Okuduğunuza Pişman Olduğunuz Kitaplar

Okumak istediğim kitaplardandır Arcturus’a Yolculuk. Hakkında olumlu yorumlar da okumuştum. Siz neden beğenmediniz merak ettim. En büyük pişmanlık olacak kadar mı kötü?

Arctrus’a Yolculuğu niçin beğenmediniz? Ben çok sevmiştim kendilerini. Bana farklı bir bakış açısı ve hayaller kattı.

2 Beğeni

Elizabeth Kostova - Tarihçi

O kadar çok betimleme varki kitabı okurken acı çektim resmen betimlemeleri de kafamda canlandıramıyorum garip şeyler. Biran önce bitse de kurtulsam demiştim.

Yıllar yıllar önce ortaokuldayken Gece Evi serisini okuyordum… Okuma alışkanlığı kazandırdığını kabul ediyorum ama daha önce okuduklarımı pek hatırlamadığım için 1000kitap’taki okuduğum kitaplar bölümünde en başta çıkıyorlar. Bu yüzden utanç verici biraz.
Lisenin ilk yılı zorla Bozkurtlar okutulmuştu, tarih sevdiğim için konu açısından hoşuma gitmişti ama yetiştirmeye çalışırken epey zorlandığımı hatırlıyorum. O yüzden biraz burnumdan gelmişti.
Henüz hepsini okuyamadım ama Kafka’nın dört kitabını kutulu almıştım ve o kadar beğenilen bir yazar olsa da bana pek hitap etmediğini fark edip set aldığıma biraz pişman oldum.
Son zamanlarda ise Dost Yayınları Kültür Kitaplığı’ndan Mezhepler’i pek beğenemedim. Aradığımı bulamadığım için okumam pek de bir işe yaramamış gibi hissettim.

1 Beğeni

Eski basım, üç ciltlik Shannara’nın Kılıcı’nı okuyorum. Uzun zamandır kitaplığımdaydı. İlk iki cildi okudum; beklentim yüksek değildi ama yine de hayal kırıklığı yaşattı. Serinin bu kadar övülmesine ve başarılı olmasına şaşırıyorum.

1 Beğeni

Bay less- Yazarı hatırlamıyorum kitabı okuyup elden çıkartmıştım.

1 Beğeni

Kayıp Kahraman, Rick Riordan
Değiştirilmiş Karbon, Richard K. Morgan (Çevirisi mi yoksa dili mi kötü bilemedim ancak anlatımda büyük sıkıntılar vardı.)

2 Beğeni

Mihail Bulgakov’un “Master ve Margarita” kitabı.
Ben bu kitabı okul kütüphanesinden almıştım.
“Master ve Margarita” kitabını bir az okudum ve çok kötü bir kitabdı gerçekten.Neyseki kütüphaneden almıştım param gitmedi yani. :joy::joy::joy:

İlk kitap İlluminae’in çok değişik bir tarzı vardı ve benim için eğlenceli ve farklı bir bilimkurgu okuma deneyimi olmuştu. Fakat ikinci kitap tam bir ergen manifestosu çıktı. Nerden tutsanız elinizde kaldığı cıvık bir young-adult kitabıydı. 3. kitaba hiç bakmadım bile.

Yukardaki seride olduğu gibi bu serinin de ilk kitabı olan 2033’ü çok sevmiştim fakat 2034 tam bir hayal kırıklığı oldu. “Haydi artık birşeyler olsun. Hadi bişey yapın. Hadi yola çıkacaksanız çıkın” diye diye kitap bitti. Bunu da aynı yukardaki gibi serinin 3. kitabına başlama hevesimi bitirdi.

5 Beğeni

Ben de şahsen metro 2033’ü çok sevmiştim. Bu tür kitaplara sevdamı sağlayan iki kitaptan biriydi. İkinci kitap da fena olmasa da sırf ana karakter değiştiği için 1 yıl ertelemiştim. 2035 ise 2034’ten kötüydü bana göre. Onu da 1 yıl sonra okumuştum. Trajikomik olan 1 sene aralıklarla okumam :joy:
Keşke ilk kitapla zirvede bıraksaydı. Oyunları muhteşem zaten orası ayrı.

3 Beğeni

The 100 2 sene önce konusu çok hoşuma gidince kitapçıdan almıştım. Yazarın anlatımı ve karakterlerin gelişimi çok yetersizdi. Bazı sahneleri çok amatördü.
Daha sonra dizisini keşfettim. Diziyi kitaptan çok daha başarılı buldum.

1 Beğeni

Charles Dickens - Zor Zamanlar (Oda Yayınları)

Aslında okumayıp yarıda bıraktığım kitap desem daha doğru. Bir Charles Dickens hayranı olarak kitaba başladım. Oda Yayınları’nın tek kelimeyle berbat denebilecek onlarca yazım hatasıyla dolu çevirisi sayesinde odaklanamayıp kitabı yarıda bıraktım. Böyle çeviri yapan bir yayınevine para kazandırdığım için çok pişman olmuştum. Belki güzel bir çeviri bulursam bir şans verebilirim.

Bana öğrettiği en önemli ders ise Oda Yayınları’ndan bir daha kitap almamak oldu.

1 Beğeni

Birde amatka vardı o da hayal kırıklığı olmuştu benim için.

1 Beğeni

O hatayı ben de yapmıştım. Arkadaş çevresi çok iyi demişti. Hatta bir kız “mutlaka oku” demişti. Ben de gaza gelip biraz da sonunu merak edip 4 kitabı da okumuştum. Kitap bitince aynı kız sordu, “nasıldı kitap?” Ne diyeyim ben ona… “Fena değildi.” :see_no_evil:

2 Beğeni

Uyumsuz ne kötü bir kitaptı ya. Filmi ondan bile kötüydü. Kardeşime götür bunu bir arkadaşına ver kitaplıkta durmasını bile istemiyorum demiştim. Zamanında okuduğum Alacakaranlık’ı bugün yine eğlenerek okurum. “Gerizekalı seni adsgsgs” der gülerim en azından. Uyumsuz’a böyle bir şey için bile katlanamam.

2 Beğeni

İşaret, ihanet, fazilet, hidayet diye giden bir vampir serisi vardı. Lisede arkadaş ısrarı ile başlamıştım. İşin kötüsü ilk değil ikinci kitapta bırakmaya karar verdim.

John Dos Passos - A. B. D üçlemesi. İkincisini okuyorum. Okumak denirse buna.

3.sünü okumayacağım.

1 Beğeni

Iş kültürün modern klasikler serisindeki deli paraya satılan kitaplarsa bunlar, sırf o paraların hatırına kitapları beğenmek lazım :sweat_smile:

1 Beğeni

Evet onlar. Maalesef.

1 Beğeni