Okuduğunuz En İyi Fantastik Kitap-Seri Hangisi?

Diskdünya :smile: daha da bir şey diyemem fantastik konusunda…

Şöyle bir durum var, bana en iyi anime sorulunca da Gintama derim. Çünkü ikisi de aslında kendi türü içerisinde benzer pozisyondalar… Her ikisinin de tadını, belli bir genel kültüre sahip kişiler daha iyi çıkartabilir :slight_smile:

3 Beğeni

Ona hiç başlamadım daha. Baskısı tükenenlere öncelik veriyor Yordam Kitap. Sıra ona da gelir elbet.

1 Beğeni

Bilenler belki forumdaki ismimden tahmin edeceklerdir seçimimi: Zaman Çarkı serisi. Her ne kadar Orta Dünyanın yeri ayrı olsa da Robert Jordanın oluşturduğu dünyanın büyüklüğü ve verilen detaylardaki incelik muhteşemdir. Serinin tamamında en ince detayına kadar tarif edilmiş binlerce karakter var. Daha önemlisi baş karakterler diyeceğiniz onlarca karakter ilk kitaptan itibaren sizinle birlikte. Robert Jordanın ölümünden sonra işi devralan Brandon Sanderson olayları biraz hızlandırsa da herşey yerli yerine oturmuştur.

6 Beğeni

Şimdilik Zaman Çarkı, yarınlar ne okutur bana bilinmez.

4 Beğeni

Benim okuduğum seriler Yüzüklerin Efendisi, Taht Oyunları serisi, Yerdeniz serisi, Ayın Kardeşleri serisi, Dune ilk 4 kitaptı. İçlerinde Dune’yi çok ama çok ayrı bir seviyeye koyuyorum.

2 Beğeni

Prince of Nothing serisini okudun mu? Bayağı beğeniliyor o da.
Edit: Second Apocalypse diye geçiyor galiba direkt bütün seri. Yazar R. Scott Bakker.

Tabi ki Harry Potter. Çocukluğumdan beri her okuyuşumda ayrı bir haz verir.

2 Beğeni

Yuh bitirdim deme sakın. Valla bütün iştahım kaçar. :smiley:

1 Beğeni

:slight_smile:

Bugün yarın 11’ i bitiririm. Diğer siparişlerim geldi ama İthaki yeniler gelmeyince 11. Ciltte başladım.

3 Beğeni

@Buyici
Kendisi kitap okumuyor, günde 500 Mbps ile indiriyor.

8 Beğeni

Benim biraz uyku problemlerim var, bu ara fiziksel aktivite eksikliğinden biraz daha arttı gibi.

@Buyici de artık okumuyor playliste ekleyip dinliyor paso ahahaha :love_you_gesture:

6 Beğeni

Yüzüklerin Efendisi.

@alper
Bu iş öyle uyku filan işi değil hocam. Ben uzaktan tarayarak okuyorum ama ona rağmen pc de 210 kitapta dakikada 250 kelime filan okuyabiliyorum. Anlama oranımda yüzde 55 lerde oluyor. Yavaşladıkça anlamam artıyor.

1000 K daki gibi okumak için iyi çalışmış olman lazım, okuma kursu filan gibi şeyler aldın mı bilmiyorum.
Ama başka türlüsüne inanmam :frowning: He okursun tamam, ama sen hatırlıyorsun da… Aynı şey değil bu…

Hızlı okuma eğitimi almadım, bilenler vardır, onlar yazar belki, yavaş okuma anlama hızını düşürür, beyin boşlukları başka şeylerle doldurmaya çalışır.

Çok okumuyorum aslında, 1000 kitap verilerine göre günlük 170 sayfa okuyormuşum.

Bence gayet normal ve iyi okuyorsunuz, hatta Zaman Çarkı özelinde bence yavaş bile kaldınız. Nasıl bir algı olduysa, sizi super kahraman sanıyorlar :slight_smile:

Ayrıca tebrikler 11 en sevdiğim kitaptır :slight_smile:

11.kitap için sadece Shiota Köyü derim o kadar.

2 Beğeni

11 cilt 5 ve 6 gibi akıcı okunuyor, zarlar hiç durmuyor. Gölgelerin Jack’i ile dans hiç bitmiyor. :slight_smile: Mat’in bölümlerinin çok olduğu ciltler daha akıcı okunuyor gibi.

5 Beğeni

Belki de 10dan sonra 11 akıcı geliyordur :slight_smile: hala 10 ile ilgili fikirlerinizi duymadım sanırım.

@Buyici en azından olayı bitiren kitap olduğu için o bile sevindirici :slight_smile:

2 Beğeni

Benim okuma hızıma göre, ki yavaş okurum, 3.5 saat yapıyor. Gayet yapılabilir bir süre. Sizin bunu sürekli yapabiliyor olmanız fark yaratıyor. Yoksa herkes günde 150-170 sayfa okuyabilir ama sürekli yapmak için yaşam şartlarınızın uygun olması lazım.

4 Beğeni