Okuduğunuza Pişman Olduğunuz Kitaplar

Bazen kitabı okuyup ben neden bunu okudum dersiniz. Mesela ben E.A.Po -Kara kedi diyorum. İyi de ben neden bunu okudum?
Peki siz??

2 Beğeni

Aleister Crowley - Yasa Kitabı ve Yalanlar Kıtabı

3 Beğeni

Bu kitabı okumadım ama okuyacağa da benzemiyorum. :grin:

Saçma sapan bir kitaptı açıkçası. Yarısına kadar anca okuyabildim.

2 Beğeni

Lev Grossman - Büyücüler
Dizisindeki başrolün rezil rüsva oyunculuğunu gördükten sonra hiç değilse konusu güzel geldiği için kitabını deneyeyim demiştim. Fazla bir beklentim de yoktu aslında ve genç erişkin kategorisinde bile sayılsa böyle kitapları okunmayı severim ama bitirene kadar lanet ettim kitaba gerçekten. Devamı da var üstelik. Teşekkürler, almayayım.

3 Beğeni

Kafla Dönüşüm.
Belki linç yerim ama şunu demeden geçemeyeceğim, kafka telif halları boşa çıktığı için bu kadar ön planda ve maleseff biz de reklamı iyi yapılan kitaplar nedense hep beğeniliyor.
Ben genel olarak antiKafkacıyım. Bu kadar popularite bende ters tepti napalım. Yazdıklarını beğenmiyorum ki zaman da ayırmıyorum kendisine :joy::joy:

5 Beğeni

Charlie Jane Anders - Gökteki Bütün Kuşlar
Uzun zamandır bu kadar saçma bir kitap okumamıştım. Hem fantastik hem bilimkurgu olmaya çalışmış ama hiçbiri olamamış :man_facepalming:t2:. İdefix’in fırsat reyonundan benim gibi almayı düşünen varsa uyarmış olayım.

3 Beğeni

Gerçekten ya, hevesle başladığım ama beni hüsrana uğratan bir kitaptı. Üzücü olan, iyi olma potansiyeli de var aslında ama hiçbir şekilde olmamış.

2 Beğeni

Yabancı
Kürk mantolu Madonna
İçimizdeki şeytan
Dönüşüm

2 Beğeni

Değiştirilmiş Karbon serisi
Dönüş üçlemesi (Robert Charles Wilson)

3 Beğeni

Herkes sadece beğenmediklerini yazmış nedense.
Bıçağın Kendisi. Okuduğuma değil devam kitapları basılmadan okuduğuma pişmanım.
Oathbringer. Akılçelen’i bu kadar eleştirmeme rağmen dayanamayıp satın aldığımdan pişmanım.

6 Beğeni

Of ne kadar haklısın. NE KADAR HAKLISIN :heartpulse::heartpulse::heartpulse::heartpulse:

1 Beğeni

@zehir bana aldırdı ve beni kobay olarak kullanıyor. 45-50 sayfa okudum iyi gibiydi. Bitince düşüncelerimi yazarım.

1 Beğeni

Büyücüler’in devam kitaplarından bahsediyorsunuz değil mi?

Henüz birinci kitaptayım.

Bakalım siz beğenecek misiniz :slight_smile:

bu sene tek yarım bıraktığım kitap “Night Vale’e Hoşgeldiniz” oldu… evet değişik bir tarzı var ama bana hoş yada sempatik gelmedi… “böyle bişi düşünün, ha işte öyle değil” olayı bir iki kere sempatik gelebilir ama tüm kitap bunun üzerine gitmez…

ikinci pişmanlık ise “Bu Ölümsüz” ile ithaki’ye para kazandırmış olmam… bir noktada ingilizce epub okumaya geçip sırf komedi olsun diye türkçesine baktım… kitap güzel ama ithaki’nin paragraf atlanmış, korkunç çevirisine para vermiş olduğuma pişmanım…

bu ikisi dışında güzel bir yıldı… 30 civarı kitap benim açımdan verimli :slight_smile:

1 Beğeni

Hobbit. Çok pişmanlık değil de okumasam olurmuş tarzında bir şeydi. Ne kurgusu güzel, ne heyecanlı ne de bir şey öğretiyor. Dümdüz bir hikaye.

3 Beğeni

Lanet etmedim ama okurken aşırı sıkılmıştım. Çok da seveni var halbuki :slightly_smiling_face:

Bu konuda ki en büyük pişmanlığım Arcturus’a Yolculuk kitabıdır. Ve tabi bir diğeri de Amatka .