Nick Altı Yorumları

@denizeksilen @maviadige ve @bluesedai ile yakin arkadas olurdu. Kendisini gekistirmeye harcadigi cabayi her zaman ictenlikle takdir ettigim, hayal gucunun zerafetine hayran kaldigim ve Iskelet Prenses otkusu keske resimli cocuk kitabi olsa dedigim bir yazardir kendisi. Ustelik beni anlamak icin gosterdigi nezaket ile voktan kalpleri kazanmistir.

@Sefa hala buralarda mi bilmiyorum ama Hekim Bey oykusundeki Alacali Agac, korkunc bir tehlike ve sakaci bir kurtadam haka hatirimdadir. Kendisi @Tugrul_Sultanzade ile cok iyi anlasacagini dusunuyorum. Her ikiside betimlemeye ve ayrintilarla suslemeye yorulmadiklari dunyalar yaratmak konusunda cok basarililar

@OykuSeckisi dus dunyami hareketlendiren yalniz olmadigimi bana soyleyen aile…@KayipRihtim kurulusunuz bir milatti sevincti ve sonra hicbirsey eskisi gibi olmadi. Iyi ki olmadi.

6 Beğeni

@darlyopus

Şu sitenin arkasındaki kahraman resmen. Adam sabah akşam siteyi ayakta tutmak için çalıştığı yetmiyormuş gibi bir de benle uğraşıyor. Hakan Tunç adlı bir efsaneden beri bu sitenin başına gelmiş en güzel şey. :3

@Nemo

Susun gençler psikolog konuşuyo. Konuş psikolog.

8 Beğeni

@Marius Forum için çok çalışan üyelerden. Tanıdığım kadarıyla dost canlısı, nazik birisi. Bir gün benden dizi önerisi isteyerek hayatının hatasını yaptı. :rofl: :laughing: Bir ton Kore dizisi önermiştim sanırım. Çenem bazen kapanmıyor malesef. :joy:

@mit Bir gün doğum günümü kutlamıştı ve o gün çeşitli sebeplerden çok bozuk olan moralimi düzeltmiş ve güzel temennilerde bulunmuştu sağolsun. Gerçekten de her şey geçip gidiyor ve unutuluyor. :slight_smile:

@Rosemary Samimi, anlayışlı, sohbeti güzeldir. Forumda olmadığı zaman eksikliği hissediliyor.

4 Beğeni

Teşekkürler. Sizden böyle sözleri duymak büyük iltifat benim için… Teşekkür ederim. Bir yıldan fazla bir süredir özel nedenlerden dolayı forumdan uzak kalmıştım. Bu yazdıklarınız destekleyici oldu benim için. Sanırım bir süre daha gevşek kalacak Kayıp rıhtımla bağım…

2 Beğeni

@estorn
Kendisinin ne kadar iyi ve anlayışlı bir editör olduğunu bir kez de buradan yazarak teşekkür etmek istiyorum. Yaratıcı temalarına ve akıcı yazım diline de kıskançlıkla bakıyorum! Hep yazsa hep okusak.

@mit , @darlyopus
İkisine de deli gibi saygı duyuyorum. Neden bilmem acayip de korkuyorum. Her an gelip deneyim ve bilgileriyle yaptığım türlü hatayı yüzüme vuracaklar diyorum ama o kadar kibar ve sıcaklar ki yalnızca uyarıyorlar. Ne yazık ki şansıma da tüm hatalarım onlara rast geliyor…

@Bay_Karamsar
Kendisinin yukarıda hakkımda yazdıkları için çok mutluyum ama aksine o beni düşündürüyor, yazdığı incelikli yorumlara cevap verirken döktüğüm terleri bir ben bilirim.

@danieljackson
Bir ara her sabah Rıhtım’da yeni bir teknolojik devrim yaparak dur durak bilmiyordu, kendisi bu konularda süper kahraman olabilir, bilmiyorum. Çiçeği burnunda baba, güzel insan…

@bayramallanpoe
Çoşkulu insan! Hayata karşı muhteşem bir enerjisi var, hızına yetişemiyorum.

@aurienne
Boşa tıp okumak istediğini düşünüyorum zira kendisi güzel bir yorumuyla insanın içini ısıtabilir ya da sevecenliğiyle kanseri bile tedavi edebilir.

@DigitalMilitia
Çok farklı çalışan bir kafası olduğuna inanıyorum, saygı duyuyor ve yaptığı paylaşımları özenle takip ediyorum. Öyküleri benim için bir İhsan Oktay Anar değerinde, var olsun.

@C.Paladros
Seçkide takip ettiğim isimlerden, ismini görünce öyküsünü okumak için heyecanlanıyorum.

@magicalbronze
Kaptan. Acayip alçak gönüllü, samimi, uyumlu. Bunu nasıl başardığını cidden merak ediyorum.
Aslında saydığım tüm bu vasıfları tüm Rıhtım’ın nasıl taşıdığını da merak ediyorum. :black_heart:

9 Beğeni

Benim gibi günlük yazmayı beceremeyen, okul yıllıklarından uzak duran bir insan için ilginç bir başlık. Öncelikle bana yorum yapan arkadaşlarla başlayayım :slight_smile:

@Bay_Karamsar en azından star wars’çı olmayan, dünyaya bakışının farklı olduğunu düşündüğüm bir rıhtım yolcusu, frp ekibimizin gazetecisi :slight_smile:

@KorkutHatun Efsanevi Canavarlar ile ilgili “efsanevi” bir dosya hazırlamış çalışkan rıhtım yazarı, tüm yazlar gibi kendisinin de yazılarını merakla takip ediyoruz :slight_smile:

@Bay_Karamsar ve @KorkutHatun ayrıca güzel yorumları için teşekkür ederim…

Devam edelim…

@mit rıhtımdan öncelerine dayanan bir tanışıklığımız olan bildim bileli çok çalışan değerli insan. Yıllarca uzaktan uzaktan baktığım rıhtıma gemimi yanaştıran kişide kendisidir.

@magicalbronze Rıhtım gibi bir mecraya hayat veren kişi olarak söyleyeceklerim az kalacak. Kıymetini bilmemiz lazım

@darlyopus ilginç bir enerjisi olan rıhtım kişisi, amansız Kadıköy savunucusu :smile:

@DigitalMilitia Günümüz dünyasının pek alışık olmadığı düşünce yapısına sahip, ilkeli ve kitap kurdu, Ankarada olsa da saatlerce tarihi sohbetler yapsak dediğim insan. Ayrıca kendisiyle birlikte şöyle güzel bir Sibirya Ekspresi macerası yapsak güzel olur.

@aurienne Doktor olucam diye kitaplardan (edebiyat kısmından) ve oyunlardan biraz uzak kalan yolcu. İnşallah bir kaç ay sonra kendisini tıp fakültesine uğurlayacağız.

@KendinceOkur Bisikletle kısa bir batı karadeniz gezisi yapmayı planladığımız, rıhtım discord sunucularında sürekli rom ısmarlayan değerli insan.

@Firtinakiran Rıhtım 10. yıl etkinliğinde yüz yüze tanıştığım, cana yakın, hoş sohbet rıhtım yetkilisi.

@Marius Hacettepeli, rıhtım 10. yıl buluşmasında yaptığımız baskılar sonucu bize frp oynatan güzel insan. Rıhtım’ın sayılı Stargate severinden birisi. Yakında Origin’i de yerden yere vuracağız vakit bulursak.

@estorn Tekrar bir şansım olsa seçeceğim ilk beş meslekten birini icra eden güzide editör.

@bayramallanpoe sıradışı bir enerjisi olan, aynı anda bir çok şeyi yapmak için çabalayan, küçük şeyleri dert edinen İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrencisi.

11 Beğeni

@galeme
Kendisi burada tanıdığım en eski üye. Forumlarda denk geldiğim ilk kalifiye trol :Dd Lakin hayat onuda durulamış kurulamış şimdilerde pek bir kendi sitesinin içerik üreticisi :Dd https://ucanspagetti.com şimdilerde çizgi roman okuyan bir pastafaryan :))

@Bay_Karamsar
Altı yılı devirdiğim forum gezmelerinde rastladığım en iyi alt metin okuru. Söylenenler her zaman yazılanlardan fazlasıdır. Bu yüzden her yazarda az çok anlaşıldım mı kaygısı vardır. Ama okuru bay karamsar olanın bu yüzden karalar bağlamasına gerek yoktur. O sizi tüm netliğiyle anlayacaktır. :))

@Lik sözleşmeli hekimim. Lakin gribime bile bir tedavisi yok. Yine de yalnızlığımı çalıyor kardeş sohbetiyle :Dd kapısına düşen yaralı kuşu iyi etmek için bir gecede veteriner lisansı bile alabilir. Bu kadar ilgi alakadan ölecek kuş da salın beni ya diye dile gelebilir. :Dd

@Kitsune
Benden ona karamsarlık ondan bana neşe bulaştı. Bu alışverişimizden güzel bir dostluk oluştu. Kapısını aşındırmanızla doğru orantılı olarak başka başka yetenkleriyle sizleri şaşırtabilir. Yazıları başka çizimleri bir başka :Dd

@Howl
Başlık hortlatan :Dd

5 Beğeni

Rica ederim. Keyifli okumalar

2 Beğeni

@Ishamael Dokuz düşünüp bambaşka onuncudan bahseder. Yazıp yazıp silmesi en sinir olduğum huyudur. Mükemmel bir Zaman Çarkı profesörüdür. Benim uyuzluklarıma, öfkeme, nazıma katlanabilen, zaman zaman da çığrından çıkartmama rağmen sevgi dolu kucak açmalarımı asla geri çevirmeden beni hemencecik affeden kıymetli dost. (Bazen o da beni çıldırtıyor ama olsundu. :smiley: )

@Bay_Karamsar Her seferinde çok uzun mesajlar yazan, her baktığımda içimden “Yahu bu sefer her zamankinden de uzun yazmış galiba,” dediğim ama her zaman aynı uzunlukta yazan yagane kişi. Bazen kısa mesajlarına denk gelince “Yok canım! Bunu kesin kardeşi yazmıştır,” dediğim olmuştur.

@AeroKnight-sama Aynı anda otuz şey düşünen, bu düşüncelerinin arasında kendisine öfkelenecek bir şey bulup yazdıklarını çorbaya çeviren, özünde iyi, sözünde karmançorman insan. Ayrıca Asimov patates sever. :joy:

@darrow2111 O bir Diskdünya severi. :joy: Yardım severliği, cana yakınlığı ile Rıhtım’ın aranan üyelerinden.

@mit Sabırlı, komik, eğlenceli… Rıhtım’ın mihenk taşlarından. Ayrıca fark etmeyenler için blogunu öneririm. Okudukça gülüyorum.

@magicalbronze Hoş sohbet, sevecen ve tabiki Rıhtım’ın kaptanı. Kaptansız gemi susuz denize benzer. İyi ki var.

@Firtinakiran Rıhtım’ın Diskdünya bayrağını uzun yıllarca tek başına taşımış kişi. Sayesinde hepimiz güzel bir dünya keşfettik. Dobra yorumları, farklı bakış açısı ile beni etkileyip durur. Ayrıca Neil Gaiman yoldaşım… Sevemedik, sevemiyoruz ama orijinalliğini de çöpe atmıyoruz. :smiley:

@Asli_Dagli Şen şakrak, sıcak kanlı, sohbeti şahane, dürüst, açık sözlü ve daha niceleri… Geçenlerde “Anam, Aslı Hanım da ‘Ölümsüz Nicholas Flamel ve Sırları’ okuyormuş, çok şükür bu seriyi okuyan birisi daha varmış” dedirterek gönlümde ikinci kez taht kurmuştur.

@OgulcanKara Yaratıcı, azimli, öğrenmeye açık. Bir gün hayallerindeki konuma ulaşacağına inancım tam. Demişti dersiniz. Galaktik Gazetesi ile bir gün olay olacak. Benim için o bir bornozlu bedevi. :joy:

@alper Gerek incelemeleri gerekse bitmek bilmeyen çalışkanlığı ile gıpta ettiğim üye.

Aslında yazacak çok kişim var ama bir kerede bitirmek istemiyorum. Zaten sistem de on adet izin veriyor. Taksit taksit geleceğim efendim. (Konuyu galiba hortlatmış olabilirim.:ghost: Telefonda, altta önerilen konularda gezerken geldim buralara… Suç bende değil :roll_eyes: )

16 Beğeni

:smiley: Görünce çok mutlu oldum gerçekten. Birisi beni tam olmak istediğim gibi tanımladığı için de ayrı mutlu oldum. Demek ki doğru yoldayım. Umarım seneler sonra geriye dönüp buraya baktığımda tam olarak dediğin yerde olurum. Çok teşekkür ederim. :smiley:

3 Beğeni

Aslında tembel bir insanım ama sizde böyle bir intiba bırakmış olmaktan hoşnut oldum.

5 Beğeni

Ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten, çok mutlu oldum. Teşekkür ederim ablacım, harika bir insansın sen. Canımız, forumumuzun kıymetli ablasısın. :heart_eyes_cat::joy_cat::joy_cat:

4 Beğeni

@Agape “Yazdıklarınızdan itinayla kişilik tahlili yapılır.” :smiley: Sanatçı ve okur kişiliğinizin yanında çok iyi bir gözlemci olduğunuzu da öğrenmiş olduk bu sayede. Benim için yazdıklarınız kadar forumdaki diğer arkadaşlarla ilgili yorumlarınız da hem güldürdü hem de eğlendirdi. Büyük oranda doğru çünkü hepsi :slight_smile: Teşekkürler.

Not: Hâlâ blog sayfamı okuyanlar mı varmış yahu? Ben kendim çalıp kendim eğleniyorum sanıyordum :slight_smile:

9 Beğeni

@OgulcanKara Eğer o noktada değilsen temiz bir “ne olduğunu bilirsen sen” hak etmişsin demektir. :smiley:

@alper Forumda hiç de tembel değilsiniz efendim. Yazıyorsunuz, fotoğraflıyorsunuz. Maşallahınız var. (Arada bi’ üşenin de biz de bir oh çekelim. :grimacing: )

@darrow2111 Kendimi Wonder Woman sanmama az kaldıydı. :laughing:

@mit Okuyoruz tabi, neden okumayalım? Geç olsun güç olmasın diyenlerdenim. Moralim bozukken gayet de iyi oluyor.

Madem yine geldim, şuraya bir-iki kişi daha yazayım hatır kalmasın. :blush:

@callandor Kendisiyle başka bir sitede tanışmış ve onu burası daha güzel gel diyerek ikna etmiştim. :smiley: Sağ olsun, beni kırmadan buraya üye oldu. Sohbeti çok güzel birisidir. Umarım daha çok okuyup, daha çok aramıza katılır.

@rann Yakup abi ( :rofl: ) çok eğlenceli birisidir. Bakmayın siz onun böyle sessiz durduğuna. Durup dururken attığı içten mesajı ve samimi sohbetiyle kendisini tanımama sebep olduğu için mutluyum. (Daha fazla ifşa etmeyeyim dedim. Yoksa neler yazardım… :smiley: )

@Aremas Öykülerini okumaktan büyük keyif aldığım bir üye. Sağ olsun her seçkide üşenmeden bana öyküsünün linkini atarak beni büyük bir zahmetten kurtarıyor. Gelecekte güzel yerlere gelebilir diye düşünüyorum. ^^

@danieljackson O bir doğa tutkunu. Aktif yaşantısı, yardımseverliği ve forumdaki gözle görülmeyen performansı ile imrenilecek birisi.

@fatihcetin Disiplinli, sözünde duran, alışverişi keyifli ve hediye ayraçları ile sizi sevindirir. Uyguladığı fiyat politikasıyla örnek bir kitap severdir.

@Ufuk Yine sohbeti güzel üyelerden biridir. Her ne kadar Locke Lamora konusunda beni üzmüş olsa da daha çok tanıyınca okuma tarzının ve beğenisinin biraz farklı olduğunu anlıyor insan. Umarım bir gün Diskdünya sever.

Yahu yine yetiştiremedim… Yirmi karakterden sonra on kişilik etiketleme de yetmiyor bana. :smiley: Bir daha görüşmek üzere…

13 Beğeni

Çok teşekkür ederim güzel yazdıklarınız için. Umarım sizin kitaplarınızla o tarzı daha geniş yelpazede sevmeye başlarım :slight_smile:

3 Beğeni

Harikasın ehehehhe çok güldüm. Ama haklısın temiz bir sopa. :smiley:

2 Beğeni

Wonder Woman kim abla, halt yemiş senin yanında. :rofl::rofl::rofl:

4 Beğeni

Sayın @Agape bana uygun gördüğünüz bir pozisyon var mı acaba :smiley:

1 Beğeni

Bir imzalı kitap yollarsın diye düşünmüştüm. :wink:

@Kont_Olaf

Partner in crime. Always. :male_detective::female_detective:

@magicalbronze

O captain, our captain! :krs: :anchor:

Not: Türkçe yazsam aynı olmazdı gibi geliyor, o yüzden üzgünüm sevgili Rıhtım üyeleri, mazur görünüz bu seferlik lütfen.

3 Beğeni