da doğrusu, o yazsın, ben de yorum yapayım. Düşünmeye ve yazmaya teşvik ettiriyor.

@bluesedai,

Kabul, zar zor anlaşıyoruz. Hayır, uzlaşamadığımızdan değil. Yazarken kendimi ifade ediş şeklim yüzünden. Yoksa anlaşıyoruz, canım. Değil mi? Sahi, değil mi?

Gene anacaklarım olacak. İzin verin mola vereyim.

14 Beğeni

@cankutpotter
Bir kitap evreninde yaşamak istesem Zaman Çarkı olurdu. Yanına kimi alırsın deseler cankut azizim olurdu :slight_smile: Çünkü en az benim kadar -eh, kabul edelim benden daha fazla- bu aşık olduğum dünyaya hakim. Adını görmek bile beni Zaman Çarkı hakkında konuşmaya teşvik ediyor. İnanıyorum bir gün herkesi Zaman Çarkı hayranı yapacağız!!!

@maviadige
Buraya dolu dolu yazarım ben şimdi:) Öykü yazmak için beni teşvik eden, düşüncelerine önem verdiğim, tüm yorumlarında ve konuşmalarımızda sadelik ve coşkuyu aynı anda yaşayan güzel bir insan :slight_smile:

@D-San
Her yorumu ve paylaşımıyla kendime çok benzettiğim ya da kendimi ona çok benzettiğim insan. Ne tesadüf! :scream: O da Zaman Çarkı hayranı:joy::joy::joy:
Dinlediği ve bizimle paylaştığı müzikleri seviyorum. Her ne kadar ben Moiraine o Lanfear olsa da aramızda bir bağ var gibi :thinking:

@Celebhol
Beni Witch House’a bulaştırdı gitti. Sabah akşam ayin yapar gibiyim :joy:

@Bay_Karamsar
Evet, doğrudur, anlaşamıyoruz. Ama suç sadece onda değil. Bence aslında çoğu zaman aynı şeylerden bahsediyoruz. Fakat çok farklı cümleler ve kelimelerle dile getiriyoruz. İtiraf edeyim o anlaşamadığımız zamanlarda ben çok gülüyorum​:joy::joy::joy:
Bir de bize o elini kolunu sallamasını tarif edişini unutamıyorum, unutamam! Artık her yorumunu ve yazısını o jestleri hayal ederek okuyorum :see_no_evil:

9 Beğeni

@bluesedai Forumda kendime en yakın hissettiğim insanlardan biri. Ortak noktamız çok ve onla sohbet etmek beni mutlu ediyor. Sanki uzun süredir onu tanıyormuş gibi hissediyorum. Neşeli, dost canlısı biri. Mektup arkadaşı olacağız, yoğunluktan unuttum sanma. :smiley:

@Osman_Eliuz Öykülerini ve öykülere yaptığı yorumları beğeniyorum. Yaptığı yapıcı yorumlar onun tüm yorumlarını takip etmeme neden oluyor. Yeni seçkilerde görüşmek üzere. :smiley: Aynı şekilde @Dipsiz in yorumlarını da takip etmek benim için önemli. Kendime de bir pay çıkarıyorum ve yapıcı eleştiriler yapabildiği için onu kıskanıyorum. Evet akrep burcıyum. :smiley:

@Bay_Karamsar Çok donanımlı, her konuda bilgili birisi. Forum için örnek bir insan olduğunu düşünüyorum. Forumda emeği çok. Doğal ve kendinden emin tarzı var.

@D-San Forumun renkli ve aranan kişiliklerinden biri. Samimi ve dost canlısı buluyorum. Allah başımızdan eksik etmesin. :slight_smile: :slight_smile:

@Ishamael Uzun süredir tanıdığım üyelerden. Dobra ve kendine has bir duruşu var. Şiirlerini çok beğeniyorum.

9 Beğeni

@bluesedai geyik muhabbeti potansiyelini kendime çok benzettiğim kişi, her defasında oturup Zaman Çarkı muhabbeti kurabiliyoruz. Onun dışında başka muhabbet potansiyelleri de görebiliyorum kendisinde, neşeli ve enerjik olduğunu tahmin ediyorum.

@D-San da gerek paylaştığı şarkılarla, gerek yazdığı keyifli ve enerjik yorumlarıyla kendisini belli ediyor. Şarkılar konusundaki projelerini epey merak ettiğimi söyleyebilirim.
Böyle bir ekip yüz yüze gelse neler olacağını düşünemiyorum açıkçası! :smiley:

@firtinakiran’la iki defa yüz yüze görüşme fırsatımız oldu, fakat onun öncesinde bile her zaman yardımcı olan, ürettiği çözümlerle yanınızda olduğunu belirten bir yöneticiydi. :slight_smile: Kitap tavsiyelerini gözü kapalı dinlediğim, şu radyo yayınlarına tekrar başlasa diye dua ettiğim insandır Hazal abla. :smiley:
@mit Yani ne denebilir ki? Haber çevirilerini ve kitap yorumlarını her daim takip ettiğim, okuduğum en güzide kitapların bazılarında parmağı olan adam.

@magicalbronze kurucumuz, kaptanımız. Bu samimi ortamı sayesinde kurabildiğimiz yüce insan. Ortama girdiğiniz ilk anda bile yabancılık çekmenizi engelliyor kendisi ve tabii Rıhtım’da kim varsa.

10 Beğeni

@maviadige her gördüğümde bana FE’yi hatırlatıyor ve bir an üzülüyorum ama onu burada görmek her şeyin yitmediğini gösteriyor. Öykülerini okumayı seviyorum ve öykülerine yaptığım bir yorum hayatımı değiştirdiğinden beri de öyküleri daha bir önemli benim için. Korelileri veya japonları ayrı bir sevdiğini de biliyorum.
Not: Şiir paylaşmam da üzerine güzel denk geldi. Kaç gündür erteliyordum. : )

@D-San Mierin hanım herkesin ortak paydası olmuş gibisiniz. :slight_smile: Seni daha önce tanımlamıştım ama buradan da yazayım. Sen “mavi boynuzları olan turuncu bir tırtılsın” :smiley: Ve biz Seçilmişlerin en akıllısı en güzel en güçlüsü (ehehe benden sonra) sensin. :smiley:

@yavanna benim gibi aynı anda hem varoluşçu edebiyat tutkunu hem fantastik edebiyat. Hem melankolik hem gülmeyi seviyor. : ) Onunla sohbet etmesi çok zevkli. Gezmeyi seviyor ama sürülmemiş tarlaları da sever. :smiley:

@Dipsiz yakınen tanımasam da öyküsünü çok beğendim ama öykülere yaptığı yapıcı yorumlarını okumak da ayrı bir keyif.

@Melkor Anıl benim ortağım ve kişisel avukatım. :stuck_out_tongue_closed_eyes: İyi bir dosttur kendisi benim için ama Büyük Av’ı artık okumaya başlamazsa bizim forumda kampanya başlatacağım. :smiley:

@bluesedai Aynı Şizofrenliği paylaşırız. Bu şarkıyı seven nadir insanlardanız: (başka bir hayatta çekmişiz bu videoyu)

@geceninmavisi, seni bu başlığa yazamam. Yazmak komik olur. Buralar fanilikler için ama şarkı paylaşabilirim sanırım. :hugs::facepunch:

8 Beğeni

Yaa @Sayhh çok mutlu oldum :relaxed: Bir de çok mahçup oldum, teşekkür ederim. Akşam akşam eve gelip de şu yorumu görmek harika bir enerji verdi.

@Sayhh

Bir yorumunu veya yazısını gördüğümde durup okuduğum isimlerden biri. Bir öyküyü eleştirmeye karar verdiğinde güzel eleştiren isimlerden biri. Yazmaya karar verdiğinde de işini bilen isimlerden biri. Elini taşın altına koymaya çekinmeyen isimlerden biri. Vallahi ben de seni pek tanımıyorum aslında sevgili Sayhh, hatta asıl ismini bile bilmiyorum desem :roll_eyes: Ama şunu net bir şekilde söyleyebilirim, farumdaki varlığıyla kaliteli isimlerden birisin. Saygılar :blush:

Özet

Nemrut değil de bazen sorumsuz, verdiği sözlerde duramayan biri olabiliyorum :grimacing:

@mit

İhsan abi tanıdığım en çok yönlü insan. Şimdi; sayborg, klon, uzaylı, kurtadam, vampir, kan esprisi yapmayacağım ama tanıdığıma en memnun olduğum adamlardandır. Kitaplarını okumaya defalarca niyetlenmem ama bir türlü fırsatını bulup alıp okuyamamam, gerçek bir dramdır. Çok da bir şey demeye gerek yok yani adam king ^^

@Firtinakiran

Hazal bize yayın yap! Müthiş yayıncımız, özellikle yayın öncesi ve bazen de sonrası yapılan gıy- ehemm nezih sohbetleri hiç unutamayacağım :joy::joy: Kutulu kutulu kitap kazandıran kadın! Ve şiir yazdığına tanık olduğum nadir kadınlardan. Yüz yüze tanışmayı en çok istediğim forumdaşlardan biri.

@okanakinci

Rıhtımda karşılaşıp da günlük hayatta iletişim kurabildiğim tek kişidir. Muhabbeti süperdir, bazen bilim kurguya fazla girer de ben onu çekip çıkarırım ordan :joy: Yani ona kalsa ohoo, sabaha kadar. Sağlam bir kalemi ve öykülerinin kendine has bir tadı vardır. Sık sık buluşuruz; Adana’da edebiyatla, sinema ve sanatla ilgili kaliteli sohbet edebildiğim iki üç kişiden biridir. İyi ki tanışmışız.

11 Beğeni

Teşekkür ederim dostum. Mahçup oldum şu an. Ne desem bilemedim. :smiley:

2 Beğeni

Teşekkür ederim Can. Eski günler güzeldi ama her zaman yeniliklere, geleceğe odaklanmak gerekir. :slight_smile: Ve senin öykülerle ilgili yorumlarını dikkate alıyorum, elimden geldiğince eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum.

1 Beğeni

@bluesedai @Ishamael @cankutpotter @estorn
9a0110dde9f7c468f707c5bb45e4ad46

Kraliçenin Takdisi’ nde pelerinime sarılmış elimde kadeh, damağımda erik puncunun o nefis tadı…
Ellerim hançerlerimde , yanımda siz, savaş meydanında düşmanı karşılamak için metanetle bekliyorum.

Bir yürek atımı kadar bile olmayan o sürede, kanımın ısındığı dört kutsal savaşçısınız gözümde. Zaman Çarkı’nın beni kutlu diyarıma götüren o muazzam ezgi olduğunu bilen dört nadir insan, Zaman Çarkı hakkında konuşabileceğim dört müthiş sohbet dostu.
Zaman Çarkı, Zaman Çarkı , Zaman Çarkıııııııııı… Toplanın istikamet Tarmon Gai’don :joy::joy::joy:
Bu parça sizlere Kadim dostlar …

@maviadige
Can’ ın dediği gibi FE’den mi tanıyordum, yoksa önceki yaşamlarımda mı bilmiyorum. Ama tanıyorum :smiley:
Beraber Kore dizisi izleyip, hunharca muhabbet etmek etmek istediğim, duvarımda yazan bütün kutsal şiirleri paylaşmak istediğim insan.

@Bay_Karamsar
İsmini görünce kafamda çalmaya başlayan parça bu artık :joy::joy::joy: İstemsizce dans ediyorum sonrası tabi ki :joy:

Oku oku doyulmayan kutsal adam, kalemin daima kılıcın gibi keskin kalsın. İyi ki varsın.:star_struck:

@Firtinakiran
İsmini gördüğümde bile mutlu olduğum sempatik insan, muazzam varlık . O’ nun yazılarını okurken, kendimi Skye adasında lir çalıyormuşum gibi huzurlu hissediyorum. :sparkles: :kalp: Umarım bir gün tanışma fırsatı bulurum :see_no_evil:

@Apeiron
Aynı yaşam çizgisinin üzerinde yürüyor muşuz da haberim yokmuş :smiley: Forumun bana kazandırdığı dostlardan kendisi. Açmak istediğim her başlığı benden önce açıp, yapacağım bütün yorumları ben düşünürken çoktan yazmış olan ikizim :joy:

@mit
Oyungezer deki bir arkadaş vasıtasıyla tanıdığım, tam olarak Ben Nevis’ in sarp kayalıklarına bakan akşamın kızıl güneşi gibi gözümde. Kendisine büyük saygım var :first_quarter_moon::see_no_evil:

@magicalbronze
Hakkında çok bilgim olmasa da ,her paylaşımını yakından takip edip okumadan geçmediğim, gizliden hayranı olduğum güzide varlık :sparkles::see_no_evil:

10 Beğeni

Boşuna lobicilik yapmıyoruz efenim @D-San. :slight_smile: Hakikaten bu grubun ZÇ konuşmak için bir araya geldiği bir ortamım merak ediyor, biraz da korkuyorum, ciddi bir geyik muhabbeti potansiyeli de görüyorum çünkü. :joy: :joy: :joy: :joy:

2 Beğeni

Hazır geyik muhabbeti demişken, kader ortaklarım @Karahayalci ve @JCDenton’ı da anmadan geçmek olmaz şimdi. @Firtinakiran’ın panelinden sonra kırk dakika boyunca durak arayışımız, otobüsü neredeyse bir saat boyunca bekleyişimiz olsun, yemek yemek için azgın bir insan topluluğunun işgal ettiği beşiktaşta yarım saat boyunca aç aç oturacak yer aramalarımız falan… Hepsi çoook keyifliydi, muhabbetlerimize girmiyorum bile gençler, iyi ki varsınız!

1 Beğeni

@bluesedai ile güçlerimizi birleştirip size Güç’le örülmüş kalkan koyabiliriz :joy::joy::joy::joy:

2 Beğeni

Yok ya, bence yapmazsınız, onun yerine hep beraber geyiğin dibine vuralım @D-San. Ben varsa bir de çay alayım tabii. :joy: Evet, gecenin ikisinde. :joy: :joy:

2 Beğeni

Ben size erik puncu bulurum hahah. Gecenin ikisi olmuş söylemesen farkında değilim yalnız :joy:

1 Beğeni

Oldu vallahi. İşte lafllarken vakit nasıl geçiyor… :joy: :joy: :joy: :joy: :smiley: Tamam bu kadar emoji yeter bünyem kaldırmayacak. :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

Gidip gelip bu başlığın altına yazacağım sanırım. Çok iyi oldu bu başlık :smile:

(Lise yıllığı yazmak gibi, tamamen aynı his.)

@magicalbronze

İletişimin ve uyumun, insana dönüşmüş hali.:blush: Birbirinden çok farklı insanla, üstelik de sanal ortam üzerinden, eşit oranda samimiyet kurabilmesini gerçekten takdir ediyorum. Çatışmaları beceriyle çözebilirken kangren olmuş kısımları ise düşünmeden kesip atabiliyor. Onun bitirdiklerine ve başlattıklarına saygı duyuyorum, kararlarına güveniyorum. Ne de olsa ölüm ve yaşamın kesiştiği günde doğmuş biri o, denge onun işi.

@mit

mit deyince aklıma hemen Süpermit geliyor. :upside_down_face: Kim vermişti ona bu adı?

Yardım konusunda sınır tanımaz. Rıhtım’ın sağduyusudur. Verdiği tepkiler her zaman yerinde ve tam kararındadır. Hadi biraz da itiraf gibi olsun, çalışkanlığını ve duruşunu kendime örnek aldığım kişidir.:hugs: Her durumda sakin kalabilmek güzel bir özellik.

@Firtinakiran

Ne desem eksik kalır. :hugs: Sayfalarca yazabilirim onun hakkında ve bu sayfalar burada paylaşmak istemeyeceğim kadar özel olur.

En sade haliyle diyebilirim ki, hayatımın en zor ve tıkanık zamanlarında bütün enerjisiyle yanımda oldu ve ona bunun için minnettarım. Tüm güzel düşünceleri, duyguları, hayalleri büyütüp çoğaltabilecek bir doğası var; tükendiğim yerde çoğalmama yardım etti. Yaşamıma dokunduğu için şanslıyım.:heart:

Yer yer sert çıkışları vardır ama her zaman iyi kalplidir ve de gücü her zaman her şeye yetecek gibidir. Kurgu eserler kadar kurgu dışı eserleri de okur ve kırbacı aslında bilgisidir. Yayınlarını dinlemek eve dönmekken onun o konuları nereden bulduğunu merak etmek ise o yayınların geleneğidir.

@Lordmuti

Forumun enerjisi bol, espirili, eğlenceli ve sarkastik kişisi. Hiç mesaj atmasa bile devamlı güncellediği profil resimleri ve kişisel iletileri yeter-di.:upside_down_face: (Çay Erdal Bakkal’da içilir.) Onu buralarda daha çok görmeyi diliyorum.

6 Beğeni

Merhabalar oncelikle bu benim ilk forum kullanisim o yuzden siz gencleri pek yakalayamiyorum :slight_smile: Yukarida gordugum kadariyla yogun bir muhabbet donmus buralarda

@maviadige Bazen seckiden uzaklasip gunluk kosturmalarda kaybolma hatasina dusuyorum ama herzaman bende iz birakan arkadaslari yazdiklariyla hatirliyorum. Agaclarin Hanimi… yorumlarinda nazik comert ve rihtimin belki en iyi ev sahiplerinden biri.

@Ishamael hikayem konusunda beni yureklendirdigin icin cok tesekkurler. Ozellikle bunu bir atom uzerinden varolus dersi vermis bir yazar soyluyorsa… ayrica senin de seckideki diger arkadaslara ayirdigin vakit ve comert yorumlarin bir cok kisiye devam etmek icin motivasyon verdiginden eminim. Bu inan bir atom icin duntalara bedel bir fark yaratiyordur.

@azizhayri Cevdet Denizalti tercih ettigi sekliyle AzizHayri. Kendisi eskilerden. Ustelik uzun sure yazdigi Hickimse isimli bir kahramani var. Hickimse ejderhalarla savasti, kurtadamlari yendi ve sayisiz macera yasadi. Ayrica @azizhayri Hickimse maceradan maceraya kosabilsin diye arkasinda yukselen daglim araziye yasladigi,gemilerin rahatca dinlenebildigi limani olan ve bugun bile tasviri ile gozumde canlandirabildigim berbat meyhaneli bir sehir bile yaratti. O zamandan bu yana gelisimini alkisliyorum. Dostum, sana demistim. Seni hep okuyorum

5 Beğeni